Hlavní navigace

Studenti již posedmé ovládnou noční vysílání Novy

[Tisková zpráva] Již sedmý ročník Noci filmových nadějí, unikátního projektu televize Nova pro mladé tvůrce, který byl v loňském roce oceněn prestižní televizní cenou Elsa, odstartuje o půlnoci z pátku 24. na sobotu 25. června 2011. Během pěti hodin až do brzkého rána budeme moci zhlédnout 31 studentských snímků, těšit se můžeme na hrané i animované snímky, videoklipy a také dokument. Současně s vysíláním na TV Nova budou filmy promítány i na večírku Noci filmových nadějí na Občanské plovárně v Praze.

Sdílet

Praha, 20. června 2011 – Noc filmových nadějí je jedinečnou ukázkou dlouhodobě fungující spolupráce akademické a komerční sféry, díky níž dostávají mladí filmoví tvůrci výjimečnou příležitost prezentovat svou práci široké veřejnosti. „Je to unikátní projekt i proto, že mapuje, co se na našich filmových školách za uplynulý rok natočilo a dává možnost studentům zjistit, jak si vedou jejich kolegové, jaké mají nápady, co se jim podařilo. Samozřejmě je pro nás důležité, aby se studentské filmy dostaly k divákům, kteří jinak nemají možnost je vidět. Myslím si, že i letos budou příjemně překvapeni, “ říká duchovní otec projektu Milan Kruml s tím, že podobných akcí v programech zahraničních televizí příliš mnoho nenajdeme.

Alex Ruzek, programová ředitelka TV Nova k tomu dodává: „Každý rok se moc těším na všechny ty nové nápady, kterých je Noc filmových nadějí vždy plná. Je to velmi obohacující a osvěžující zážitek, proto jsme rádi, že máme možnost zprostředkovat jej i našim divákům. Vnímáme to jako podstatnou součást formování budoucí generace filmařů a důležitý krok v podpoře jejich kreativity.“ Spolupráci s televizí Nova oceňují i zástupci filmových škol. „Je to obrovská motivace pro studenty naší střední školy. Televize je mocná čarodějka a studenti proto na svých filmech udělali maximum,“ říká Pavel Hiřman, ředitel Střední školy fotografické, filmové a televizní ve Skalsku u Mladé Boleslavi.

Odborná porota a diváci letos budou moci vybrat vítěze Noci filmových nadějí z celkem 31 snímků studentů tří středních a šesti vysokých filmových škol. Stejně jako v předcházejících ročnících se můžeme těšit na snímky studentů FAMU Praha, Univerzity Tomáše Bati Zlín, Střední průmyslové školy sdělovací techniky Praha, Akademie Miroslava Ondříčka Písek, Filmové školy Zlín, Vysoké školy uměleckoprůmyslové Praha, Vyšší odborné školy grafické Jihlava, Střední školy fotografické, filmové a televizní Skalsko a Střední školy aplikované kybernetiky Hradec Králové.

O udělení Ceny odborné poroty rozhodne porota v čele s čestným předsedou, oscarovým režisérem Jiřím Menzelem. Filmařské dovednosti mladých tvůrců budou dále hodnotit režisérka Tereza Kopáčová, autorka úspěšného projektu televize Nova Soukromé pasti, producent a střihač Adam Dvořák, hudební skladatel Tadeáš Věrčák, filmový architekt Michael Klang a režisér Jiří Vejdělek, na jehož filmech Účastníci zájezdu, Ženy v pokušení a Muži v naději se partnersky podílela i TV Nova. Porotci vyberou tři nejlepší snímky, a nejlepšímu z nich bude předána cena v pořadu Snídaně s Novou. Hlavní cenou je částka 100 000 korun na další filmovou tvorbu.

Cena o divácky nejoblíbenější snímek vzejde z hlasování, které odstartuje 25. června 2011 na internetových stránkách projektu www.nova.cz/noc, na nichž mohou diváci znovu zhlédnout všechny soutěžní snímky. Vítěz hlasování o divácky nejúspěšnější film získá 10 000 korun. Vítězové budou vyhlášeni 21. července 2011 ve Snídani s Novou, kde jim budou také předány šeky.

Proslulý filmový mejdan, určený studentům, pedagogům, novinářům a fanouškům filmové tvorby, se tentokrát bude konat 24. června 2011 na Občanské plovárně v Praze. Hosty budou bavit moderátoři Hanka Zajíčková, Tomáš Kraus a Martin Vencl. Až do ranních hodin budou moci všichni sledovat projekci studentských filmů na velkém plátně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).