Hlavní navigace

Stickfish dodává výpočetní cluster pro Univerzitu Komenského v Bratislavě

[Tisková zpráva] Praha 5. srpna 2010 – společnost Stickfish, zabývající se dodávkami informačních a komunikačních technologií a virtuálními desktopy, získala zakázku v hodnotě 160 000 EUR na dodávku výpočetního clusteru HPC pro Farmaceutickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě.

Sdílet

Dodávka vysoce výkonného výpočetního systému HPC (High Performance Computing ) je postavená na blade serverech Sun Microsystems / Oracle s vysokorychlostním propojením na bázi protokolu Infiniband. Celkem osm serverů Sun Balde 6000 spolu s úložištěm Sun STK2540 s fiber channel přístupem bude poskytovat výpočetní výkon pro software Schrodinger, Gaussian 09 a Yasara pro výzkum a studium v oblasti bílkovinných molekul.

„Ze zakázek toho druhu máme vždy největší radost,“ říká Filip Korbel ze společnosti Stickfish, která HPC řešení dodává: „neskrýváme, že objem obchodu je významný. Hlavní ale je, že servery budou provádět důležité výpočty, které jednou mohou pomoci nám všem. Jako Sun Partner se oblasti školství a HPC věnujeme dlouhodobě. Tuto skutečnost dokládají i stovky procesorů v serverech dodaných na Akademii věd nebo na Mendelovu univerzitu v Brně.“

O společnosti Stickfish
Stickfish je ICT firma specializující se na technologie enterprise VDI (Virtual Desktop Infrastructure). Naší strategií je dodávat ucelená řešení: od analýzy požadavků, nalezení nejvhodnější varianty až po školení a následnou technickou podporu nebo outsourcing správy. Poskytujeme řešení předních výrobců, jako jsou Sun Microsystems, IBM, Red Hat, Oracle či VMware, vyspělé síťové prvky Juniper Networks či Cisco Systems a dále vlastní vysoce bezpečné a rychlé řešení virtuálního desktopu Raydesk. Provozuje také známý elektronický obchod 64bit.eu a populární, technicky orientované, internetové portály AbcLinuxu.cz, ITBiz.cz či HDMag.cz.