Hlavní navigace

STROM telecom oznamuje hospodářské výsledky za rok 2005

[Tisková zpráva] Praha, 3. července 2006 – Společnost STROM telecom, výrobce telekomunikační infrastruktury, informačních systémů a technologií, dnes zveřejnila své hospodářské výsledky za účetní rok 2005. Zisk společnosti dosáhl v uplynulém roce výše 2.09 miliard Kč při obratu 4.99 miliard Kč. Ve srovnání s rokem 2004 zvýšila společnost prodeje svých produktů a služeb o 110 %, zisk společnosti vzrostl meziročně o 1.73 miliardy korun.

Sdílet

„Vynikající výsledky naší společnosti odpovídají kvalitě námi nabízených produktů a služeb a celkovému stavu trhu. Poptávka po konvergentních řešeních, která sdružují hlasové, datové i obsahové služby, trvale stoupá a vytváří tak předpoklady pro další růst naší společnosti,“ uvedl Nihad Hurem, generální ředitel společnosti STROM telecom. „Díky orientaci na nové trhy a posilování naší pozice na západních trzích očekáváme, že v roce 2006 bude obrat společnosti vyšší o dalších 100 %.“

Nad očekávání dobré hospodářské výsledky STROM telecom nalezly odraz i v hodnocení společnosti v čerstvě zveřejněných prestižních ekonomických žebříčcích firem v České republice. STROM telecom se poprvé umístil v první stovce největších českých firem podle ankety CZECH TOP 100. Navíc podle téže ankety byl v loňském roce firmou se čtvrtým nejrychleji rostoucím ziskem v zemi. Zároveň STROM telecom letos obsadil páté místo v žebříčku Computerworld TOP 100 ICT, který hodnotí společnosti z oblasti informačních a telekomunikačních technologií podle výše obratu v předchozím roce.

Rok 2005 se pro STROM telecom nesl ve znamení platformy pro sítě příští generace TENNET. Na začátku roku došlo k dokončení vývoje vlastního softswitche, který tvoří základ této platformy postavené na otevřené architektuře AdvancedTCA. V současné době je již systém TENNET nasazen v ostrém pilotním provozu u největšího ruského operátora pevné telefonní sítě MGTS (Moskevská městská telefonní síť).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).