Hlavní navigace

Česká společnost StringData na špici technologických firem podle žebříčku Deloitte Technology Fast 50 CE

[Tisková zpráva] Praha 23. října 2009 – Podle letošního žebříčku Deloitte se společnost StringData, dodavatel informačních technologií a systémů, umístila na třetím místě mezi firmami z České republiky a celkově na 22. místě mezi firmami ze střední Evropy. Žebříček Deloitte tvoří 50 nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední Evropě. Letos se mezi ně dostaly firmy z České republiky, Maďarska, Polska, Slovenska, Rumunska, Bulharska, Chorvatska, Srbska, Litvy a Estonska.

Sdílet

Česká společnost StringData, která na trhu působí od roku 1993, zaznamenala v uplynulých pěti letech mimořádný rozvoj – průměrný roční růst výnosů dosáhl výše 653 % a její celkový obrat za rok 2008 překročil 100 miliónů korun. StringData je dodavatelem informačních technologií a systémů pro největší tuzemské banky, pojišťovny a telekomunikační firmy. Od počátku své existence se také zaměřila na vývoj vlastních softwarových řešení v oblasti ITSM, správy pohledávek a e-learningu.

Robert Šamánek, ředitel StringData, vidí za úspěchem především důsledné sledování trendů na trhu a tomu odpovídající přizpůsobení firemní strategie. Kromě toho se společnosti vyplatilo investovat do vývoje a zdokonalení vlastních produktů. „Dalším faktorem důležitým pro rychlý růst je důraz na oboustranně výhodnou a dlouhodobou spolupráci s klienty a také průběžná optimalizace interních procesů a metodik firmy, která vede k zajištění kvality,“ doplňuje Šamánek.

Do soutěže Deloitte Technology Fast 50 CE mohou být zařazeny jen společnosti, které dosahují ročních výnosů v každém z posledních pěti let (2004–2008) nejméně 50 tisíc eur, mají ústředí v některé ze zemí střední Evropy a zabývají se vývojem nebo výrobou vlastních technologií nebo investují značné částky do výzkumu a vývoje. Podrobnosti o soutěži jsou k dispozici na adrese www.deloitte.com/fas­t50ce.

StringData
Společnost StringData s.r.o. působí na trhu od roku 1993 a za dobu své existence se stala jedním z předních dodavatelů informačních technologií a systémů v České republice. Zaměřuje se především na oblast definice, sledování a vyhodnocování dostupnosti a výkonnosti IT služeb, systémů a procesů, testování znalostí a návrh a vývoj bankovních informačních systémů a aplikací. Mezi její nejvýznamnější klienty patří Česká spořitelna, GE Money Bank, Telefónica O2, Raiffeisenbank, Wüstenrot a další. Vysokou úroveň poskytovaných služeb zaručuje mimo jiné i firemní členství v ORACLE Partner Network, itSMF a Microsoft Partner Program. StringData je také držitelem certifikace ISO 9001:2000 a svá řešení dodává klientům v souladu s postupy ITIL a 6Sigma. Pozici na trhu a dynamický rozvoj společnosti potvrzuje i výborné umístění na žebříčku Technology Fast 500 EMEA 2008 společnosti Deloitte. Více informací naleznete www.stringdata.cz, www.sydesk.cz a www.beewiser.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).