Hlavní navigace

Sun Microsystems představuje systémové pojetí jednodušší správy dat s podporou identit

[Tisková zpráva] Sun po akvizici společnosti StorageTek vytvořil čtyřkrokové pojetí správy dat; uvádí nové systémy NAS a řešení virtuálních pásek, software pro správu podnikových úložných systémů a průlomový model správy informací; 37 procent světových dat je uloženo na systémech Sunu

Sdílet

WASHINGTON, D.C. – SUN NETWORK COMPUTING 2006 – 2. května 2006, PRAHA – 22. května 2006 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW) představila nové pojetí správy dat. Komplexní čtyřkroková strategie správy dat zahrnuje správu identit, virtualizaci, zabezpečení a otevřené, snadno integrovatelné systémy a software, jenž poskytuje vyšší podnikatelskou hodnotu. Sun nyní nabízí naprosto ucelené portfolio podnikových úložných produktů pro správu dat od jejich vytvoření až po smazání. Produktové řady a služby, které jsou výsledkem akvizice společnosti StorageTek, spolu s nově uvedenými produkty, staví Sun do pozice, kdy je schopen zákazníkům jako Wake Forest Baptist University, HBO nebo Fox pomoci zvládat ohromný růst dat a nejrůznější způsoby jejich využívání ve věku participace.

Sun během akce Network Computing oznámil několik klíčových produktů a služeb pro správu dat. Jedná se například zařízení Sun StorageTek 5320 NAS Appliance, nové verze softwarových produktů Sun StorageTek Virtual Storage Manager (VSM) a Sun StorageTek Enterprise Storage Manager (ESM), nové služby Sun Services for Managed Operations for Storage, nové workshopy Information Management Maturity Model, které byly přihlášeny k patentování a pomohou zákazníkům rozvíjet inteligentnější datové infrastruktury, a také několik vylepšení operačního systému Solaris 10.

„Jestliže Web 1.0 byl o počítačových systémech, tak Web 2.0 je hlavně o datech,“ řekl Mark Canepa, výkonný viceprezident Data Management Group společnosti Sun Microsystems. „Data jsou dnes více než kdy v minulosti doslova krví rozvoje byznysu v podnicích. Tradiční pojetí ukládání dat už nejsou pro podnikové zákazníky dostatečná. Sun mění to, jak se zákazníci a celé odvětví dívá na data, od integrované správy identit a zabezpečení, až po podporu inteligentních aplikací, které dokážou kdekoli vyhledávat data v průběhu jejich životního cyklu.“

Vzhledem k tomu, že finanční výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2006 odhalily 92procentní meziroční nárůst tržeb z řešení správy dat a dvouciferný růst tržeb z úložných systémů střední a vyšší třídy, mají sloučená produktová portfolia a obchodní týmy společností Sun a StorageTek úspěch u zákazníků všech velikostí. Podle dubnové zprávy Freeman Report je nyní 37 procent světových dat uloženo na systémech Sunu a Sun je připraven dále oslovovat rostoucí celosvětový trh úložných řešení. „Jak trh s úložným hardwarem roste, představují řešení správy úložného prostoru jednu z nejrychleji rostoucích oblastí se složeným ročním růstem vyšším než devět procent,“ řekl Adam Couture, hlavní analytik agentury Gartner. „Růst trhu řešení správy úložných systémů sice ovlivňují nároky předpisů, nutnost zabezpečit data a další důležité faktory, ale daleko největším faktorem je to, že se podniky snaží vypořádat s rostoucí komplikovaností svých úložných prostředí.“ „Pro poskytování nejkvalitnější péče našim pacientům jsou data naprosto nezbytná,“ řekl Bob Massengill, ředitel technických služeb, Wake Forest Baptist University Medical Center. „Je důležité, abychom mohli data snadno vyhledávat, přistupovat k nim a pracovat s nimi. Lékaři, zdravotní pojišťovny a pacienti potřebují pohotový přístup k našim informacím a také musí mít naprostou důvěru, že jsou naše data v bezpečí. Informace musíme chránit v průběhu celého životního cyklu, bez ohledu na to, kde jsou právě uloženy. Odborné zkušenosti Sunu se správou dat, jeho ucelené portfolio úložných a systémových produktů a také prvotřídní technologie pro správu identit nám umožnily vytvořit úplné, bezpečné a snadno spravovatelné úložné prostředí, jaké provoz naší nemocnice vyžaduje.“ Strategie Sunu se soustředí na data Sun se zaměřuje na proměnlivou povahu dat a snaží se podnikům pomoci přejít od jednoduchého ukládání informací na zajištění snadné a inteligentní správy a přístupu k datům. Nová strategie Sunu staví na jeho kvalitním softwaru pro správu identit a na ucelené, integrované platformě síťových řešení. Platforma je založena na operačním systému Solaris 10 a využívá všechny jeho funkce pro provoz v heterogenních prostředích včetně mainframe počítačů. Sun bude nadále investovat do zabezpečení, softwaru, heterogenních diskových a páskových systémů a dalších nových technologií pro správu dat, jako je například Projekt Honeycomb, který představuje novou kategorii produktů, které naprosto změní způsob, jakým aplikace vyhledávají data, přistupují k nim a pracují s nimi.

Jednoduchá a bezpečná řešení Sunu pomáhají zákazníkům spravovat data a naplno využívat jejich hodnotu pomocí jedinečného čtyřkrokového pojetí: Integrovaná podpora identit – Sun nabízí ucelené a bezpečné řešení správy dat na základě identit, které spolehlivě chrání data při migraci na různé úložné prostředky v průběhu celého životního cyklu.

