Hlavní navigace

Studenti se dnes podívali do zákulisí TV Nova

[Tisková zpráva] Televize Nova dnes provedla na 120 dětí z vybraných základních a středních škol ČR svým zákulisím. Děti se podívaly do hostivařských ateliérů na natáčení seriálu Ulice a zavítaly do zpravodajského studia, odkud se vysílají Televizní noviny a Snídaně s Novou.

Sdílet

Praha 2. června 2010 – Nahlédnout do zákulisí televize Nova dnes mohlo na 120 dětí z vybraných středních a základních škol, které v uplynulém roce požádaly v TV Nova o exkurzi.

Moderátoři Snídaně s Novou Iveta Kořínková a Aleš Lehký provedli děti ze Základní školy v Praze-Modřanech po studiu, odkud se vysílají Televizní noviny a Snídaně s Novou a kde se také točí magazíny Víkend a Koření. Žáci si vyzkoušeli, jak se sedí za velkým moderátorským stolem, který znají z Televizních novin, a jak se čtou zprávy z tzv. čtecího zařízení. Prozkoumali také dekorace Snídaně s Novou, v maskérně si prohlédli police, plné zkrášlovacích prostředků, a v kostymérně obdivovali stojany, nabité obleky pro moderátory a moderátorky TV Nova. Od Ivety Kořínkové a Aleše Lehkého dostali podepsané fotografie a nakonec se všichni společně vyfotografovali.

Žáci Základních škol Roudnice nad Labem a Květnového vítězství Praha-Jižní město a studenti střední školy z Kutné Hory zavítali do hostivařských ateliérů, kde se stali svědky autentického natáčení seriálu Ulice. Přímo v akci viděli tři členy rodiny Farských, které hrají Ondřej Pavelka, Ilona Svobodová a Anička Fixová. Podívali se také do řady dalších interiérů, mj. do pekařství paní Nyklové, do kadeřnického a kosmetického salonu a jako vůbec první návštěvníci z netelevizního prostředí navštívili jednu z novějších dekorací – dílnu Bedřicha Lišky.

Exkurze k Mezinárodnímu dni dětí do zákulisí televize Nova se každoročně setkávají s mimořádným zájmem a pro děti z vybraných škol jsou nezapomenutelným zážitkem.