Hlavní navigace

Společnosti Sun Microsystems a Fujitsu rozšiřují řadu serverů SPARC Enterprise o nové systémy s procesorem UltraSPARC T2 Plus

[Tisková zpráva] Nové energeticky účinné servery nabízejí pětkrát vyšší výkon a 2,5krát vyšší výkon na watt při polovičních rozměrech než mají konkurenční systémy x86; servery CMT třetí generace se systémem Solaris představují ideální platformu pro webové, javové a databázové aplikace

Sdílet

SANTA CLARA, Kalifornie, a TOKIO – 9. dubna 2008, PRAHA – 11. dubna 2008 – Společnosti Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: JAVA), a Fujitsu Limited (TSE: 6702) rozšířily řadu serverů Sun a Fujitsu SPARC Enterprise o dva nové systémy s procesorem UltraSPARC T2 Plus. Třetí generace serverů CMT SPARC Enterprise T5140 a T5240, která je určena k nasazení od okraje sítě až po srdce podnikových datacenter, přináší zákazníkům převratný výkon a škálovatelnost. Pomůže jim zkonsolidovat datové centrum na velmi husté a energeticky úsporné výpočetní prostředí optimalizované a spravované operačním systémem Solaris 10. Servery SPARC Enterprise T5140 a T5240 poskytují až 16krát vyšší výpočetní hustotu než konkurenční dvousoketové systémy x86 a až 32krát vyšší výpočetní hustotu než konkurenční čtyřsoketové systémy x86. Servery Sun a Fujitsu SPARC Enterprise T5140 a T5240 poskytují při polovičních rozměrech až třikrát vyšší výkon než konkurenční systémy RISC.

„Výkonnost a škálovatelnost nových systémů s procesory UltraSPARC T2 Plus a se systémem Solaris člověku vyráží dech,“ řekl John Fowler, výkonný viceprezident Systems Group společnosti Sun Microsystems. „Jen za dva a půl roku jsme více než pětinásobně zvýšili výkon technologie CMT, aniž bychom obětovali prostorovou nebo energetickou úspornost. Zákazníci nyní mohou tyto systémy škálovat pro více služeb web 2.0 nebo klasických aplikací CRM a ERP.“

„Nově oznámené servery SPARC Enterprise umožňují organizacím virtualizovat jejich výpočetní infrastruktury a stavět vysoce škálovatelné, účinné a robustní internetové infrastruktury pro webové a podnikové služby,“ řekl Tatsuo Tomita, senior viceprezident společnosti Fujitsu Limited. „Tyto servery SPARC Enterprise jsou rychlejší a poskytují výhodnější poměr ceny a výkonu než konkurenční servery s procesory RISC. Zároveň nabízejí atraktivní možnost migrace z proprietárních unixových systémů. Inovativní servery SPARC Enterprise a open source systém Solaris v kombinaci se zkušenostmi společnosti Fujitsu v oblasti systémů pro kritické aplikace nabízejí zákazníkům podstatnou úsporu provozních nákladů díky převratné výpočetní hustotě a extrémní energetické účinnosti. Ekologická šetrnost serverů SPARC Enterprise T5140 a T5240 je pro zákazníky přidanou hodnotou, neboť snižuje dopad jejich podnikání na životní prostředí.“

SERVERY SPARC ENTERPRISE T5140 A T5240 UMOŽŇUJÍ ZÁKAZNÍKŮM ZVLÁDNOUT VÍCE ÚLOH S MENŠÍMI PROSTŘEDKY
SPARC Enterprise T5140 a T5240 jsou první obecně použitelné servery se dvěma sokety pro procesor UltraSPARC T2 Plus. Server SPARC Enterprise T5240 v podnikových aplikacích, včetně Javy, ERP, e-mailu a databází OLTP, překoná všechny systémy x86. S vyšším výkonem za nižší cenu pomůže zákazníkům poskytovat nové služby a aplikace. V kompaktních rackových jednotkách o velikosti 1U nebo 2U nabízejí servery až 128 výpočetních vláken a dvakrát až čtyřikrát větší kapacitu paměti a interních disků než konkurenční systémy x86. Umožňují tak zákazníkům zkonsolidovat infrastrukturu datového centra na menší, výkonnější a energeticky úspornější prostředí.

Servery SPARC Enterprise T5140 a T5240 nabízejí flexibilní, open source bezplatné virtualizační technologie Solaris Containers a Logical Domains (LDoms). V každém systému může být nakonfigurováno až 128 virtuálních serverů, takže na jednu skříň mohou zákazníci nasadit až 5 120 izolovaných domén. Díky tomu se nové systémy výborně hodí pro virtualizaci a konsolidaci serverů. Integrované rozhraní PCI-E a kryptografická akcelerace spolu s vysoce spolehlivou konstrukcí serveru a systému Solaris umožňují zákazníkům bezpečně provozovat vysoce efektivní virtualizovanou infrastrukturu pro podporu náročných webových a podnikových aplikací. Další informace o serverech SPARC Enterprise T5140 a T5240 jsou k dispozici na webu: www.sun.com/t5140, www.sun.com/t5240 a www.fujitsu.com/glo­bal/services/com­puting/server/spar­centerprise/

