Hlavní navigace

Sun Microsystems dodává své systémy společnosti E! Networks A Ministerstvu energetiky USA

[Tisková zpráva]

Sdílet

Sun Microsystems dodává své systémy společnosti E! Networks A Ministerstvu energetiky USA

E! Networks, největší světový producent zpravodajství ze světa zábavy, zavádí datový sklad od společností Sun Microsystems a Metapa.

Pro návrh nukleárních reaktorů nové generace bude laboratoř INEEL využívat serverový cluster dodaný společností Sun Microsystems.

Santa Clara a Sherman Oaks (Kalifornie, USA), 11. srpna 2004, Idaho Falls (Idaho,USA), 12. srpna 2004, Praha, 8. září 2004 – Společnosti Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: SUNW) a Metapa Inc., přední dodavatel vysoce výkonného softwaru analytické infrastruktury, oznámily, že E! Networks, největší světový producent a distributor zpravodajství ze světa zábavy a lifestylových programů, zavádí jejich integrované řešení datového skladu.

Sun Microsystems dále oznámil že ministerstvu energetiky Spojených států amerických dodá vysoce výkonný serverový cluster, určený pro vývoj nukleárních reaktorů nové generace v Národní inženýrské a environmentální laboratoři ve státě Idaho (INEEL).

Datový sklad pro E! Networks

Výkonné řešení datového skladu pro společnosti E! Networks bude využívat technologii Cluster DataBase (CDB), společnosti Metapa, pro operační systém Solaris, na serverech Sun Fire s procesory AMD Opteron. Řešení Metapa CDB přináší výrazné zkrácení doby odezvy a vyšší úložnou kapacitu. Umožňuje společnostem provozovat terabajtové datové sklady na clusterech levných serverů a zároveň zaručuje vysokou spolehlivost, lineární škálovatelnost a snadnou integraci s existujícími informačními prostředími.

„Vytvoření jednotného datového skladu pro nás vždy bylo strategickým cílem, ale vzhledem k celkovým nákladům na vlastnictví tradičních řešení to dosud nebylo efektivní,“ řekl Jeff Mayzurk, viceprezident společnosti E! Networks pro technologie. „Společnosti Metapa a Sun Microsystems nám však poskytly jedinečné řešení, které nám umožnilo implementovat datový sklad s výhodným poměrem ceny a výkonu.“

Řešení CDB společnosti Metapa je první clusteringová databáze na trhu, která byla přímo vytvořena pro účely vysoce výkonné analýzy obchodních informací na serverech nižší cenové kategorie jako je Sun Fire V40z s operačním systém Solaris a procesory AMD Opteron.

Kombinované řešení společností Metapa a Sun, které E! Networks zavádí, umožňuje integrovat online a offline provozní data do jediného, konsolidovaného datového skladu, který bude schopen podpořit sofistikované vytváření zpráv a analýz na firemní úrovni. Zároveň toto řešení poskytne manažerům a programovým pracovníkům E! Networks infrastrukturu business intelligence, která jim umožní lépe pochopit a optimalizovat program podle požadavků zákazníků a partnerů.

„Řešení pro společnost E! Networks je potvrzením výhodné nabídky Sunu pro trh serverů s procesory x86, která je zaměřena na zjednodušení provozu a snížení celkových nákladů na vlastnictví podnikových informačních systémů,“ řekl John Loiacono, výkonný viceprezident Sunu pro software.

Serverový cluster pro jadernou laboratoř

Společnost Sun Microsystems vyvine pro ministerstvo energetiky USA vysoce výkonný počítačový cluster, tvořený více než 230 servery Sun Fire V20z s procesory AMD Opteron a úložným systémem Sun StorEdge 6320 o kapacitě přesahující 12 terabajtů. Výpočetním výkonem tohoto clusteru se datové centrum laboratoře INEEL zařadí mezi 150 nejvýznam­nějších superpočítačových pracovišť na světě.

Softwarová výbava řešení zahrnuje operační systém Solaris 9, Sun Java Enterprise System, vývojový software pro Javu, technologii Sun Grid Engine Enterprise Edition a sadu kancelářských aplikací Sun StarOffice 7.0. Mimo to dodá divize Sun Services školení a technickou podporu na místě.

