Hlavní navigace

Stylový mini notebook VAIO W je ohleduplný k životnímu prostředí

[Tisková zpráva] Nová řada VAIO W od Sony ve speciální edici Eco. Lehký a stylový mini notebook pro práci na cestách. Jasný displej VAIO s LED podsvícením bez přítomnosti rtuti. Snížená energetická spotřeba díky procesoru Intel® Atom™. Téměř 80% všech plastových dílů je vyrobeno z recyklovaných materiálů.

Sdílet

S novými barevnými mini notebooky SONY VAIO řady W se příjemně pracuje a navíc je tato řada navržena tak, aby minimalizovala dopad na životní prostředí.

Prohlížení internetu, posílání emailů, psaní blogů nebo komunikace v sociálních sítích. To vše nabízí inovovaná řada série W. Srdcem notebooku je energeticky úsporný procesor z rodiny Intel® Atom™ a operačním systémem jsou originální, uživatelsky přívětivé a optimalizované Windows® 7 Starter. Operační paměť o velikosti 1 GB (volně rozšiřitelná na 2 GB) doplňuje 250 GB pevný disk, který pohodlně pojme nejen důležité dokumenty, ale také multimediální knihovnu.

Displej VAIO (10,1”/ 25,6 cm) s LED podsvícením, která je úspornější než tradiční podsvícení lampami, a neobsahuje rtuť.

Úprava dokumentů není namáhavá práce, ale spíše potěšení, kterou poskytuje příjemná a přesná standardní klávesnice s oddělenými klávesami pro snazší psaní.

Stejně jako u ostatních modelů řady W je spotřeba elektrické energie snížena díky procesoru Intel® Atom™ a displeje VAIO s LED podsvícením. Oba tyto prvky zajistily energetickou certifikaci Energy Star 5.0.

Tyto speciální notebooky VAIO nabízejí kromě energetické úspory i výrazné snížení celkové produkce oxidů uhlíku spojené s počítačem a jeho používáním. Téměř 80 % všech plastových dílů (včetně opěrky zápěstí a horního i spodního krytu) je vyrobeno z recyklovaných materiálů, jako jsou PC/ABS pryskyřice nebo polykarbonáty získané při výrobě CD a DVD disků.

Notebooky se dodávají s uživatelskou příručkou v elektronické podobě, která oproti předchozím modelům představuje úsporu přibližně 35% tištěné dokumentace. Nová řada notebooků Sony VAIO W bude v prodeji od února 2010.

Model: W21M2E VAIO W Eco Edition
Procesor: Intel® Atom™ N450 (1,66GHz)
Operační systém: Genuine Windows® 7 Starter
Paměť: 1 GB
HDD: 250GB pevný disk (Serial ATA)
Displej: 25,6 cm (10.1”) VAIO s LED podsvícením, rozlišení 1366×768
Hmotnost a rozměry: 1,32 kg, 179,6 mm (hloubka) x 267,8 (šířka) x 27,5 – 32,4 (výška)
Ostatní: WLAN 802.11b/g/n, Bluetooth®, webkamera Motion Eye

O společnosti Sony:
Sony je přední celosvětový inovátor v oblasti výrobků audio, video, komunikačních a informačních technologií jak pro soukromé spotřebitele, tak i pro profesionální trhy. Jméno Sony má dobrý zvuk díky audiovizuálním výrobkům, jako je televizor BRAVIA™ LCD s vysokým rozlišením (HD), digitální fotoaparát Cyber-shot™, kamkordér Handycam® nebo MP3 přehrávač Walkman® a dále osobní počítače VAIO™ a profesionální HD vysílací zařízení, které využívá zejména technologii XDCAM™ HD. Společnost nabízí v oblasti vysokého rozlišení kompletní hodnotový řetězec a díky své činnosti na poli spotřební elektroniky, hudby, záznamu a přenášení obrazu, her a online zařízení je Sony jednou z předních světových značek pro digitální zábavu. Po celém světě zaměstnává na 170 000 pracovníků.

Díky svému dlouhodobému fotbalovému partnerství – jako oficiální sponzor Ligy mistrů UEFA do roku 2012, jako oficiální partner FIFA do roku 2014 a jako sponzor mistrovství světa ve fotbale v letech 2010 a 2014 – má společnost Sony podíl na nadšení miliónů fotbalových fanoušků po celém světě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).