Hlavní navigace

Sun již čtvrté čtvrtletí v řadě zvyšuje svůj podíl na trhu severů

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie – 26. února 2007, PRAHA – 12. března 2007 – Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW) meziročně zvýšil svůj podíl na celosvětovém trhu serverů o 1,5 procentního bodu. Sunu se jako jedinému z pěti největších výrobců serverů podařilo ve čtvrtém čtvrtletí 2006 zvýšit podíl na trhu. Tyto údaje vyplývají z nedávno vydané zprávy IDC Worldwide Quarterly Server Tracker. Jedná se o čtvrté čtvrtletí v řadě, kdy Sun zvýšil svůj podíl na trhu.

Sdílet

Sun se statisticky vyrovnal společnosti Dell, se kterou nyní na celosvětovém trhu serverů sdílí třetí příčku. Meziročně ovšem Sun dosáhl 24,4procentního růstu celkových tržeb ze serverů, což je více než čtyřnásobek růstu nejbližšího konkurenta.

Je důležité poznamenat, že Sun byl nejrychleji rostoucím výrobcem serverů mezi pěti největšími výrobci v každé ze čtyř klíčových oblastí: v celkových tržbách z prodeje serverů, unixových serverů, linuxových serverů a serverů s procesory x86. „Podíváte-li se na jakoukoli kategorii, zvětšili jsme v ní podíl a jednoznačně jsme potvrdili svou pozici všestranného výrobce rozmanitých serverových platforem,“ řekl John Fowler, výkonný viceprezident Systems Group společnosti Sun Microsystems. „Hnacím motorem našeho úspěchu zůstává Solaris, jediný unixový operační systém, který lze škálovat od počítačů s procesory x86 až po servery postavené na platformě RISC. Teď však není čas odpočívat; pozorně sledujeme cestu před námi a stále přidáváme plyn.“

Sun v hodnoceném čtvrtletí předstihl své konkurenty v klíčových oblastech: Podíl Sunu rostl, zatímco IBM a Dell ztratili celkový podíl na serverovém trhu podle továrních tržeb. V unixovém segmentu zvýšily servery Sun se systémem Solaris meziročně podíl na továrních tržbách o 3,8 procentních bodů, zatímco HP ztratilo 1,7 procenta podílu.