„Touto dohodou se laboratoř INEEL zařadila mezi největší superpočítačová pracoviště na světě a získala možnost zpracovat za jedinou sekundu dva bilióny operací s plovoucí desetinnou čárkou,“ řekl Bill Magwood, ředitel oddělení jaderné energie na ministerstvu energetiky. „Počítačový cluster Sunu poskytne našim profesionálům potřebné výpočetní prostředky pro návrh nukleárních reaktorů čtvrté generace.“

„Dny drahých mainframů, které zabíraly akry sálového prostoru, jsou za námi a špičkové laboratoře jako INEEL ukazují cestu k superpočítačům postaveným z komerčně dostupných, standardizovaných serverů Sun Fire s operačním systémem Solaris,“ řekl Clark Masters, výkonný viceprezident, Global Government Office, Sun Microsystems. „Přední pozice Sunu na trhu vysoce výkonných počítačů vychází z dlouhé historie nápaditých řešení a technologií právě pro tento trh. Operační systém Solaris, na standardizovaných počítačových platformách, v kombinaci s nástroji Sunu pro správu výpočetních sítí, poskytuje otevřenou, flexibilní a cenově velmi výhodnou platformu.“

Ředitel laboratoře INEEL Paul Kearns dodává: „Tento superpočítač je součástí našeho dlouhodobého plánu zvyšování výpočetních možností laboratoře na podporu spolupráce s partnery, kteří se podílejí na vývoji reaktorů čtvrté generace. Superpočítač bude rovněž podporovat výzkumné a vývojové práce ve všech oblastech, na nichž naše laboratoř pracuje, včetně energetiky, národní bezpečnosti, životního prostředí a dalších klíčových technologií.“

Výpočetní cluster je financován pomocí finančního produktu General Services Administration (GSA), společnosti Sun Microsystems Finance. GSA umožňuje vládním zákazníkům, jako je i ministerstvo energetiky nebo laboratoř INEEL, financovat řešení Sunu pomocí měsíčních splátek. Celková hodnota řešení pro INEEL bude 1,97 miliónu dolarů, splácet se bude tři roky.

Projekt nukleárních energetických systémů čtvrté generace zahájil Úřad nukleární energie, vědy a technologie amerického ministerstva energetiky ve spolupráci s dalšími vládami, průmyslovými a výzkumnými komunitami po celém světě. Cílem skupiny Generation IV International Forum (GIF), mezi jejíž členy patří Argentina, Brazílie, Kanada, organizace Euratom, Francie, Japonsko, Jihoafrická republika, Švýcarsko, Velká Británie a Spojené státy, je společně definovat budoucí podobu výzkumu a vývoje jaderné energie.

O společnosti E! Networks

Společnost E! Networks, se sídlem v Los Angeles, je největší světový producent a distributor zpravodajství ze světa zábavy a lifestylových programů. Provozuje zábavní televizní kanál E! Entertainment Television, lifestylový kanál The Style Network a web E! Online na adrese http://www.eon­line.com. Kanál E! je v současné době k dispozici 85 miliónům předplatitelů kabelové a satelitní televize v USA. Style má v současné době 36 miliónů předplatitelů a vzhledem k platným závazkům by jejich počet měl v tomto roce přesáhnout 40 miliónů. Web E! Online každý měsíc navštíví 6 miliónů dospělých uživatelů z USA. Programy E! jsou k vidění ve více než 120 zemích světa a oslovují 300 miliónů domácností. Kromě kanálů, které pod značkou E! vysílají místní programy mimo USA, provozuje společnost také kanál E! International Network, což je nepřetržitý globální zábavní kanál v angličtině, který je prostřednictvím satelitu k dispozici v Evropě, Asii, Tichomoří a na Středním východě.

O společnosti Metapa Inc.

Společnost Metapa pomáhá zákazníkům převést aplikace pro analýzu obchodních informací (business intelligence) na open source a komoditní technologie. Byla založena v roce 2000 a řídí ji zkušený tým manažerů z předních společností v oblasti internetové infrastruktury a podnikového softwaru. Díky zkušenostem s instalací největších infrastrukturních služeb a superpočítačů na světě si zakládající tým společnosti Metapa uvědomil potřebnost řešení, která poskytnou funkce business intelligence s vysokým výkonem a nízkými náklady. Společnost Metapa má ústředí v Los Angeles v Kalifornii a je financována fondy Dawntreader Ventures, Hudson Ventures a Mission Ventures. Další informace najdete na adrese www.metapa.com.

O laboratoři INEEL

Laboratoř INEEL, která funguje od roku 1949, je vědecká laboratoř užitého inženýrství, jejímž úkolem je podporovat úkoly amerického ministerstva energetiky v oblasti energie, životního prostředí, vědy a národní bezpečnosti. Pro ministerstvo energetiky ji provozuje společnost Bechtel BWXT, další informace jsou k dispozici na webu www.inel.gov.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi „The Network Is The Computer™“ („Síť je počítačem“), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardwaru, softwaru a služeb pro provoz internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na adrese http://sun.com.

Sun, Sun Microsystems, logo Sun, Solaris, Sun Fire a The Network Is The Computer jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Sun Microsystems, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích.

UNIX je ochranná známka registrovaná ve Spojených státech a dalších zemích, která je exkluzivně licencována společností X/Open Company, Ltd.

Kontakt:

Petr Ryvola
Marketing Manager
Sun Microsystems Czech, s.r.o.
Tel.: +420 233 009 509
E-mail: petr.ryvola@sun.com
http://www.sun.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).