Hlavní navigace

Stolní vizualizéry nabízí pokročilý způsob interaktivní výuky

[Tisková zpráva] Učitelé ocení snadné ovládání a vysokou kvalitu tohoto balíčku za příznivou cenu.

Sdílet

25. října 2010 – Společnost Epson®, světová jednička na trhu s projektory1, představuje nejnovější stolní vizualizér – ELP-DC11 – pro interaktivní výuku se snadnou obsluhou. Toto zařízení, vybavené vysoce kvalitní 5megapixelovou kamerou na robustním, kloubovém ramenu, je určeno k tomu, aby pomohlo učitelům na prvních a druhých stupních základních škol snadno sdílet 3D předměty, knihy, pokusy a dokonce i živé věci se třídou svých žáků. Učitelé si také mohou vytvářet multimediální poznámky k lekcím. ELP-DC11 nabízí výjimečnou řadu funkcí na dostupné cenové úrovni. 

Zaneprázdnění  učitelé vždy vyhledávají způ­soby, jak učinit výuku zábavnější a společnost Epson jim v tom pomáhá, protože již má za sebou dlouhou historii v oblasti projekčního vybavení učeben a chápe potřebu snadno použitelného zařízení, které jim usnadní práci. 

Je-li vizualizér používán na nejzákladnější ú­rovni, připojuje se přímo k jakémukoli projektoru, a je tak možné sdílet fyzické objekty a digitální obsah.  Pokud je připojen projektor Epson, je automaticky detekován nativní poměr stran a obraz vyplňuje projekční plochu naprosto přesně. 

Julia Lin, product manager společnosti Epson, k tomu dodává: „Jsme proslulí kvalitou našich produktů a vizualizér je vybaven kamerou s jedním z nejvyšších dostupných rozlišení a dosahuje tak prvotřídního obrazu. Navíc k tomu všemu je vybaven vysokou obnovovací frekvencí 30 rámečků za vteřinu a 10násobným digitálním zoomem, což přináší hladký, živý obraz a učitelé mají po ruce veškeré nástroje, které jim pomohou snadno zapojit žáky do výuky.  Mohou se také spolehnout na jednoduchou obsluhu. Společnost Epson se zavázala k tomu, že učiní interaktivní výuku dostupnou.”

Díky velké oblasti záběru formátu A3 není nutné předměty přesně  umísťovat ani neustále posouvat, přičemž použi­tí tlačítek je intuitivní. Velmi zřetelná tlačítka lze použít k následujícím funkcím: automatickému zaostřování, přepínání mezi vstupy (PC nebo kamera vizualizéru), zvětšování a zmenšování nebo k záznamu videa.  Otáčením hlavy ramena v rozsahu 90 stupňů lze také snadno nastavit zorný úhel kamery. Učitelé přírodopisu mohou snadno připojit mikroskop a sdílet tak pohled zblízka prostřednictvím příslušenství, které je součástí ELP-DC11. 

Pokročilý apli­kační  software řídí interaktiv­ní funkce a řadu multimediálních možností. Můžete pořizovat statické snímky, zaznamenávat videa nebo dokonce sledovat zrychlený proces tání zmrzliny díky funkci intervalového snímání, která zaznamenává snímky až po dobu 72 hodin. Kromě toho lze využít vestavěného mikrofonu, funkce živých poznámek a snadno ovladatelných kreslicích nástrojů, a tyto snímky nebo videa lze doplnit o zapsané poznámky nebo audiokomentář. 

K dosažení sku­tečně  výjimečného zážitku z výuky mohou učitelé vizualizér ELP-DC11 připojit k interaktivním projektorům Epson EB-450Wi a EB-460i a budou tak moci vytvářet poznámky v reálném čase na velké  projekční ploše nebo popisovat 3D předměty a následně pořizovat snímky.  

Vizualizér  ELP-DC11 je k dispozici od 1. listopadu 2010 za doporučenou maloobchodní cenu 12. 370 Kč vč. DPH.  

Souhrn nejdůležitějších vlastností

 • 5megapixelový senzor
 • Obnovovací frekvence zobrazení – 30 rámečků za sekundu
 • Výběr výstupních rozlišení: XGA 1 024×768, WXGA 1 280×800 nebo SXGA 1 280×1 024
 • Velká oblast záběru – formát A3
 • Jednodotykové tlačítko pro automatické zaostření
 • Digitální (x10) zoom
 • Nativní poměr stran je při použití projektoru Epson rozeznáván automaticky
 • Dálkové ovládání a velká, srozumitelná ovládací tlačítka
 • Zobrazení dvou snímků – jeden živý a jeden z vnitřní paměti – na rozdělené projekční ploše
 • Pomocí konektoru, který je součástí dodávky, lze připojit mikroskop
 • 1 GB vnitřní paměti a možnost použití SD/SD HC karet
 • Vestavěný mikrofon
 • 90º vertikálně a horizontálně otočná hlava s kamerou
 • Tříkloubovým vyklápěcím ramenem lze pohybovat nahoru/dolů, vpřed a vzad
 • LED osvětlení pro použití ve zhoršených světelných podmínkách
 • Zámek Kensington, bezpečnostní tyč a bezpečnostní otvory pro šrouby
 

Pokročilý apli­kační software pro interaktivní fun­kce:

 • Pořizujte snímky a zaznamenávejte videoklipy
 • Funkce „zamrznutí" pro zastavení živého obrazu
 • Popisujte statické snímky a videa pomocí jednoduchých kreslicích nástrojů
 • Používejte datové tagy a spravujte soubory
 • Až 72 hodin intervalového snímání
 • Funkce uploadu na web
 

- Konec - 

O společnosti Epson

Společnost Epson je předním světovým výrobcem inovativních zobrazovacích produktů. Prostřednictvím kompaktních, energeticky úsporných a vysoce přesných technologií použitých v řadě výrobků od tiskáren a projektorů 3LCD pro firmy i domácnosti až po elektronická a krystalová zařízení, se snaží překonávat představy zákazníků po celém světě. 

Skupina Epson vedená  společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více než 70 000 zaměstnanců ve 106 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj neustálý přínos k ochraně životního prostředí a komunit, ve kterých působí. http://global­.epson.com

O společnosti Epson Europe

Společnost Epson Europe B.V. se sídlem v Amsterdamu představuje strategické řídící centrum pro Evropu, Blízký východ, Rusko a Afriku. Společnost Epson Europe zaměstnává 2 400 lidí a  ve fiskálním roce 2009 zaznamenala obrat 1.875 milionů eur. http://www.epson-europe.com/