Hlavní navigace

Studenti VŠMIE nahlédnou do chodu softwarové firmy

[Tisková zpráva] Praha – 30. října 2009, Vysoká škola manažerské informatiky a ekonomiky (VSMIE) zahájila v tomto akademickém roce spolupráci se softwarovou společností AspectWorks, s.r.o. Spolupracovat budou především v oblasti vývoje jazyka JAVA, metodiky vývoje softwaru, kvality a testování.

Sdílet

Společnost AspectWorks, s.r.o. se rozhodla pro spolupráci s VŠMIE s cílem propojit akademickou půdu s reálným světem IT. Velkým problémem absolventů vysokých škol je nepřipravenost pro praktické vykonávání povolání. „Velmi pečlivě si proto vybíráme nové specialisty do týmu. Hledáme inteligentní a perspektivní jedince. Jedna z možností, jak získat takovéto lidi, je podílet se na jejich vzdělávání a profesní výchově,“ říká Ing. Dominika Speváková, HR and Resource Manager společnosti AspectWorks. „Věříme, že právě VŠMIE je ta správná volba, kde budeme moci prokázat, jak dobře funguje spojení studentů a praxe. Rádi bychom se stali přínosem pro studenty tím, že jim pomůžeme nabýt nové znalosti a zkušenosti. Na druhé straně doufáme, že si na této škole můžeme vychovat potenciální zaměstnance.“

„Tým AspectWorks je složen ze seniorních specialistů – IT architektů, vývojářů, business analytiků, projektových manažerů a testerů. Ti připravují pro studenty jak přednášky a workshopy, tak témata pro bakalářské práce. Pracovníci AspectWorks budou také odbornými poradci a garanty těchto prací,“ uvádí Radek Řechka, ředitel a kvestor VŠMIE. „Spolupráce probíhá v rámci oboru Aplikovaná informatika,“ dodává Řechka.

Spolupráce školy se softwarovou společností je výhodnou pro obě strany. Obsah přednášek je nyní založen nejen na teoretických poznatcích, ale obohacuje se i o praktické hledisko specialistů. Studenti mají jedinečnou možnost získat praktické zkušenosti odborníků z IT prostředí a utvářet si obraz o fungování softwarové firmy, což jim pomůže při výkonu budoucího povolání.

Vysoká škola manažerské informatiky a ekonomiky, a.s. (VŠMIE) byla založena v roce 2001 jako soukromá vysoká škola s tříletým studijním programem (Bc.) v oborech Aplikovaná informatika, Manažerská ekonomika, Právo v podnikání a Právo ve veřejné správě. Všechny její studijní obory jsou zaměřeny na poskytování optimální kombinace informatických, ekonomických a právních znalostí a dovedností. Škola realizuje výuku v Praze, otevřela také svou první pobočku v Sokolově. V současnosti studuje na VŠMIE v prezenční i kombinované formě více než 1.000 studentů.

VŠMIE dbá nejen na kvalitu svých výukových programů, ale také na sepětí s odbornou praxí. Mezi její nejvýznamnější partnery patří už několik let společnosti IBM, Hewlett-Packard, Komerční banka a další. Dalším významným úspěchem je získání akreditace Cisco Academy od společnosti Cisco Systems. VŠMIE je mimo jiné aktivním členem vzdělávacího systému Netacad. Na půdě školy pravidelně probíhají kurzy CCNA (Cisco Certified Network Asociate), přičemž účast na těchto vzdělávacích programech je pro všechny studenty školy zdarma. V roce 2009 se VSMIE zapojila také do celosvětově uznávaného projektu Oracle Academy. Více informací na www.vsmie.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).