Hlavní navigace

Sun Microsystems a Fujitsu uvádějí novou generaci serverů SPARC Enterprise

[Tisková zpráva] Nové servery se čtyřjádrovými procesory SPARC64 přinášejí až 80procentní nárůst výkonu, poskytují obrovskou škálovatelnost, konsolidaci a virtualizaci pro podnikové a HPC aplikace

Sdílet

TOKIO, SANTA CLARA, Kalifornie – 14. července 2008, PRAHA – 28. července 2008 – Společnosti Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: JAVA), a Fujitsu Limited (TSE:6702) oznámily nové modely řady serverů SPARC Enterprise: M4000, M5000, M8000 a M9000. Vysoce škálovatelná podniková platforma pro virtualizaci a konsolidaci nabízí výkon u komerčních aplikací lepší o 80 procent, dvakrát vyšší výkon v úlohách HPC a o 44 procent nižší spotřebou energie na jádro. Nové servery SPARC Enterprise, založené na čtyřjádrovém procesoru SPARC64 VII a operačním systému Solaris, představují ideální platformu pro podnikové aplikace s vysokými nároky na dostupnost, včetně rozsáhlých databází, analytických řešení a datových skladů, aplikací pro plánování podnikových prostředků a řízení vztahů se zákazníky. Pro stávající servery SPARC Enterprise je nový procesor rovněž k dispozici jako volitelný doplněk umožňující snadný upgrade.

Spolupráce společností Sun a Fujitsu
„Nové systémy SPARC Enterprise zvyšují laťku výkonnosti a poskytují dostatečnou flexibilitu pro nejnáročnější podnikové úlohy,“ řekl John Fowler, výkonný viceprezident skupiny Systems společnosti Sun Microsystems. „Osvobozujeme zákazníky od omezení mainframů díky otevřeným systémům, které poskytují požadovanou škálovatelnost, konsolidaci a virtualizaci spolu s dlouhodobou ochranou investic, jež zabrání zastarání jejich datových center.“

„Servery SPARC Enterprise se s procesorem SPARC64 VII dostaly na novou úroveň. Nový procesor poskytuje velmi působivý výkon, vysokou spolehlivost a ekologickou úspornost, neboť těží z bohatých zkušeností Fujitsu v oblasti mainframů,“ řekl Tatsuo Tomita, výkonný senior viceprezident a člen představenstva společnosti Fujitsu. „Jsme si jisti, že procesor SPARC64 VII jako srdce nejškálovatel­nějších a nejflexibilnějších systémů na světě nejen ochrání, ale také zvýší hodnotu investic našich zákazníků.“

Video k tématu naleznete zde: www.sun.com/fe­atured-articles/2008–0714/feature/fow­ler_vid.xml.

Nové servery poskytují vysokou škálovatelnost a virtualizaci s ochranou investic
Nově oznámené servery SPARC Enterprise vycházejí ze stávajících systémů společně navržených Sunem a Fujitsu. Rozvíjejí dlouhodobou ochranu investic zákazníků prostřednictvím binární kompatibility, špičkové technologie hardwarových a softwarových oddílů a mimořádně flexibilních možností kombinace procesorů založených na architektuře SPARC64. Tyto servery SPARC Enterprise jako jediné systémy na trhu umožňují kombinovat procesory SPARC64 VI a VII v jediné doméně, takže zákazníci mohou pohotově zvýšit výkon bez přerušení provozu a nutnosti dalších změn hardwaru. Náklady na upgrade hardwaru mohou zákazníci rovněž minimalizovat rozšířením stávajících serverů SPARC Enterprise o nové procesory SPARC64 VII.