Extrémní škálovatelnost systémů SPARC Enterprise T5140 a T5240 vytváří podmínky pro vývoj zcela nové třídy aplikací, které naplno využijí výkon vícejádrových systémů. Sun a Fujitsu nabízejí širokou řadu vývojových nástrojů, například CoolTools a Sun Studio 12. Podrobnější informace o CoolTools jsou k dispozici na adrese www.sun.com/ser­vers/coolthre­ads/overview/co­oltools.jsp. Další informace o aplikaci Sun Studio 12 a dalších nástrojích pro vývoj vícevláknových aplikací jsou k dispozici na webu: developers.sun­.com/devtools/in­dex.html

Nové systémy SPARC Enterprise jsou plně podporovány servisními organizacemi Sun a Fujitsu, které pomohou zákazníkům využít všechny výhody technologie CMT. Mezi nabízené služby patří poradenství pro konsolidaci a virtualizaci, optimalizace z ekologického hlediska, služby k systému Solaris 10 a podpora hardwaru a operačního systému. Další informace o službách Sun a Fujitsu jsou k dispozici na adresách: www.sun.com/service a www.fujitsu.com.

NOVÉ SERVERY SPARC ENTERPRISE PŘINÁŠEJÍ REKORDNÍ VÝKON
Systémy SPARC Enterprise CMT od uvedení v roce 2005 vytvořily více než 50 výkonnostních rekordů. Dnes servery SPARC Enterprise T5140 a T5240 udávají tempo převratným výkonem. Kromě toho porážejí konkurenci výborným poměrem ceny a výkonu i využitím energie a místa u kritických a výpočetně náročných pracovních úloh v podnikovém prostředí.

  • Lotus R6 iNotes – Dvousoketový server SPARC Enterprise T5240 se systémem Solaris 10 exceluje v typové úloze e-mailové aplikace Lotus iNotes se 65 000 uživateli – což je dosud nejvyšší počet podporovených uživatelů. Server SPARC Enterprise T5240 také nabízí výhodnější poměr ceny a výkonu než konkurenční systémy – a to téměř pětkrát lepší než HP BL480c se čtyřjádrovými procesory Intel Xeon.(1)
  • SPECjAppServer2004 – Výkon pro podporu tisíců souběžných uživatelů webových služeb potvrdil světový rekord nového serveru s procesory UltraSPARC T2 Plus nakonfigurovaného jako jediný aplikační uzel. V porovnání se systémem založeným na procesoru IBM Power6 dosáhl 3× vyššího výkonu při polovičních rozměrech. Proti systému Dell s procesory Xeon dosáhl 5× vyššího výkonu a 2,5× lepšího výkonu na watt při polovičních rozměrech.(2)
  • SPECjbb2005 – Kombinace nejstabilnější implementace Javy na trhu s nejefektivnější vícesoketovou CMT platformou vynesla dvouprocesorový server SPARC Enterprise T5240 na nejvyšší příčku ve své kategorii v této typové úloze pro podnikové aplikace založené na Javě. Server SPARC Enterprise T5240 při polovičních rozměrech více než dvojnásobně překonal všechny čtyřsoketové systémy x86 od HP i Dell PowerEdge 6950 s procesory AMD Opteron. Přitom dosáhl 3× lepšího výkonu na watt.(3)
  • SAP Sales and Distribution Standard Application Benchmark – Server SPARC Enterprise T5120 s jediným procesorem UltraSPARC T2 (8 jader, 64 vláken) a SPARC Enterprise T5240 se dvěma procesory UltraSPARC T2 Plus (16 jader, 128 vláken) nyní drží světové rekordy pro jedno a dvouprocesorové systémy v typové úloze standardní dvouvrstvé aplikace SAP Sales and Distribution (SD). Tento výsledek dokládá jeho schopnost zvládat reálné podnikové aplikace pro plánování podnikových prostředků. Server SPARC Enterprise T5240 v úloze SAP SD podpořil 4 170 uživatelů, což je více než dvojnásobek 2 035 uživatelů úlohy SAP SD Benchmark, jež podpořil systém IBM p570 se dvěma procesory POWER6.(4)
  • SPECweb2005 – Na okraji datového centra, kde hrají kritickou roli webové služby, je SPARC Enterprise T5220 s procesory UltraSPARC T2 jasnou jedničkou. V tomto standardním testu výkonnosti webového serveru překonal všechny ostatní výsledky.(5)

Podrobnější informace a úplný seznam výsledků systémů CMT v typových úlohách najdete na webových stránkách www.sun.com/co­olthreads/ben­chmarks a www.fujitsu.com/glo­bal/services/com­puting/server/spar­centerprise/

KONTEJNERY SYSTÉMŮ SOLARIS 8 A 9 PRO SOLARIS 10
Sun dále oznamuje nové virtualizační služby, které umožní přenést do nejnovějších systémů se Solarisem 10 aplikace ze systémů Solaris 8 a 9. S novými produkty Solaris 8 Containers a Solaris 9 Containers pro Solaris 10 lze na jediném systému SPARC provozovat několik prostředí Solaris 8 nebo Solaris 9, případně kombinaci obou.

Zákazníci tak mohou zoptimalizovat provoz IT, maximálně využít místo v datovém centru a ušetřit výdaje za energii, chlazení a podporu. Při přechodu na nejnovější hardware nemusí rovnou přejít na Solaris 10, takže mohou okamžitě začít využívat výkon, škálovatelnost a ekonomickou výhodnost nových serverů SPARC Enterprise CMT. Servery SPARC Enterprise T5140 a T5240 se budou po celém světě prodávat pod značkami Fujitsu i Sun. V ostatních ohledech jsou jejich vlastnosti identické.