Hlavní navigace

Sun Microsystems uvádí novou platformu blade serverů

[Tisková zpráva] Tým Sunu pod vedením hlavního architekta Andyho Bechtolsheima navrhl blade server, který podporuje nejvýkonnější mikroprocesory Sun, Intel i AMD a používá operační systém Solaris 10.

Sdílet

SANTA CLARA, Kalifornie – 6. června 2007, PRAHA – 15. června 2007 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW), uvedla modulární systém Sun Blade 6000, který nově definuje životní cykly datových center. Nabízí až dvojnásobek paměti a kapacity rozhraní než konkurenční blade a rackové servery. Modulární systém Sun Blade 6000 nabízí široký výběr serverových modulů s procesory UltraSPARC T1 vybavenými technologií CoolThreads i s procesory Intel Xeon a AMD Opteron, takže zákazníci mohou na jediné společné modulární architektuře provozovat širokou řadu aplikací včetně virtualizace, databází, webových služeb a vysoce výkonných výpočetních úloh.

Modulární systém Sun Blade 6000 poskytuje zákazníkům největší všestrannost ze všech blade platforem na trhu. Používá nejvýkonnější současné mikroprocesory od společností Sun Microsystems, Intel a AMD a podporuje operační systémy Solaris, Windows a Linux. Velká paměťová kapacita a vysoká propustnost systémových rozhraní dělá ze systému Sun Blade 6000 optimální virtualizační platformu, neboť podporuje rozsáhlé paměťové konfigurace s polovičními náklady. Nové systémy byly navrženy s ohledem na maximální návratnost investic zákazníků, a proto podporují mikroprocesory se čtyřmi a osmi jádry. Díky všem těmto charakteristikám lze modulární systém Sun Blade 6000 používat k provozu prakticky jakékoli podnikové aplikace.

„Nový systém Sunu se třemi nejrychlejšími procesorovými platformami, třemi operačními systémy, největší paměťovou kapacitou a propustností umožňuje zákazníkům upgradovat na virtualizované blade platformy bez nákladů nebo technických kompromisů, které musí překonat u řešení našich konkurentů,“ řekl John Fowler, výkonný viceprezident skupiny Systems společnosti Sun Microsystems. „Nyní nabízíme spolu s energetickou úsporností nejširší podporu masově využívaných architektur a operačních systémů v počítačovém odvětví. Sun Blade 6000 může jako univerzální platformu pro implementaci použít kdokoli.“

Coby nejotevřenější blade platformu na trhu lze Sun Blade 6000 snadno integrovat do stávajících infrastruktur datových center a řídicích systémů, aniž by kvůli tomu zákazník musel nakupovat proprietární rozhraní, proprietární systémy pro správu nebo platit skryté licenční poplatky. Systémové vlastnosti a podpora systémů Solaris 10, Windows a Linux v současnosti zaručují optimální výkon a zároveň umožňují zákazníkům držet krok s budoucím růstem bez nákladných upgradů.

Modulární systém Sun Blade 6000 obsahuje následující komponenty a funkce:

  • Šasi Sun Blade 10 RU: Podporuje až 10 desek na šasi a až 4 šasi na skříň, takže zákazník může sestavit konfiguraci s kapacitou až 320 jader, 2,5 terabajty paměti s užitečnou propustností pět Tb/s na skříň.
  • Serverový modul Sun Blade T6300: deska s jedním soketem, osazená procesorem UltraSPARC T1 s technologií CoolThreads.
  • Serverový modul Sun Blade X6250: deska se dvěma sokety připravenými pro čtyřjádrové procesory Intel Xeon řady 5300. Jedná se o první produkt Sunu s procesory Itel Xeon od lednového oznámení strategické aliance Sunu a Intelu a o první produkt Sunu se čtyřjádrovými procesory.
  • Serverový modul Sun Blade X6220: deska se dvěma sokety, osazená procesory AMD Opteron druhé generace.
  • Nekompromisní technologie napájení a chlazení: zajišťuje optimalizované chlazení a proudění vzduchu, což v praxi znamená vyšší spolehlivost systémů a vyšší energetickou efektivitu.
  • Rozhraní postavená na otevřených průmyslových standardech: systém využívá standardizovanou architekturu a adaptéry PCI Express, takže zákazníci mohou nainstalovat nebo vyměnit modul rozhraní bez narušení provozu systému.
  • Otevřená, transparentní správa: podpora většiny standardních rozhraní zaručuje rychlou a snadnou integraci do stávající infrastruktury blade nebo rackových serverů zákazníka bez ohledu na to, jestli zákazník používá řídicí nástroje Sunu nebo jiných dodavatelů.

Zákazníci, kteří mají přístup k vývojovým a beta verzím, například Fakulta oceánických a atmosférických věd Státní univerzity Oregonu nebo Univerzita Notre Dame, už začali testovat a implementovat modulární systém Sun Blade 6000 ve svých datacentrech. Citáty zákazníků a podrobnosti o podpoře nezávislých dodavatelů softwaru pro Sun Blade 6000 najdete na webu: http://sun.com/ser­vers/blades/per­spectives.jsp.

Serverové moduly Sun Blade vytvořily několik nových světových rekordů v řadě uznávaných benchmarků
Modulární systém Sun Blade 6000 s komplexní nabídkou všestranných serverových modulů poskytuje velmi přesvědčivý výkon. Inovativní konstrukce systému v kombinaci s možnostmi softwaru Sun Studio 12 v operačním systému Solaris 10 bez ohledu na konkrétní mikroprocesorovou architekturu dostala nové serverové moduly na špičku v uznávaných typových úlohách pro Javu a výpočetně náročné aplikace. Podrobnější informace o rekordních výsledcích ve srovnávacích testech najdete na webu: http://www.sun­.com/servers/bla­des/6000/benchmar­ks.

Služba Sun Refresh: „Stále svěží“ datové centrum
Služba Sun Refresh nyní zahrnuje serverový modul Sun Blade X6220 a umožňuje zákazníkům dlouhodobě dosahovat maximálního výkonu a efektivity datových center s polovičními náklady proti tradičním způsobům nákupu. Do budoucna se počítá i s podporou dalších serverových modulů. V předplacené službě je zahrnuta instalace modulárního systému Sun Blade 6000 včetně serverových modulů plus tři aktualizace serverových modulů za období 42 měsíců. Zákazníci tak automaticky získají upgrade na nejnovější blade architekturu v okamžiku, kdy bude k dispozici. Další informace o službě Sun Refresh Service najdete na adrese: http://www.sun­.com/refreshser­vice. Informace o dalších službách a řešeních Sunu, která pomáhají optimalizovat výkonnost a efektivitu datacenter a serverů Sun Blade, najdete na webu: http://www.sun­.com/services.

Dostupnost a ceny
Modulární systém Sun Blade 6000 je okamžitě k dispozici. Další informace o modulárním systému Sun Blade 6000 včetně cen, dostupnosti a akčních nabídek najdete na adrese: http://www.sun­.com/6000.