Hlavní navigace

Střípky z Modré Session aneb modrá je dobrá!

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 19. února vyvrcholila on-line hra Modrá kobliha akcí „Modrá Session“. Přibližně 220 účastníků prožilo zajímavý večer v modrých prostorách bývalé továrny La Fabrika v pražských Holešovicích. Zábava skončila až pozdě v noci.

Sdílet

La Fabrika se v 16:30 začala postupně plnit. Dlouhý bar byl místem, které mnoho návštěvníků pojalo jako svou základnu až do oficiálního začátku akce v 17:30. Akci moderoval Petr Mára. Po krátkém uvítání plného hlediště Philippem Bernardem se na pódiu střídali očekávaní hosté.

Show Tiita Paananena nabídla spoustu zajímavých pohledů pramenících z jeho velkého koníčka – skydivingu. Tiit přednášel ve své letecké kostičkované kombinéze s padákem na zádech a vzbudil mezi návštěvníky mírnou konsternaci. O přednášce „VoIP is dead“ se v kuloárech podle očekávání, ještě dlouho diskutovalo. Všichni přednášející se po skončení oficiální části těšili na baru velkému zájmu účastníků a debaty nebraly konce. Celá akce se nesla ve velmi otevřeném, komunitním duchu, který ještě podtrhl živý koncert kapely Lety Mimo. Během existence Skype engineering centra v České republice to bylo poprvé, kdy u nás Skype odkryl své představy o budoucnosti komunikace na internetu. Na Modré Session zazněla zajímavá myšlenka – v současnosti existuje paradigma takové, že komunikace se vyvíjí od hardware k software. Stává se softwarovou záležitostí a Skype ji dodává lépe než kdokoli jiný. Budoucnost bude obecně zaměřena na využití komunikačního software na mnoha různých zařízeních.

Před koncertem byli vylosováni 3 výherci, kteří dostanou příležitost proletět se stíhačkou.

Děkujeme všem účastníkům Modré Session a doufáme, že jste se dobře bavili. Sledujte www.modrakobli­ha.cz i dále a možná budete překvapeni.

Generálním partnerem hry Modrá kobliha a akce Modrá Session byla společnost Skype.