Hlavní navigace

Sun Microsystems a Oracle nabízejí firmám komplexní databázové řešení za zvýhodněnou cenu

[Tisková zpráva]

Sdílet

Sun Microsystems a Oracle nabízejí firmám komplexní databázové řešení za zvýhodněnou cenu

Sun Microsystems, ve spolupráci se společností Oracle, nabízí firemním zákazníkům kompletní databázový systém obsahující 2 servery, diskové pole a databázi Oracle, za velmi výhodných cenových podmínek.

Praha, 4. října 2004 – Společnosti Sun Microsystems a Oracle, ve spolupráci se společností SOFT-TRONIK, a.s. a dalšími partnery, připravily zajímavý balíček kompletního databázového řešení pro firmy, které zahrnuje 2 servery Sun Fire V240, diskové pole Sun StorEdge 3310 SCSI a databázi Oracle 10g Standard Edition. Zvýhodněná cena databázového systému je stanovena na 1 milion Kč bez DPH, nabídka platí do 31. 12. 2004.

Sun Microsystems je významným dodavatelem serverů a operačních systémů na kterých podniky provozují databáze Oracle. Dlouhodobá spolupráce obou společností je zárukou bezproblémové kompatibility a spolehlivého běhu celého systému. Společnosti Sun Microsystems a Oracle mají za sebou dlouhou řadu společných instalací rozsáhlých databázových řešení.

Součásti balíčku, který firmám nabízí vysoký výkon 4procesorového systému se zajištěnou dostupností v případě výpadku jednoho ze serverů, jsou následující:

Licence databáze Oracle 10g Standard Edition pro 40 uživatelů, 2 servery Sun Fire V240 (2×CPU 1,28 GHz, 2 GB RAM, 2×36 GB HDD), diskové pole Sun StorEdge 3310 SCSI (5×36 GB HDD USCSI), zálohovací mechanika DAT 72 Desktop Drive, instalace serverů, diskového pole, Real Application Clusters (RAC), roční podpora pro servery, diskové pole a databázi Oracle 10g Standard Edition pro 40 uživatelů, instalační média.

Oracle Database 10g SE a Real Application Clusters

Oracle Database 10g je všeobecně uznávána jako jednička mezi databázovými servery, dlouhodobě je rozšiřována nejen její funkčnost v oblasti práce s běžnými relačními daty, ale také v oblasti podpory práce s dalšími typy dat, jako jsou dokumenty, multimediální data, geografická a geopolohová data a v neposlední řadě i XML. Bezkonkurenční jsou schopnosti databáze Oracle dosahovat vysoké úrovně dostupnosti, výkonu a bezpečnosti.

Oracle Database 10g je první databází navrženou pro Enterprise Grid, který snižuje náklady na IT tím, že umožňuje dosáhnout vyššího celkového výkonu spojením většího počtu menších serverů. Tento koncept je v databázi Oracle 10g implementován především technologií Real Application Clusters (RAC), která umožňuje provozovat databázi Oracle na více serverech pracujících nad společnými daty současně. Technologie RAC byla dříve dostupná jen v high-end systémech, ve verzi 10g však přichází i možnost využít RAC na nejvýše 4procesorovém clusteru propojeném technologií databáze 10g.

Servery Sun Fire V240

Vysoký výkon a dostupnost systému zajišťují 2 servery Sun Fire V240, osazené dvěma procesory UltraSPARC IIIi 1,28 GHz s 2 GB RAM a dvěma 36 GB SCSI disky, v kompaktním provedení o výšce 2RU. Každý server obsahuje čtyři Gigabit Ethernet porty, zajišťující rychlou síťovou konektivitu nutnou pro náročné datové přenosy, a 3 rozšiřující PCI sloty. Dobu nepřetržitého provozu zvyšují zepředu přístupné, za chodu vyměnitelné, disky a redundantní napájecí zdroje. V maximální konfiguraci mohou servery obsahovat 8 GB RAM a 4 pevné disky.

Sun StorEdge 3310 SCSI

Diskové pole Sun StorEdge je kompaktní, prostorově nenáročné, diskové pole s výškou 2U, které nabízí velmi výhodný poměr výkon/cena. V konfiguraci dodávané ve zvýhodněném balíčku obsahuje diskové pole pět 36 GB USCSI disků, maximální počet je pak 12 jednopalcových pevných disků. K hostitelském serverům je diskové pole připojeno přes standardní PCI SCSI host bus adaptéry.

Další informace o uvedených produktech naleznete na adrese www.sun.cz, případně na www.oracle.com/cz/da­tabase.

O společnosti Oracle

Oracle je největší světový dodavatel podnikového software. Další informace o společnosti Oracle najdete na http://www.ora­cle.com.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi – „The Network Is The Computer™“ („Síť je počítačem“), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardware, software a služeb pro provoz Internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na adrese http://sun.com.

Sun, Sun Microsystems, logo Sun, Java, Solaris, Jini a The Network Is The Computer jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Sun Microsystems, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích.

PR Kontakt:

Petr Ryvola
Marketing Manager
Sun Microsystems Czech, s.r.o.
Tel: +420 233 009 509
e-mail: petr.ryvola@sun.com
http://www.sun.cz

Kontakt Oracle Czech:

Marta Lipovská
PR Manager pro Českou republiku a Slovensko
Tel: +420 221 438 311
Email: marta.lipovska@o­racle.com
http://www.ora­cle.com/cz