S novým čtyřjádrovým procesorem SPARC64 VII nabízejí servery SPARC Enterprise bezkonkurenční škálovatelnost symetrického víceprocesorového systému (SMP) – lze je škálovat z 16 až na 256 jader. Procesor SPARC64 VII samozřejmě nabízí funkce spolehlivosti, dostupnosti a zabezpečení procesoru SPARC64 VI, včetně opakovaného spuštění neúspěšných instrukcí na úrovni hardwaru, dynamické degradace a procesorových registrů s chráněnou paritou. Umožňuje tak udržet úroveň výkonnosti a spolehlivosti požadovanou u kritických podnikových systémů. Nový procesor má o 44 procent nižší spotřebu energie na jádro než čip SPARC64 VI, takže umožňuje zákazníkům konsolidovat a minimalizovat spotřebu energie. Pomocí zabudovaných funkcí rozdělení hardwaru na oddíly a technologie Solaris Containers umožňují nové servery SPARC Enterprise vytvořit obzvlášť husté prostředí s výjimečnými možnostmi vizualizace. Zákazníci tak mohou dosáhnout vyššího využití systémů, podpořit náročnější aplikační úlohy a služby a zároveň udržet pod kontrolou provozní náklady a snížit dopad svého provozu na životní prostředí.

Další informace o řadě serverů SPARC Enterprise najdete na webových adresách www.sun.com/ser­vers, www.sun.com/spar­centerprise a www.fujitsu.com/spar­centerprise/.

Systémy SPARC Enterprise porážejí konkurenci

  • Server PARC Enterprise M9000 se systémem Solaris 10, aplikací SAP ERP Release 6.0 a databází Oracle Database 10g dosáhl rekordního výsledku ve standardizovaném aplikačním benchmarku SAP Sales and Distribution (SD), v němž podpořil 39 100 uživatelů. Server SPARC Enterprise M9000 svým výsledkem o 10,5 % překonal 35 400 uživatelů benchmarku SD, jež zvládl podpořit server IBM Power 595 POWER6, a o 30,3 % překonal 30 000 uživatelů benchmarku SD, které podpořil server HP Integrity Superdome SD64B. Zároveň prokázal schopnost vysoce škálovatelně a spolehlivě provozovat aplikační i databázový software. [1]
  • Server SPARC Enterprise M9000 s procesory SPARC64 VII, softwarem Sun Studio 12 a operačním systémem Solaris 10 vytvořil skóre 2,023 TFLOPS v benchmarku Linpack Highly Parallel Computing. SPARC Enterprise M9000 překonal IBM Power 595 POWER6 téměř dvakrát a HP Integrity Superdome dokonce 2,7krát. [2] Další informace o špičkových výsledcích systémů Sun a Fujitsu ve srovnávacích testech najdete na webu: www.sun.com/ser­vers/sparcenter­prise/benchmar­ks/index.html a www.fujitsu.com/glo­bal/services/com­puting/server/spar­centerprise/key-reports/benchmar­ks/.

Zákazníci chválí servery SPARC Enterprise
Servery SPARC Enterprise využívají zákazníci po celém světě a ve všech odvětvích, včetně oborů pracujících s vysoce výkonnými výpočetními aplikacemi (HPC), odvětví finančních služeb, maloobchodu nebo provozovatelů služeb webu 2.0. Mezi zákazníky těchto serverů patří například China Mobile Communications Corporation, CIMB Group, Core Services, HPCVL, Qualcomm, SuccessFactors či Weight Watchers International.

Dostupnost produktů a služeb
Nové systémy SPARC Enterprise jsou okamžitě k dispozici přímo u společností Sun a Fujitsu a jejich autorizovaných prodejců. Procesory SPARC64 VII budou k dispozici jako upgrade pro stávající systémy. Další informace najdete na webových stránkách: www.sun.com/tra­deins/offerin­gs/sse/index.jsp a www.fujitsu.com/spar­centerprise.

Sun a Fujitsu rovněž poskytují celou řadu služeb, které pomohou zákazníkům maximalizovat hodnotu jejich investic do infrastruktury. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.sun.com/service a www.fujitsu.com/. Servery SPARC Enterprise se budou po celém světě prodávat pod značkami Fujitsu i Sun. Jejich vlastnosti jsou identické.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).