Hlavní navigace

STŘEDOČESKÉ VELIKONOCE S ČESKÝM ROZHLASEM REGION

[Tisková zpráva] Svátky jara jsou tu a proto si Český rozhlas Region připravil pro své posluchače řadu velikonočně laděných pořadů…

Sdílet

O velikonočním víkendu se můžete těšit na speciální vydání velikonočních Pochoutek. Moderátoři pořadu Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal přivítají ve svém rozhlasovém pořadu milé hosty – v sobotu v 11 hodin to bude Jan Přeučil se svojí partnerkou Evou Hruškovou, v neděli ve stejném čase se můžete těšit na herce Pavla Zedníčka a na Pondělí velikonoční navštíví náš pochoutkový tým legendu českého filmu herečku Zitu Kabátovou.

Velikonoce ve středních Čechách jsou stále plné tradic. Pletou se pomlázky, barví vejce, do vázy se dávají kočičky, pečou se velikonoční perníčky, beránci i mazance. Chlapci chodí řehtat, děvčata polévají koledníky a všichni slaví příchod jara. Jak vypadaly Velikonoce dříve a jak se slaví dnes, to si můžete v našem Velikonočním speciálu připomenout v pondělí 24. března v 10 hodin – zavítáme v něm do Kouřimi, Příbrami, Jílového u Prahy, na Křivoklát a také se zastavíme u znalkyně starých časů Ivy Hüttnerové.

Na velikonoční notu bude naladěn také Jan Rosák. Ve své talk show Tandem přivítá v pondělí 24. března teologa a pedagoga Tomáše Halíka, s nímž probere nejen vznik a tradice svátků jara. Tandem začíná každý den v 9 hodin.

Veselé Velikonoce s Českým rozhlasem Region!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).