Hlavní navigace

Sun Microsystems pomáhá organizacím snížit ekologický dopad jejich činnosti

[Tisková zpráva] Globální lídr v oblasti dlouhodobě udržitelného rozvoje Ceres se připojil k otevřené webové komunitě OpenEco.org, jež nabízí vůbec první nástroj pro výpočet a porovnání údajů o emisích skleníkových plynů

Sdílet

NEW YORK – 24. září 2007, PRAHA – 9. října 2007 – Společnost Sun Microsystems (NASDAQ: JAVA) navázala na svou historii budování online komunit a spustila novou komunitu OpenEco.org, která má pomoci organizacím s kalkulacemi, srovnáváním a snižováním emisí skleníkových plynů. Účast ve webové komunitě OpenEco.org je bezplatná a otevřená všem organizacím. Jedinou cenou za členství je transparentní či anonymní sdílení dat s ostatními účastníky komunity. Sun komunitu OpenEco.org veřejně představil v pondělí 24. září na akci s Billem Clintonem v New Yorku, kterou sponzoroval společně s organizací Carbon Disclosure Project.

Ve věku společenských sítí jako Facebook nebo MySpace poskytuje OpenEco.org komunitu, kde mohou organizace spolupracovat na řešení změn klimatu. OpenEco.org vyplňuje důležitou potřebu společností, vládních institucí a nevládních organizací, které čelí rostoucímu tlaku definovat cíle pro zlepšení a investovat do jejich realizace. Analýzy skleníkových plynů jsou stále častěji zpracovávány s interními nebo proprietárními nástroji, takže vyžadují značné interní zdroje nebo nákladné poradenské služby. Prostřednictvím webu OpenEco.org lze snadno sdílet údaje o uhlíkových emisích, které by jinak zůstaly jen ve firemních tabulkách. Nástroj pro sledování emisí skleníkových plynů umožňuje organizacím všech druhů porovnávat svou výkonnost, nastavovat realistické cíle pro snižování emisí a sdílet doporučené postupy pro jejich plnění.

Jako jeden z prvních účastníků se do komunity OpenEco.org připojila organizace Ceres, významná koalice investorů a ekologických skupin. Dalším členem komunity OpenEco.org je společnost Natural Logic, jejíž zakladatel a generální ředitel Gil Friend byl při přípravě webu klíčovým technickým poradcem. „Spolupráce podněcuje rychlejší pokrok než izolovaná práce,“ řekl Dave Douglas, viceprezident společnosti Sun Microsystems pro ekologickou zodpovědnost. „Sun vyrostl na filozofii otevřenosti a řešení problémů v komunitách a tento přístup teď přenášíme i do oblasti ochrany životního prostředí. Když sdílíme své znalosti, dlouhodobě udržitelné podnikání je dosažitelnější a finančně výhodnější pro každého.“

Sun už déle než deset let buduje živé komunity vývojářů softwaru, jež nyní celosvětově čítají dva miliony členů. Teď Sun vyvíjí nové sítě na podporu řešení nejnaléhavějších problémů současného světa. Dříve v tomto roce Sun ve spolupráci s partnery TED Prize představil Open Architecture Network, která spojuje architekty, projektanty a organizátory komunity a umožňuje jim volně sdílet plány, nápady a zdroje pro projekty zlepšování v oblastech dotčených strádáním.

„Platforma OpenEco by mohla společnostem a organizacím velice pomoci spolupracovat na snižování znečištění, které vede ke globálnímu oteplování,“ řekla Andrea Moffat, ředitelka korporátních programů v organizaci Ceres. „Společenské sítě a technologie jsou pro řešení společenských a ekologických problémů stále důležitější. Připojili jsme se ke komunitě OpenEco.org, protože Ceres pokládá Sun za lídra v budování webových komunit a ve využívání technologií k posouvání společnosti vpřed.“

Sun ještě před spuštěním webu OpenEco.org začal na internetu sdílet údaje o svých vlastních emisích a své osvědčené postupy, aby pomohl i jiným organizacím snižovat dopady jejich činnosti na životní prostředí. Sun také zveřejňuje případové studie a doporučené postupy v ekologických inovacích svých datových center po celém světě. Další informace najdete na webu Sun Eco Center http://www.sun­.com/aboutsun/en­vironment nebo v sadě tiskových materiálů ke komunitě OpenEco na adrese http://www.sun­.com/aboutsun/me­dia/presskits/2007–0924/index.jsp.

Máte-li zájem o další informace, případně pokud se chcete zapojit do činnosti komunity, navštivte web OpenEco.org, nebo kontaktujte společnost Sun Microsystems na adrese openeco-info@sun.com.

O aktivitách Sunu v oblasti ekologické zodpovědnosti
Iniciativa Eco Responsibility společnosti Sun Microsystems vychází ze tří principů: inovace, jednání a sdílení. Sun inovuje tím, že vyrábí produkty a služby, které jsou přínosné pro životní prostředí i pro byznys. Sun jedná otevřeně a s ohledem na životní prostředí. Sun sdílí své informace a technologie s ostatními, abychom se všichni mohli posunout vpřed a společně dosáhnout dlouhodobě udržitelného provozu. Mezi mnohé ekologické inovace Sunu patří server Sun Fire SPARC Enterprise T1000/T2000, který je třikrát až pětkrát energeticky účinnější než nejbližší konkurenční produkt a jako první server v historii získal nárok na výraznou slevu od energetické společnosti. Sun prosazuje „zelenější“ fungování svých vlastních provozů prostřednictvím programů jako Open Work, který umožňuje zaměstnancům pracovat z domova nebo ve flexibilní kanceláři a tím ušetří životnímu prostředí 30 000 tun oxidu uhličitého ročně. Další informace o iniciativě Eco Responsibility společnosti Sun Microsystems najdete na webu http://www.sun­.com/eco.