Hlavní navigace

Sun Microsystems představil NetBeans IDE 6.0 Preview Release

[Tisková zpráva] SAN FRANCISCO, Kalifornie – 7. května 2007, PRAHA – 30. května 2007 – Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: SUNW) spolu s komunitou NetBeans oznámil dostupnost integrovaného vývojového prostředí (IDE) NetBeans 6.0 Preview Release. NetBeans 6.0 IDE rozšiřuje podporu za hranice Javy a C/C++ poskytováním bohatého souboru vlastností pro dynamické skriptovací jazyky Ruby a JavaScript. Pokračuje tak v rozvoji vývojářské produktivity jednoduchostí používání a podporou nejmodernějších standardů Javy. Vývojem NetBeans se zabývá Pražské vývojové centrum Sun Microsystems.

Sdílet

Sun také oznámil další vylepšení NetBeans GUI Builderu, který obsahuje plnou podporu nových desktopových technologií jako je Beans Binding (JSR 295) a Swing Application Framework (JSR 296). NetBeans GUI builder (dříve označovaný jako projekt Matisse) vychází z tradice NetBeans, poskytovat vývojářům inovativní řešení a pokračuje v revolucionalizaci způsobu, jakým vývojáři ve Swingu vytvářejí grafická uživatelská rozhraní. V podpoře NetBeans Ruby je zahrnut i interpreter JRuby, který umožňuje vývojářům používat Ruby on Rails s existujícím Java kódem. Další vlastnosti tohoto vydání zahrnují zlepšené editování kódu, kontrolní a navigační možnosti, lokální historii, integrovanou podporu pro Subversion, a rozsáhlé možnosti analýzy provozu, začleněné do standardního balíku.

ICEsoft Technologies, Inc. je producent standardům odpovídajících a na Ajaxu založených řešení pro vývoj a zpřístupnění bohatých internetových aplikací, které využívají Java EE. Tato společnost použila NetBeans jako důležitou součást své vývojářské nabídky. „Integrace s NetBeans a s NetBeans Visual Web Pack je klíčovou součástí naší strategie pro získávání a udržení nových zákazníků,“ řekl Robert Lepack, viceprezident marketingového a produktového managementu ICEsoft Technologies, Inc. „ICEfaces plně využívá výhody časových možností návrhů v NetBeans Visual Web Pack k poskytování skutečně rychlého vývojového aplikačního prostředí pro JSF aplikace využívající Ajax. Rodina nástrojů NetBeans zaujímá přední místo v JSF vizuálním vývoji a to je velmi dobře vnímáno komunitou ICEfaces.“

V NetBeans 6.0 IDE bude dodáván kompletní soubor vlastností z balíků jako je Visual Web Pack, prostřednictvím jednoho instalačního programu. Nový instalační program umožní vývojářům snadné přizpůsobení jejich vývojářského prostředí výběrem pouze těch nástrojů, které potřebují. Jednotný instalátor NetBeans 6.0 IDE urychluje konfiguraci vývojářského prostředí a již nevyžaduje instalaci mnohanásobných balíků k doplnění vlastností IDE. Tyto nové vlastnosti v NetBeans 6.0 doplňují vysoce hodnocené předchozí verze NetBeans a poskytují tak vývojářům komplexní prostředí pro vytváření aplikací, založených na Java Platform, Standard Edition (Java SE), Java Platform, Enterprise Edition (Java EE), a Java Platform, Micro Edition (Java ME).

„V posledních 30 měsících pozorujeme nárůst zájmu, kdy se zavádění NetBeans zdvojnásobuje každým rokem. Předpokládáme, že tento trend se dále prudce zvýší spuštěním NetBeans 6. Je to jen další příklad obrovského nárůstu, který Sun zažívá vzhledem ke svým iniciativám v oblasti open source,“ řekl Jeet Kaul, viceprezident vývojářských programů v Sunu. „Vzhledem ke všem vlastnostem, které byly přidány, a zkušenostem s novou instalací, je NetBeans 6.0 jediným IDE, které potřebujete.“

Sun nabízí odstupňovaný soubor služeb podpory pro NetBeans v rozsahu od jedné události až po komplexní vývojářské plány. Jako doplnění mohou vývojáři využívat široké portfolio školících a certifikačních nabídek, což jim umožní rozšířit si znalosti tak, aby mohli využívat výhod špičkových technologií. Pro další informace navštivte adresu http://develo­pers.sun.com/ser­vices.