Hlavní navigace

Sun Microsystems novými produkty upevňuje svou vedoucí pozici a rozvíjí inovace v oblasti adresářových služeb a správy přístupu

[Tisková zpráva] Sun aktualizuje klíčové součásti portfolia řešení správy identit, nabízí zjednodušenou federaci a zabezpečení a také posílení výkonu rozsáhlých adresářových implementací

Sdílet

SANTA CLARA, Kalifornie – 27. července 2009, PRAHA – 17. srpna 2009: Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: JAVA) oznámila nové verze softwarových produktů OpenSSO Express a Sun OpenDS Standard Edition a aktualizovala tak klíčové komponenty svého portfolia řešení správy identit. OpenSSO Express 8.0 nabízí zákazníkům jednoduché, otevřené zabezpečení v internetovém měřítku pro aplikace založené na platformách .NET a Java a pro aplikace provozované jako softwarová služba (SaaS) v prostředí cloudu. U softwaru Sun OpenDS Standard Edition 2.0 zákazníci ocení lepší výkon a škálovatelnost pro rozsáhlé implementace. Nejnovější verze těchto softwarových produktů si můžete stáhnout z webu: https://identi­tymanagement.dev­.java.net/.

„Výsledky nedávného průzkumu, který Sun provedl mezi cílovou skupinou zákazníků řešení správy identit, ukázaly, že přidělování uživatelských účtů a jednotné přihlašování k webovým aplikacím jsou hlavními investičními prioritami pro následujících 12 měsíců,“ řekl Daniel Raskin, hlavní stratég řešení správy identit společnosti Sun Microsystems. „Vylepšení v nových verzích produktů OpenSSO Express a Sun OpenDS Standard Edition řeší oblasti, které jsou dnes pro naše zákazníky nejdůležitější. Nabízejí organizacím IT výkonné open source technologie, jež se snadno používají a vejdou se do jakéhokoli rozpočtu.“

„Stěžejním principem strategie Sunu pro správu identit je důraz na škálovatelnost,“ řekl Bruce Murray, ředitel strategie IT ve společnosti TELUS. „Jako největší telekomunikační společnost v Západní Kanadě a druhá největší v celé zemi spoléhá TELUS na přístupová a adresářová řešení Sunu, abychom mohli Kanaďanům poskytovat nejlepší řešení doma, na pracovišti i na cestách.“

OpenSSO Express 8.0 zjednodušuje federaci a zabezpečení
Vydáním produktu OpenSSO Express 8.0 pokračuje Sun v budování uceleného řešení jednotného přihlašování ke všem prostředkům včetně interních a externích webových aplikací a služeb i oblíbených aplikací SaaS. OpenSSO Express 8.0 je první řešení správy přístupu, které poskytuje mobilní jednorázové heslo. To zajišťuje dvoufaktorovou autentizaci bez nutnosti použít produkt třetí strany. Kromě toho OpenSSO Express 8.0 prostřednictvím komponent Fedlet podporuje aplikace .NET a rychlou federaci služby salesforce.com.

Od mobilního jednorázového hesla Sun mohou organizace očekávat snížení provozních nákladů, neboť zaměstnanci mohou jako fyzické tokeny používat své mobilní telefony a nepotřebují samostatný kus hardwaru. Ukázku použití mobilního jednorázového hesla v praxi najdete na webu: https://slx.sun­.com/1179273210. Oceňovaný Sun Fedlet nyní podporuje aplikace .NET, takže lze do jakéhokoli zprostředkovatele identit SAML 2.0 rychle doplnit podporu federace pro služby .NET bez ohrožení funkčnosti. Fedlet je jen 1,5MB balíček ke stažení, který lze nasadit za pár minut. Společnostem, které provozují jedinou webovou aplikaci a nemají zájem nasadit a udržovat celou federační infrastrukturu, umožňuje provozovat samostatného poskytovatele služeb. Ukázku komponenty .NET Fedlet najdete na webu: https://slx.sun­.com/1179274967.

