Hlavní navigace

Sun Microsystems uvádí Sun Java System RFID 3.0

[Tisková zpráva] Nový software Sun Java System RFID 3.0 usnadňuje a zrychluje implementaci technologie RFID do koncových zařízení podniků. Zákazníci jako Samsung a Comtrol oceňují certifikovanou interoperabilitu softwaru s infrastrukturou SAP Auto-ID a jeho technologii pro inteligentní koncová zařízení.

Sdílet

DALLAS, RFID World Conference – 28. února 2006, PRAHA – 14. března 2006 – Společnost Sun Microsystems (NASDAQ: SUNW) oznámila všeobecnou dostupnost nové verze softwaru Sun Java System RFID 3.0, který zjednodušuje a urychluje používání a správu sítí RFID, umožňuje zpracovávat rozsáhlé objemy dat a je snadno integrovatelný s podnikovými systémy.

Software Sun Java System RFID 3.0 nabízí zákazníkům několik podstatných vylepšení, včetně certifikované integrace s infrastrukturou SAP Auto-ID, která je součástí platformy SAP NetWeaver. Integrace umožní technologiím RFID společností Sun Microsystems a SAP komunikovat v datové síti RFID a zajistí hladký přenos dat ze zařízení vybaveného technologií RFID do softwaru mySAP Business Suite. Dynamické síťové funkce, založené na technologii Jini, umožňují přenášet data RFID do aplikací SAP i v náročných produkčních prostředích.

Software Sun Java System RFID 3.0 má mnohem nižší hardwarové nároky, takže jej lze požít v inteligentních zařízeních jako jsou čtečky, kapesní počítače a přístroje, které mohou zpracovávat data RFID při vstupu do podniku. Data jsou tak získávána rychleji a zákazníci k nim mohou přistupovat v reálném čase. Software Sun Java System RFID 3.0 byl optimalizován pro operační systém Sun Solaris 10 a pracuje také ve všech hlavních operačních systémech, jako je Linux a Microsoft Windows.

Oproti předchozím verzím nabízí Sun Java System RFID 3.0 tyto funkce:

  • Integraci s infrastrukturou SAP Auto-ID,
  • integraci se sadou Java Composite Application Platform Suite,
  • podporu zařízení Java ME,
  • zdokonalenou řídící konzolu s podporou skupin,
  • rozšířenou vývojovou sadu – další programovací rozhraní pro vývoj aplikací a přizpůsobení.

„Samsung je považován za lídra v používání RFID, neboť tato technologie podporuje naši podnikovou filozofii zvyšovat pomocí inovací účinnost provozu a snižovat výrobní náklady,“ uvedl Jinyong Kim, šéf RFID Center of Excellence společnosti Samsung SDS. „Nejnovější software společnosti Sun nás nadchl. Integrace s produkty SAP a snížení hardwarových nároků nám umožní rozšířit RFID i do okrajových a koncových systémů. Získáme tak podrobnější přehled o dodavatelském řetězci a budeme se schopni lépe a rychleji rozhodovat při jeho řízení.“

„V přístavu Busan se každý den manipuluje s miliony tun nákladu, takže je zde nutně vyžadována provozní síť RFID, která je rychlá, přesná a kterou lze efektivně škálovat, aniž by trpěla informačním přetížením,“ řekl profesor Bonghee Hong, ředitel Výzkumného centra pro budoucí logistické technologie. „Podpora inteligentních koncových zařízení, která jsou schopna zpracovávat velké množství dat, a možnost integrace s řešením SAP Auto-ID jsou důležité pro rychlé a účinné fungování přístavu Busan v prostředí, kde čas znamená peníze.“ Podniky dnes přecházejí od izolovaných implementací RFID ve skladech a obchodech na komplexní řešení RFID, která zahrnují všechny součásti dodavatelského řetězce a lze je integrovat se stávajícím podnikovým softwarem. Uvědomují si, že „inteligentní“ zařízení mohou data RFID zpracovávat přímo ve skladu či překladišti, čímž se celý proces urychlí a odpadne řada problémů se zpracováním dat. Právě toto software Sun Java System RFID 3.0 umožňuje. „Implementace technologie RFID vede ke skutečné explozi dat, která je potřeba zpracovávat, spravovat a integrovat. Při vývoji nové generace softwaru RFID jsme zjistili, že middleware hraje klíčovou roli ve správě těchto dat a výběru důležitých informací, které společnostem pomáhají při obchodním rozhodování,“ uvedl Sam Liu, ředitel produktů RFID ve společnosti Sun Microsystems. „Akvizicí společnosti SeeBeyond jsme posílili svou pozici lídra v oblasti RFID a nyní jsme schopni zprostředkovávat data RFID libovolné podnikové aplikaci nebo systému.“

Comtrol nabídne koncová zařízení s integrovaným Sun Java System RFID 3.0
Společnost Comtrol začne nabízet inteligentní zařízení RFID s integrovaným softwarem Sun Java System RFID 3.0. Zákazníci tak získají škálovatelné řešení RFID, které spojuje špičkové funkce softwaru RFID Sunu s výkonným hardwarem společnosti Comtrol. „Software Sun Java System RFID 3.0 jsme do své produktové nabídky zařadili kvůli jeho jedinečnému middlewaru pro RFID a součástem pro zabudovaná zařízení,“ řekl Bradford Beale, viceprezident společnosti Comtrol pro globální prodej. „Považujeme ho za nejinovativnější a nejspolehlivější produkt, který zákazníkům z hlediska účinnosti provozu přináší skutečnou konkurenční výhodu.“

Sun Java System RFID 3.0 zpracovává a filtruje data z inteligentních zařízení, jako jsou čtečky, kapesní počítače a další přístroje, a poskytuje pouze užitečné identifikační a manipulační informace. Chrání tak síť a podnikové aplikace před informačním přetížením, které je častým problémem rozsáhlých implementací. Software Java System RFID 3.0 splňuje specifikace EPCglobal Application Level Events (ALE) pro inteligentní zpracování a filtrování dat. Nabízí také centralizované sledování a správu distribuovaných zařízení a přináší dynamické síťové funkce založené na bezpečné technologii.

Software Sun Java System RFID lze integrovat prakticky s libovolnou podnikovou aplikací včetně infrastruktury SAP Auto-ID (SAP AII). Integraci dat RFID zjednodušuje společnost Sun robustní sadou programovacích rozhraní, knihoven technologie Java, podporou sady Java Composite Application Platform Suite, rozšířeními Information Server API, mnoha nástroji a příklady zdrojového kódu. Podpora platformy Java Enterprise Edition (Java EE) umožňuje integraci s podnikovými informačními technologiemi a aplikacemi.

Software Sun Java System RFID je založen na architektuře orientované na služby (SOA) a poskytuje aplikacím síťové služby prostřednictvím mnoha standardních protokolů a rozhraní. Integraci dále usnadňuje podpora různých datových protokolů (HTTP, XML, Sockets, JMS, SOAP). Java System RFID je kvůli vysoké dostupnosti a zabudovanému automatickému přepnutí na záložní systém v případě selhání postaven na technologiích Java a Jini, a představuje tak spolehlivou platformu pro důležitá data a informace.

Software Sun Java System RFID 3.0 byl úspěšně vyzkoušen v praxi a je v současné době k dispozici. Další informace najdete na webu http://www.sun­.com/software/pro­ducts/rfid/in­dex.xml.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).