Hlavní navigace

Jiří Strach s Ďáblovou lstí uhranul 1,5 milionu diváků

[Tisková zpráva] Televizní událost začátku roku 2009 přitáhla pozornost 1 milionu 455 tisíc dospělých diváků (což je 16,6 %, při podílu na publiku 34,24 %), kteří si nenechali ujít skvělý dramatický příběh s prvky hororu a mystiky Ďáblova lest, který byl inspirován existencí unikátního středověkého rukopisu Ďáblova bible.

Sdílet

Ten je dodnes obklopen řadou pověstí a záhad. Obrovskou knihu měli možnost diváci vidět v loňském roce, ve kterém byla do České republiky zapůjčena poprvé od Třicetileté války, kdy se jí jako kořisti zmocnila švédská vojska.

Noc hadů, první díl trilogie Ďáblova lest scenáristy Arnošta Vašíčka a režiséra Jiřího Stracha v neděli 15. 2. na ČT1 od 20.00 hod. výrazněji zaujal ženské publikum: 822 tisíce žen oproti 633 tisícům mužů. Úspěšně si Ďáblova lest vedla i mezi věkovou skupinou 35–44, kde získala podíl na publiku 38,44 % a mezi vysokoškoláky s podílem na publiku 42,80 %.

„Je vidět, že film, který můj kolega vtipně překřtil na Šifru mistra Lotranda, u lidí zafungoval. Mám ze sledovanosti obrovskou radost, protože já se snažím točit filmy pro lidi, takže jejich zájem o můj film je pro mě něco jako andělské zvony," říká režisér Jiří Strach, který bude hostem chatu České televize s osobností ve čtvrtek 19. února od 14.00 hodin. Své dotazy mu diváci a návštěvníci webu ČT budou moci položit na www.ceskatele­vize.cz/chat/

V trilogii Ďáblova lest pátrají znalec černé magie Ivan Trojan a policejní komisař Jiří Dvořák po pachateli série rituálních vražd. Druhý díl Vražedný kód vysílá Česká televize v neděli 22. února na ČT1 od 20.00 hodin.

Kriminalisté Sumara a Šímová donekonečna vyslýchají zatčeného Daniela Ferinčáka, podezřelého z vraždy a násilného činu. Jejich spolupracovník Runa se zatím snaží rozluštit šifry z útržku pergamenu, nalezeného na místě činu. Je přesvědčen, že pergamen i rituály nějak souvisejí s existencí Ďáblovy bible. Policie najde další oběť tajemného rituálu. Je jasné, že nebude poslední. Kdo z podezřelých mohl vraždit?

Dále hrají Aňa Geislerová (začínající policistka Vlasta Šímová), Barbora Munzarová (doktorka Hájková), Tereza Voříšková (Iveta Runová), Vojtěch Dyk (Daniel Ferinčák), Hana Vagnerová (Eva Turská), Jana Štěpánková (doktorka Součková), David Prachař (Jiří Polehla), František Němec (Opat Kryštof), Stanislav Zindulka (Otec Toderik) a další.

Více informací: www.ceskatele­vize.cz/program