Hlavní navigace

Stroj času provede COOL movies minulostí osobních vztahů i krvavé válečné akce

[Tisková zpráva] SOBOTA - Cool movies divákům tentokrát představí v sobotu od 20.00 hod sci-fi snímek Stroj času. Hlavním hrdinou je vynálezce Alexander Hartdegen, který je posedlý sestrojováním stroje, schopného cestovat v čase. Když umírá jeho láska při nehodě, rozhodne se Alexander vrátit do minulosti, aby zabránil této tragédii. Na svém stroji však nastaví omylem špatné souřadnice a ocitne se o 800 000 let později, v budoucnosti, kde mu navíc půjde o život. Snímek si kromě stále vděčného tématu drží i jednu nominaci na Oskara, a to v kategorii Masky.

Sdílet

Sobotní noc bude od 21.40 hod patřit americko-britské romantické komedii Všechny moje lásky, s vynikajícím Johnem Cusackem v hlavní roli. Jeho postava se ve svých třiceti letech po dalším z rozchodů rozhodne zrekapitulovat svůj život. Začne přerovnávat svou soukromou sbírku gramodesek a vzpomíná na okamžiky svého sexuálního života spojené s různými songy, které v té době poslouchal. Postupně ale dochází k závěru, že jeho neúspěch se ženami není jeho prokletím, ale jen výsledkem obyčejného nedorozumění.

John Cusack je za tuto hlavní roli velmi ceněn, znát jej však diváci mohou i z jiných slavných snímků jako např. Con air, Tenká červená linie či Porota.

NEDĚLE – Nedělní večer bude patřit tříhodinovému válečnému dramatu s názvem Nejdelší den. První část diváci mohou zhlédnout od 20.00 hod, pokračování pak od 21.40 hod. Příběh černobílého historického filmu se odehrává v červnu 1944 a připomíná neblaze proslulé vylodění v Normandii. Na březích čekají Němci na vylodění anglických a amerických vojenských jednotek a chvástají se, že jim připraví nejdelší den v jejich životě.

Snímek Nejdelší den získal několik ocenění: Oskara za kameru a speciální efekty a dále nominace v kategorii Nejlepší film, Výprava a Střih.

Při přípravě filmu došlo k několika zajímavostem. Např. prezident Eisenhower měl hrát sám sebe. Z toho nakonec sešlo z důvodu, že jej nebylo možno věrohodně nalíčit, aby vypadal o 17 let mladší. Dále, že při procházení částí pláže u Normandie našel štáb starý tank použitý při invazi, pohřbený v písku. V neposlední řadě je třeba dodat, že americká, britská a francouzská armáda filmu poskytla dohromady 23.000 vojáků, Francouzi přispěli jedním tisícem.