Hlavní navigace

Večerníček uvede nový seriál Strašidla na Kulíkově – od 8. 12.

[Tisková zpráva] Od středy 8. prosince uvede Večerníček na ČT1 od 18:45 hodin třináctidílná Strašidla na Kulíkově. Seriál volně navazuje na oblíbený večerníček O zvířátkách pana Krbce autorské dvojice Petr Chvojka a Stanislav Havelka a výtvarníka Vladimíra Renčína. Hlas všem postavám opět propůjčil znamenitý Josef Abrhám.

Sdílet

Na Kulíkově se chystají veliké oslavy. A prý budou stát za to. Na slavný hrad se postupně trousí nezvyklí návštěvníci – Bílá paní, bezhlavý rytíř, jeskyňka Terinka, skřítci plivníci, ohnivý pes, hejkadlo… Přicházejí za bývalým hradním pánem Ruprechtem, který na Kulíkově stále pobývá v podobě ducha. A sotva se roztodivní hosté na hradě objeví, hned se něco semele. Naštěstí je tu divákům dobře známý kastelán – pan Krbec a jeho zvířátka – kavka Kocanda, moudrá sova Kukula i věčný vtipálek kocour Kokeš.

Všechny postavičky opět nezaměnitelným způsobem namluvil Josef Abrhám. Komponovaná hudba je z dílny Petra Skoumala. Kamera Zdeňka Pospíšila snímala ploškovou animaci Kristiny Batystové a Ireny Brunnhoferové ve více plánech, střih Věra Benešová. Premiérový večerníček Strašidla na Kulíkově volně navazuje na úspěšný seriál O zvířátkách pana Krbce režiséra Václava Bedřicha a opět je z pera autorské dvojice Petr Chvojka a Stanislav Havelka a od známého grafika a karikaturisty Vladimír Renčína. Režie se ujal Jiří P. Miška ve studiu Via Lucis Praha.

www.ceskatele­vize.cz/vecer­nicek

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).