Hlavní navigace

Suma sumárum aneb Kde jsou mé peníze od 14. dubna na ČT1

[Tisková zpráva] Nový cyklus České televize Suma sumárum aneb Kde jsou mé peníze poradí divákům jak nenaletět, ušetřit a nechat peníze vydělávat. Projekt finanční gramotnosti bude vysílaný na dvou programech: v premiéře každý čtvrtek od 14. dubna ve 21:00 hodin na ČT1 a následovat bude diskuse na stejné téma od 21:30 na ČT24 v rámci pořadu Ekonomika ČT24.

Sdílet

V prvním dílu nového cyklu Suma sumárum aneb Kde jsou mé peníze se objeví dva reálné příběhy moravské rodiny a mladého muže z Prahy, kteří se dostali do potíží, protože špatně využívali kreditní karty. Odborníci proto divákům vysvětlí, jaký je rozdíl mezi kreditní a debetní kartou, a jaké výhody a nevýhody jejich používání přináší. Na to, jak fungují kreditní karty, se tvůrci pořadu zeptají známých osobností a také dětí. Zároveň si v pořadu ověříme, co všechno potřebujeme k tomu, abychom kreditní kartu získali. Známý ekonom a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) Tomáš Sedláček v pořadu osvětlí, jak fungovaly peníze v minulosti a jak fungují dnes. V neposlední řadě se diváci mohoudozvědět také to, jak nechat ušetřené peníze vydělávat.

V dalších dílech se diváci mohou těšit na další atraktivní témata: leasing, hypotéka, spotřebitelský úvěr, bankovní poplatky. Producent a autor projektu Karel Arbes, výkonný producent Tereza Krejčí, supervizor režie Jan Reinisch, dramaturg a moderátor Martin Beinhauer, moderátorka Dita Fuchsová. Více informací na: www.ceskatele­vize.cz/program

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).