Hlavní navigace

Sun Microsystems upevnil svou pozici

[Tisková zpráva]

Sdílet

Sun Microsystems upevnil svou pozici

Více než dvojnásobný nárůst počtu zákazníků, využívajících systémy Sun ukazuje významnou pozici Sunu v oblasti HPTC; hlavní zásluhu na tom mají servery Sun Fire™ 15K

SANTA CLARA, Kalifornie – 15. listopadu 2002, Praha – 6. prosince 2002 Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW) dal najevo své silné zaměření na trh vysoce výkonných počítačů HPTC (High Performance Technical Computing), když zaznamenal dramatický posun na letošním žebříčku „TOP 500 Supercompu­ters“. Od letošního června totiž zvýšil počet zákazníků tohoto segmentu z 37 na 88. Zatímco IBM a HP ztratili na novém žebříčku každý více než 30 systémů, Sun své zastoupení více než zdvojnásobil. Tím předstihl SGI a na žebříčku se tak posunul ze čtvrté pozice na třetí.

Nový žebříček jen dokazuje nárůst vlivu společnosti Sun na trhu HPTC za posledních šest let. Nejnovější TOP 500 také ukazuje, že 18 procent organizací v oblasti komerčního a technického odvětví staví své systémy na hardware a software Sun. Zvláště servery Sun Fire™ 15K, na kterých běží mnoho HPTC systémů po celém světě, se ukázaly být na tomto trhu velmi úspěšné. Podle poslední verze žebříčku TOP 500, server Sun Fire 15K s procesory UltraSPARC ® III a operačním prostředím Solaris™, tvoří srdce 90 procent všech zákaznických HTPC systémů na platformě Sun.

„V porovnání s výrobci serverů, kteří se pohybují v oblasti HPTC již po desetiletí se Sun vyšplhal na nejvyšší příčky na trhu díky své neúnavné snaze dodávat inovativní superpočítačové technologie, systémy a řešení“ řekl Clark Masters, výkonný viceprezident, Sun Enterprise Server Products group. „Budoucnost superpočítačového odvětví patří otevřeným architekturám a cluster computingu, ve kterých Sun vyniká a které implementuje. To vysvětluje, proč jsme byli schopni zlepšit své postavení na superpočítačovém žebříčku v porovnání s loňským rokem více než třikrát a systematicky stoupat od pátého místa vloni na čtvrté letos v červnu a dnes dokonce na místo třetí.“

Navíc, podle IDC, Sun zvýšil svůj podíl na trhu HPTC rychleji, než jakýkoli jiný výrobce, a to nárůstem podílu na trhu od roku 1996 zhruba o 20 procent. Sun i nadále pokračuje ve zlepšování své pozice na trhu uvedením inovativních HPTC technologií, jako jsou Grid Computing a software pro HPC clustering.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi „The Network Is The Computer™“ („Síť je počítačem“), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardware, software a služeb pro provoz internetu. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Na internetu lze společnost najít na http://www.sun.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).