Hlavní navigace

Sun Microsystems Czech jmenoval nového Account Managera a Solution Architecta

[Tisková zpráva] PRAHA – 10. července 2006 – Společnost Sun Microsystems Czech rozšířila svůj tým o Roberta Pulcharta a Petra Chmelíka. Robert Pulchart bude jako nový Channel Account Manager pečovat o svěřené partnery a pracovat na rozvoji obchodních aktivit společnosti Sun Microsystems v oblasti Manufacturing, Telco a Utility. Petr Chmelík bude v pozici Solution Architect odpovědný za návrh řešení postavených na technologiích Sun a jejich podporu v prodejní i implementační fázi.

Sdílet

Robert Pulchart přichází do české pobočky společnosti Sun Microsystems z pozice obchodního manažera ve společnosti Hewlett-Packard, kde na různých pozicích působil osm let. Jako obchodní manažer byl Robert Pulchart odpovědný za vyhledávání nových obchodních příležitostí, řízení vztahů se stávajícími zákazníky a partnery a za návrh podnikových řešení z oblasti konsolidace serverů a datových úložišť a zálohování.

„V předchozím zaměstnání jsem na různých pozicích strávil osm let a také proto jsem velmi uvítal změnu, kterou představovala nabídka práce v Sun Microsystems,“ říká Robert Pulchart, nový Channel Account Manager v české pobočce Sun Microsystems. „Práce ve firmě jako je Sun je pro mě velkou výzvou a příležitostí jak zužitkovat nasbírané zkušenosti.“

Robert Pulchart vystudoval Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze, ve svých předchozích zaměstnáních absolvoval řadu produktových školení a rovněž i školení prezentačních dovedností; slovem i písmem ovládá angličtinu a domluví se německy. Robert Pulchart je ženatý, jeho největším koníčkem je cestování a sport.

Petr Chmelík pracoval před příchodem do Sun Microsystems tři roky v české pobočce společnosti IBM na pozici pre-sales specialist s odpovědností za skupiny softwaru WebSphere, Workplace, Portal, Lotus a Collaboration software v České republice a na Slovensku. Jeho hlavním úkolem byla příprava strategie nasazování produktů na trh, podpora prodeje jednotlivých řešení a rozvoj partnerské sítě. Ještě dříve pracoval Petr Chmelík sedm let ve společnosti Oracle Czech.

„Sun má z mého pohledu velmi zajímavé portfolio produktů, ze kterých jsme schopni snadno vytvářet řešení šitá na míru našim zákazníkům,“ říká Petr Chmelík, čerstvě jmenovaný Solution Architect společnosti Sun Microsystems Czech. „V Sunu na mě již nyní čeká mnoho obchodních příležitostí, kterým se budu s chutí věnovat. “

Vzdělání získal Petr Chmelík na Fakultě elektrotechniky ČVUT, absolvoval rovněž řadu produktových školení a kurzy prodejních dovedností; mluví plynně anglicky a na pokročilé úrovni zvládá ruštinu. Petr Chmelík se ve volném čase rád věnuje sportu a cestování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).