Hlavní navigace

Sukces Komiků na jedničku a Krále komiků na ČT1

[Tisková zpráva] Nové vysílací schéma sklízí na Jedničce další úspěch. Premiérový první díl cyklu Komici na jedničku – Vlasta Burian, moderovaný Petrem Nárožným, viděl ve středu od 20:59 každý čtvrtý dospělý divák a střihový film Král komiků (od 21:57) si pustil každý pátý v danou dobu u obrazovky.

Sdílet

Česká televize uvedla ve středu 5. 1. 2011 premiéru nového cyklu Komici na jedničku. Jeho moderátor Petr Nárožný poprvé otevřel dveře Muzea komiků, aby společně s diváky a se svými vzácnými hosty nahlédl do kuchyně humoru nekorunovaného „krále komiků“. O Vlastovi Burianovi mimo jiné vyprávěl jeho vnuk Vlastimil Kristl, který věnoval Muzeu komiků filmovou rekvizitu – plácačku ze snímku Přednosta stanice a pozval diváky prostřednictvím České televize i do nádherné prvorepublikové vily Vlasty Buriana.

Komiky na jedničku si od 20:59 na Jedničce nenechal ujít každý čtvrtý dospělý v danou dobu u televizoru a v průměru je vidělo 907 tisíc dospělých (sledovanost 10,3 % při podílu na publiku 24,95 %). Pořad vyhledali nadprůměrně diváci starší 55 let (sledovanost 20,1 % při podílu na publiku 33,25 %) a vysokoškolsky graduovaní (sledovanost 11,3 % při podílu na publiku 31,86 %).

Na pořad volně navázal od 21:57 na Jedničce střihový film Vladimíra Síse a Rudolfa Jaroše Král komiků, který divákům připomenul to nejlepší z Vlasty Buriana a u obrazovek ho vidělo v průměru 457 tisíc dospělých (sledovanost 5,2 % při podílu na publiku 20,72 %).

V dalším premiérovém pokračování Komiků na jedničku ve středu 12. ledna na ČT1 od 20:55 zavzpomínáme s Petrem Nárožným na slavného Sašu Rašilova.

www.ceskatele­vize.cz/komici­najednicku