Hlavní navigace

Studie „Elektronický podpis v ČR“

[Tisková zpráva] V listopadu 2006 se uvádí aktualizovaná a komplexní verze 4 studie „Elektronický podpis v ČR“. Jedná se o výkladový report shrnující a vysvětlující uceleně aspekty e-podpisu plynoucí z mezinárodních, průmyslových a evropských specifikací (standardů nebo doporučení), z teorie i z jeho právní úpravy a ze zkušeností s použitím v České republice.

Sdílet

Slouží pro rapidní pochopení problematiky, posouzení výhod nasazení e-podpisu ve firmách nebo organizacích, vědomí rizik a způsobů jejich eliminace, kvalifikovanou implementaci nebo zavádění.

Studie je určena zejména pro odborné vedoucí pracovníky firem a organizací, kteří hodlají e-podpis zavádět nebo o tom uvažují. Obecně pro všechny vážné zájemce o e-podpis.

Vojtěch Kment, hlavní autor studie, zdůrazňuje rozvoj nasazování e-podpisu „odprostřed“:

„Elektronický podpis musí být svým uživatelům prospěšný a přitom je nevystavovat rizikům. Uživatelé mají přirozenou tendenci se bránit zavádění, pokud si nejsou jisti tím, že technologie jsou skutečně bezpečné. Studie je vybaví znalostmi pro to, aby mohli přiměřeně reagovat na tlaky shora, od vedení a z předpisů, i zdola od dodavatelé produktů a služeb. Měla by je inspirovat k tomu, aby sami aktivně vyhledávali nové možné a pro ně užitečné aplikace.“

Studie je poskytována jako konzultační služba s cenou 5 – 10 tis. Kč na osobu.

Studie poskytuje know-how, které představuje několik člověko-roků činnosti. Její uživatelé tak získají potřebné tempo. Překonají poznávací bariéru, která jinak značně zbržďuje zavádění a používání e-podpisu. Studie obsahuje multidisciplinární informace z několika oborů, jejichž poznatky se nasazování e-podpisu přímo týkají: kryptologie, počítačové inženýrství, právo, standardizace a ekonomika.

Rozsah studie je téměř 600 stran, přes 85 obrázků a 100 tabulek.

Mezi dosavadní uživatele studie patří např. přední česká softwarová firma Software602 nebo někteří pedagogové Vysoké školy ekonomické v Praze.

Nabídka studie je dostupná přes samostatnou webovou adresu: www.epodpis.info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).