Hlavní navigace

Sun Microsystems a Servodata uzavírají smlouvu o distribuci MySQL v České republice

[Tisková zpráva] Cílem spolupráce je vytvoření distribučního modelu špičkové open source databáze

Sdílet

PRAHA – 15. dubna 2009 – Zástupci pražské centrály Sun Microsystems a společnosti Servodata oznamují nové partnerství, které se zaměří na distribuci oblíbeného open source databázového systému MySQL, poskytování podpory a autorizovaných školení. Díky tomuto kroku bude i v České republice nabízeno řešení, které zcela splňuje podmínky pro nasazení v prostředí tzv. „mission critical“ aplikací.

Přestože okolní země mají dlouhodobě daleko menší počet stažení open source databáze MySQL než Česká republika, mají již k tomuto řešení fungující partnerskou síť. Jakkoli je etablování nového distributora poměrně komplikovanou a pro uchazeče náročnou procedurou, velmi zde pomohlo ohlášení programu Sun Open Access. Ten umožňuje distributorům spolupracovat s prodejci, aniž by tito měli podepsány jakékoli partnerské smlouvy. Portfolio produktů dostupných těmto partnerům je pochopitelně limitováno, ale celá řada produktů Sunu je dostupných i v rámci tohoto programu. V případě společnosti Servodata je sada nabízených produktů vymezena právě na produkty MySQL a k nim příslušející školení.

„Když jsme po loňské akvizici společnosti MySQL zjistili, že v České republice není etablovaná žádná partnerská síť, rozhodli jsme se tento stav co nejrychleji změnit. Okamžitě jsme začali hledat vhodného distributora. Jednou z nejzajímavějších možností pro nás od samého začátku byla společnost Servodata – vzhledem ke své strategii i výsledkům u produktů společnosti Red Hat. Tuto volbu navíc podporovaly zkušenosti kolegů ze zahraničí, kde symbióza Red Hat a MySQL funguje zpravidla velmi dobře,“ říká Jaroslav Malina, Channel Sales Manager společnosti Sun Microsystems Czech. „Od vzájemné spolupráce si slibujeme rozvoj partnerské sítě v oblasti MySQL, pro což mají Servodata všechny předpoklady. Cílem je pochopitelně zajistit profesionální služby kolem produktů MySQL pro všechny zákazníky, kteří se je rozhodnou používat pro své kriticky důležité systémy.“

„Díky podpoře v oblasti prodeje, služeb, školení a vývoje lze očekávat, že si produkty MySQL najdou cestu do českých podniků a institucí v mnohem větší míře, než tomu bylo doposud. Open source software s podporou výrobce poskytuje svým uživatelům minimálně srovnatelnou kvalitu jako ostatní podniková řešení. Díky této podpoře je možné nasazení i v ,mission critical‘ prostředí,“ dodává Martin Malý, Division Director společnosti Servodata a.s. „Právě v období, ve kterém se naše hospodářství nachází, se zvyšuje tlak na úspory v IT. Naším primárním úkolem je pomáhat partnerům a zákazníkům s dodávkami řešení ve špičkové kvalitě, s garancí maximální podpory a za podmínek, které umožňují výrazně snížit celkové náklady na pořízení a údržbu u dodávaných řešení.“

Společnost Servodata se stala vůbec prvním distributorem Sunu v České republice, který se specializuje na dodávky open source databáze MySQL. Do své nabídky začleňuje další softwarové řešení a stává se tak významným hráčem na poli open source softwaru. Databáze MySQL – společně s produkty Red Hat Enterprise Linux a JBoss Middleware – tvoří komplexní řešení pro partnery, kteří nyní mohou získat nadstandardní podporu od jediného dodavatele. Kompletní nabídku služeb doplňuje centrum Servodata-DataScript, oficiální školicí středisko poskytující certifikovaná školení pro produkty MySQL.

O společnosti Servodata
Servodata jsou evropským distributorem ICT řešení a dlouhodobě se specializují na oblast podnikové infrastruktury. Portfolio zahrnuje serverové a storage produkty, komponenty pro ukládání dat, bezpečnostní technologie a infrastrukturní software včetně licenční správy. Akvizicí Abakus Distribution a.s. (od 31. 12. 2008 obchodní divize Abakus) se Servodata posunula mezi první třicítku ICT společností na českém a slovenském trhu s konsolidovaným obratem přes 1,25 miliardy korun a neustále dynamicky rozšiřují počet svých obchodních partnerů.

Společnost získala certifikaci Systému řízení jakosti (ISO 9001:2000) potvrzující nejvyšší podporu kvality nabízených produktů a certifikaci „TAJNÉ“ udělenou Národním bezpečnostním úřadem. Servodata jako Value Added Distributor mají přímý vztah k výrobcům a spolupracují s partnerskou sítí solution providerů, dodavatelů SW řešení, systémových integrátorů a prodejců. Od založení v roce 1991 působí v regionu EMEA, centrála se nachází v Praze, pobočky v Olomouci, Bratislavě a Varšavě. Další informace najdete na webových stránkách www.servodata.cz.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.
Sun Microsystems vyvíjí technologie podporující růst globálního trhu. Drží se jedinečné vize „The Network Is The Computer“ („Síť je počítačem“) a prostřednictvím sdílených inovací, komunitního vývoje a vedoucí pozice v oblasti open source prosazuje spolupráci. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na webové adrese http://sun.com.