Hlavní navigace

Stream na iDNES.cz z pražského squatu Milada byl zatím v tomto roce nejúspěšnější

[Tisková zpráva] Praha, 02. července 2009 - Stream z vyklízení vily Milada na zpravodajském portálu iDNES.cz byl se svojí sledovaností 42.000 unikátních diváků nejúspěšnějším v tomto roce. Redakce iDNES.cz považuje stream za unikátní i v tom, že vůbec poprvé přenos obohatila přítomnost redaktorky, která celé dění komentovala a zvala před kameru zajímavé lidi k rozhovoru.

Sdílet

Jak uvádí Naděžda Petrová, zástupkyně šéfredaktora iDNES.cz, včerejší stream akce u vily Milada byl zajímavý z několika důvodů: „Ověřili jsme si, že dokážeme získat a udržet několik hodin pozornost našich čtenářů. Přímý přenos dokázalo dlouho táhnout mobilní zařízení, které umožňuje kameře procházet místem dění, zastavit se tam, kde je něco zajímavého, a zprostředkovat obraz i kvalitní zvuk." To, že se jednalo o výjimečnou reportáž, dokládá i fakt, že vůbec poprvé obohatila reportáž přítomnost reportérky: „Takový druh přímého přenosu, pokud víme, zatím žádný z našich konkurentů na internetu ještě nenabídl,“ uvádí dále.

O tom, proč byl zrovna stream z Milady tak úspěšný, říká své i kameraman Tomáš Sadílek na místě: „Bylo to celé na rychlo, během streamu nám kolegové dováželi techniku, abychom vydrželi s energií. Vůbec jsme nepočítali, že se to protáhne. V jednu chvíli se strhla mela a museli jsem celou techniku přemístit o 50 metrů vedle centra dění, abychom divákům nabídli co nejlepší záběry.“ Obdobně se vyjádřila i redaktorka Romana Navarová, která byla na místě: „Stream je vždycky adrenalinovou záležitostí, ze včerejší několikahodinové akce chvíli mrazilo, pohybujete se s batůžkem na zádech mezi oběma stranami a hrozí i určité nebezpečí, že jednu koupíte. Přesto se těšíme na další a doufáme, že čtenáře nezklameme a popadají všechny servery." Že byl celý stream poutavý, o tom svědčí i počet příspěvků pod článkem, kterých bylo přes 5 tisíc.