Prostřednictvím softwaru Sun Java System Identity Manager poskytuje první ucelené řešení správy uživatelů a synchronizace údajů o identitách v průběhu celého životního cyklu. Pomáhá tak snižovat náklady na uchovávání dat, posiluje dodržování předpisů a zvyšuje hodnotu dat, která lze bezpečně zpřístupnit širšímu okruhu uživatelů. Sun Java System Access Manager je také integrován v portfoliu Sun StorageTek Enterprise Storage Manager, což zjednodušuje přístup a zaručuje integritu dat.

Zabudovaná virtualizace – Od primárního úložiště dat až po archivaci a ochranu umožňuje virtualizace zákazníkům využívat starší i nová data jako sdílený prostředek v heterogenních prostředích. Virtualizační řešení Sunu umožňují zjednodušit procesy zálohování a obnovení, urychlují obnovení poškozených dat, poskytují lepší výkon a vyšší spolehlivost.

Vestavěné zabezpečení – Sun počítá se zabezpečením v rámci celého systému včetně správy identit a šifrování na úrovni jednotlivých zařízení, což usnadňuje přístup k datům a posiluje důvěryhodnost. Systémové pojetí Sunu zabezpečuje data od jejich vytvoření na aplikační úrovni přes síť až po archivaci.

Integrovaná platforma pro správu dat – Sun umožňuje zákazníkům zabezpečit jejich data do budoucna pomocí společné platformy založené na systému Solaris 10, která poskytuje modely zásad a automatizaci na podporu důvěry a zajištění dostupnosti, přístupu a hodnoty. Sun rozšiřuje portfolio inteligentních řešení a služeb pro správu dat

Sun oznámil řadu produktů a řešení na podporu nové strategie správy dat včetně workshopu Information Management Maturity Model, zařízení Sun StorageTek 5320 NAS Appliance a nové verze systému Sun StorageTek Virtual Storage Manager. Představil také chystané nové technologie, jež vytvoří zcela nové kategorie úložných produktů.

„Z aktivit společnosti Sun Microsystems jsme skutečně nadšeni,“ řekl Tony Asaro, senior analytik Enterprise Strategy Group. „Jednou z nejatraktiv­nějších aktivit je nové úložné řešení nazývané Projekt Honeycomb. Mezi aplikacemi a úložnými systémy je stále velká propast. Jsme přesvědčeni, že projekt Honeycomb vytvoří novou kategorii, kterou nazýváme ‚úložná řešení rozlišující mezi aplikacemi‘, a podle nás bude mít dalekosáhlé dopady.“

Mezi nejdůležitější nové produkty společnosti Sun Microsystems patří:

Workshop Sun Information Management Maturity Model, který byl přihlášen k patentování a pomůže zákazníkům dosáhnout dlouhodobého přínosu strategií pro správu životního cyklu informací (ILM). Během půldenního semináře pomůže Sun podnikům odhalit, kde mají v rámci modelu slabiny, porovnat jejich hodnocení s uznávanými benchmarky a konkurencí a identifikovat přednosti a slabiny strategií ILM. Vytvoří tak podmínky pro budoucí vylepšování a implementace.

Sun StorageTek 5320 NAS Appliance je vyspělé úložné zařízení připojené k síti (NAS), které je založeno na procesoru AMD Opteron. Navazuje na úspěch produktové řady Sun StorEdge 5000 NAS Appliance a svým poměrem ceny a výkonu až o 50 procent překonává srovnatelná řešení konkurenčních dodavatelů řešení NAS.

Sun StorageTek Virtual Storage Manager (VSM) je prvotřídní řešení virtuálních pásek pro prostředí počítačů mainframe, jež slouží jako inteligentně spravovaná disková mezipaměť mezi mainframem a páskovými úložnými systémy. Nové produkty VSM 5 a VSM 4e s vyšším výkonem a kapacitou snižují náklady na zpracování pásek, umožňují je maximálně využívat, snižují nároky na místo v datovém centru a optimalizují dávkové zpracování v heterogenních prostředích. Dále Sun oznámil integraci funkcí správy identit s oceňovaným softwarem Sun StorageTek Enterprise Storage Manager (ESM), což pomůže organizacím IT snadno a rychle vyhledávat, vizualizovat, monitorovat, vykazovat a účtovat využívání komplexních úložných sítí, tvořených produkty různých výrobců, z jediné podnikové platformy v prostředí webu.

Sun také oznámil nové služby Managed Operations for Storage, které snižují personální nároky na správu úložného systému, snižují náklady na licencování a integraci softwaru pro správu úložných prostředků, zvyšují výkon databází a transakcí pomocí proaktivního reportování, pohotového poskytování a alokace úložného prostoru na základě dohod o úrovni služby. Zároveň snižují riziko ztráty dat.

Dále Sun představil nový systém souborů, který zaručuje lepší integritu neustále rostoucích objemů dat a zároveň snižuje související náklady. Systém Solaris ZFS 1.0 bude k dispozici v červnu jako součást další komerční verze systému Solaris 10. Nová verze Solaris 10 6/06 také přinese vyspělé funkce pro správu dat s plně podporovanou open source databází PostgreSQL. Ze Solarisu se tak stává jedna z nejlepších platforem pro hostování vysoce výkonných databázových řešení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).