Hlavní navigace

Studentský koncert upozorní na situaci v mediálních radách

[Tisková zpráva] Koncert za nezávislé mediální rady podpoří i Richard Krajčo

Sdílet

Koncert Nejsme budoucnost národa chce upozornit na neutěšenou situaci v mediálních radách, které jsou podle studentů pod přílišným vlivem politických stran.

Studenti se proto rozhodli využít středečního zasedání Rady Českého rozhlasu a pozvali na koncert i samotné radní. Jejich snaha se ale nesetkala s úspěchem. Zástupce Invetury demokracie Viktora Portela, který se snažil pozvánku předat, totiž předseda rady Jiří Florian nechal vyvést z jednací místnosti. Narušoval prý schůzi radních něčím, co je vůbec nezajímá. „Je pravda, že jsem schůzi narušil,“ komentuje Portel incident. „Chtěl jsem ale jenom radním slušně vysvětlit, jak studentům záleží na tom, aby byly mediální rady opravdu nezávislé. Myslím, že by to radní zajímat mělo.“

Podle Robina Čumpelíka ze sdružení Pro Wave podobně přehnané zásahy zapadají do modelu chování mediálních radních. „Radní nesnesou kritiku a dohled veřejnosti, okamžitě před ní panikaří a volají ochranku,“ myslí si Čumpelík. „Když jsme chtěli v lednu uspořádat k této problematice pokojný happening, poslali na nás speciální ochranku a vůbec nás nepustili dovnitř. Jako by čekali, že na ně studenti spáchají atentát,“ popisuje Čumpelík vlastní nedávnou zkušenost.

Nehledě na to, zda radní dorazí, přípravy koncertu běží na plné obrátky. „Máme hotový program včetně vystoupení hostů,“ prozrazuje mluvčí Inventury demokracie Silvie Mitlenerová. „Podařilo se nám sehnat i velkou obrazovku, kam se budou promítat nashromážděná videa. Mimo jiné záznam z posledního jednání rady,“ naznačuje. Na obrazovce poběží i video, na kterém o svém názoru na mediální rady mluví Richard Krajčo.

Videozáznam rozhovoru s Richardem III. Krajčem naleznete zde: http://www.you­tube.com/watch?v=ez­hHKo7tGCE

Videozáznam rozhovoru s Janem Krausem naleznete zde: http://www.you­tube.com/watch?v=ssRKI1y­9_gc

Na koncertu vystoupí kapely Tata Bojs, The Prostitutes a 100°C. Promluví Ivo Mathé, Pavel Anděl a Čestmír Kopecký.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).