Hlavní navigace

Středočeské Prostřeno! s velkým závěrečným překvapením

[Tisková zpráva] Ve středočeském regionu, kam zamíří pořad Prostřeno, se sešlo věkově rozvrstvené kvarteto amatérských kuchařek a jeden mladší hostitel. Středočešky přitahuje francouzská kuchyně, takže některé pokrmy a moučníky budou téměř nevyslovitelné, ale o to chutnější. Vařit se bude na víně a smetaně, prostřednictvím nejmladší hostitelky si oprášíme slovenštinu. Nejstarší účastnice týdne je osobnost, která umí žít i vařit. A zábava bude pestřejší než obvykle. Každodenní sonda do českých kuchyní skýtá tolik chutí, chodů a ingrediencí, až přechází zrak. A když vydržíte až do pátečního finále v 18.00 na Primě, dočkáte se velkého překvapení!

Sdílet

Pondělí: starostlivá Eva (50)
První večeře nebývá snadná, ale pohostinná a zkušená Eva to zvládne a středočeská parta se u ní rychle stmelí. V Čelákovicích vsadí na českou klasiku a poctivou domácí přípravu. Paní Věra bude ráda, když zjistí, že avizovaný srnčí hřbet je jen moučník, a ne další maso po výživném vepřovém. Příjemným překvapením budou domácí houstičky podávané k vtipnému předkrmu. Eva ale tápe v prostírání a hosté mají žízeň.

Úterý: moderátorka Lenka (21)
Atraktivní slovenská vysokoškolačka a moderátorka žije asi dva roky v Praze a je zvědavá na českou kuchyni. Sama připraví originální menu, trochu se ale ve své domácnosti, v níž bydlí pouze s přítelem, potýká s malým obsahem hrnců. Proto varná deska její veselé kuchyně chvíli připomíná pohádku Hrnečku, vař! Pohotová slečna ale vše uklidí a vykouzlí dědečkovu vánoční houbovku a v chladu balkonových dveří vznikne efektní moučník.

Středa: věčně mladá Věra (72)
Uprostřed brdských lesů žije Věra, bývalá typografka, nyní provozovatelka rodinného penzionu a zároveň důchodkyně. V čilém kontaktu s přírodou i rodinou pečuje o zahradu a dům, jehož kultivovaná atmosféra se hostům velmi zalíbí. Překvapí i svým menu se spoustou bylinek, což je další Věřina záliba. Estragonová omáčka a možnost zasadit si vlastní bylinku zkrátka zaujmou.

Čtvrtek: výčepák roku Martin (36)
Jediný muž středočeského týdne se moc neprojevuje, žije hlavně svojí hospůdkou, kde každodenně točí pivo. Umožní to i soupeřkám? Která z žen v Mělníku vyhraje tuto malou soutěž? To bude další překvapení! Martinovo menu až tak překvapivé nebude, i když zatím nevíme, co se skrývá pod „závitkem naší hraběnky“ či „buchtou paní Jany“.

Pátek: maminka Gabriela (31)
Šikovná, zvídavá a příjemná maminka se zatoulá do Francie, protože má ráda tamní kuchyni. Uvaří vyšperkované menu s domácí paštikou, kachními konfitovanými stehny a lyonskými brambory. Kdo ví, co je dezert croquembouche, může se už těšit.

Recepty hostitelů najdete hned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/pros­treno. Nebudou chybět ani rady jak být nejlepším hostitelem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).