Hlavní navigace

Štíhlá a vysoká – řada XL2E od Sharpu ztělesňuje ideál krásy

[Tisková zpráva] S řadou XL2E LCD televizí nové generace od společnosti Sharp se budete doma cítit jako v kině. Tato řada nabízí vysoce kvalitní obraz v rozlišení 1920 x 1080 pixelů ve spojení se 100Hz technologií, velmi dobré zobrazování detailů i v rychlých akčních scénách, a to vše na obrazovkách velikostí 42 (106 cm), 46 (117 cm) nebo 52 palců (132 cm). Co víc si ještě přát? Navíc když štíhlý design nových televizí může svým půvabem směle soutěžit s kráskami z Hollywoodu.

Sdílet

Praha, 14. září 2007. Nová AQUOS XL2E řada naplní sny o skutečném domácím kině, protože tato stylová LCD televize nové generace s plným HD rozlišením nabízí veškerou technologii, kterou si jen srdce milovníků kin mohou přát. Obrazovky o rozměrech 42, 46 a 52 palců, 100 Hz technologie, velmi krátká doba odezvy a všestranné možnosti pro připojení televize k dalším zařízením.

Nový extra tenký design vytváří větší místo pro obrazovku. Velikosti televizních obrazovek se zvětšily, avšak vnější rozměry se skoro nezměnily a ve výsledku nemá LC-46XL2E vnější rozměry větší než předcházející Sharp LCD TV s 42 palcovou obrazovkou. Televize řady XL2E působí štíhlým a jemným dojmem. Nenápadný rám v barvě černě lakovaného piána zajišťuje, že veškerá pozornost bude věnována detailům zobrazeným na obrazovce.

Díky zdvojnásobení frekvence na 100/120 Hz a použití technologie Sharpu Quick Shoot dostanete maximálně ostrý obraz a detaily dokonce i z rychlých sekvencí. Kompatibilita AQUOS XL2E televize s 24p full screen process ukáže bez ztráty jediného snímku a změny kvality přesně to, co Hollywoodské kamery natočí. Obraz je tak živý, že sedíte na gauči a máte pocit, že přímo naproti vám v obýváku hrají živí herci. Filmy, které jsou nahrány metodou 24 snímků za sekundu a jsou určeny pro 24p kompatibilní přehrávače jako je nový Sharp Blu-ray přehrávač BD-HP20S, jsou automaticky rozpoznány televizí.

Společně s větším počtem snímků za vteřinu XL2E televize také ukazuje svou sílu díky velmi krátkému času nastavení pro každý snímek. Všechny televize v této sérii jsou výjimečné pro jejich dobu odezvy pouze 4 milisekundy. Dynamický kontrastní poměr 10 000:1 nebo kontrast 2 000:1 jsou dostatečnou zárukou, že tato řada televizí bude hrát klíčovou roli na LCD trhu. 10-bitové zpracování signálu rovněž zvyšuje paletu tónů barev, které mohou být zobrazeny a umožňuje obraz s přesnějším podáním barev.

Televize jsou vybaveny DVB-T a analogovým tunerem, stejně jako YUV přípojkou, VGA vstupem a trojicí HDMI přípojek, což z nich dělá flexibilní zařízení pro domácí kino zábavu. Integrovaný slot na CI kartu zase umožňuje příjem placené televize. Rozhraní je už kompatibilní s novým přenosovým standardem HDMI 1.3 a může přehrávat zadní audio a zvukový signál z HD zařízení, jako jsou Blu-ray přehrávače nebo HD přehrávací konzole, bez ztráty kvality.

Součástí televize XL2E je kvalitní zvukový systém který je schopný nabídnout diváku sedícímu na gauči skutečný surround sound, jaký jste doposud mohli obdivovat jen v kinech. Díky digitálnímu zesilovači dosahují tyto LCD televize špičkový hudební výkon 2×15 wattů. Během přestávek na reklamu automaticky systém AVC (automatic volume control AVC) sníží hladinu zvuku na úroveň přehrávaného filmu. S pomocí funkce AQUOS link se nové AQUOS televize přemění v komfortní centrum pro moderní domácí zábavu. S jejich pomocí připojené AQUOS přehrávací zařízení, jako je Sharp Blu-ray přehrávač BD-HP20S, může být ovládáno komfortně přes HDMI pomocí XL2E televizního dálkového ovladače. Nehrozí záměna ovladačů k jednotlivým zařízením. Od podzimu 2007 budou televize nové série – LC-42XL2E, LC-46XL2E a LC-42XL2E – dostupné na trhu. Cena nebyla prozatím stanovena.

Další informace naleznete na webových stránkách společnosti: http://www.sharp.cz