Sun OpenSSO Express 8.0 kromě toho nyní nabízí rychlou federaci služby salesforce.com, takže umožňuje uživatelům pohodlně přistupovat k aplikacím Salesforce CRM a Force.com pomocí podnikových přihlašovacích údajů. OpenSSO Express je jediné řešení řízení přístupu, které poskytuje správu přístupu, federaci a bezpečné webové služby v jednom produktu. OpenSSO Express je k dispozici v rámci největšího open source projektu řešení správy identit OpenSSO.

Software Sun OpenDS Standard Edition 2.0 zvyšuje výkon rozsáhlých implementací
Nová verze softwaru Sun OpenDS Standard Edition, který je považován za jeden z nejvýkonnějších open source LDAP adresářových serverů, pomůže podnikům splnit jejich růstové cíle s hardwarovou platformou, kterou už mají. Sun OpenDS Standard Edition 2.0 nabízí novou, snadno použitelnou konzolu pro správu a 10krát vyšší rychlost zápisu s možností rychle zapisovat data do adresáře OpenDS databázovými rychlostmi bez upgradu jakéhokoli hardwaru.1 Zpracuje až 14 000 zápisových operací za sekundu, takže umožňuje zákazníkům zvýšit výkonnost jejich organizace a podporovat až osm instancí replikace firemního úložiště identit. Zákazníci tak získají vysokou dostupnost ve výkonné architektuře identit.

Dewpoint a ICSynergy využívají řešení správy identit od Sunu
Dewpoint, přední poskytovatel podnikových technologických řešení pro americký středozápad, dodává společnostem v různých odvětvích komplexní IT řešení pro zabezpečení a nejlepší využití důležitých dat, zvýšení efektivity a správu nákladů.

„Spolehlivost řešení správy identit Sunu nám pomáhá řešit komplexní otázky identit, adresářů, přístupu, rolí a shody s předpisy pro naše zákazníky,“ vysvětlil Chris Guttridge, šéf praxe správy identit společnosti Dewpoint. „Vylepšení v nových verzích produktů Sun OpenSSO Enterprise a Sun OpenDS Standard Edition umožní našemu týmu odborných architektů a konzultantů nabízet výkonná open source řešení.“

Poradenská firma ICSynergy pomáhá zákazníkům přijímat bezpečnostní rozhodnutí ohledně správy identit, federace a architektury orientované na služby (SOA).

„Nasazujeme produktovou sadu spolu s portfoliem řešení správy identit od Sunu jako nejrychlejší a nejlevnější cestu k zajištění shody,“ řekl Martin Gee, technologický ředitel společnosti ICSynergy. „Jako certifikovaný partner Sun Partner Advantage Specialty a open source přispěvatel projektu OpenSSO jsem nadšen z pokroku v portfoliu produktů Sunu pro správu identit, jež nabízejí našim zákazníkům mezi společnostmi žebříčku Fortune 200 robustnější a zjednodušenou přístupovou technologii, lepší škálovatelnost a vyšší výkon řešení správy identit.“

Ocenění portfolia řešení správy identit Sunu
Software Sunu pro správu identit získal četná ocenění a pozitivně jej hodnotí přední odborníci i uživatelé. V poslední době například Sun Fedlet získal ocenění za nejlepší inovaci roku 2009 od analytické agentury Kuppinger Cole na Evropské konferenci identit 2009. Sun OpenSSO Enterprise s bohatým náskokem získal ocenění Produkt roku 2009 v kategorii zabezpečení od webu Developer.com.

Komplexní portfolio řešení správy identit Sunu
Sun v posledním roce zcela aktualizoval své portfolio řešení správy identit, takže nyní nabízí komplexní produkty pro správu identit, jež poskytují otevřený přístup, otevřený zdrojový kód a otevřené standardy. Kromě toho služby Sunu v této oblasti pomáhají podnikům snadno spravovat celý životní cyklus identit uvnitř i vně organizace. Informace o portfoliu produktů Sun pro správu identit najdete na webu http://www.sun­.com/identity.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.
Sun Microsystems vyvíjí technologie, na kterých běží globální trh. Drží se jedinečné vize „The Network Is The Computer“ („Síť je počítačem“) a prostřednictvím sdílených inovací, komunitního vývoje a vedoucí pozice v oblasti open source prosazuje spolupráci. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na webové adrese http://sun.com.