Hlavní navigace

Sun Microsystems uvádí tři převratné produkty včetně prvního 16cestného serveru v šasi o výšce 4U

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie – 11. července 2006, PRAHA – 17. července 2006 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW) přináší další inovace do datových center a překonává bariéry konstrukce serverových systémů. V rámci uvedení novinek na akci Network Computing představil Sun tři převratné produkty: první 16cestný server ve 4U šasi, první hybridní datový server s 24 TB interní úložné kapacity a nejvyspělejší systém blade podnikové třídy. Tři nové servery x64 s procesory AMD Opteron potvrzují vedoucí pozici Sunu na trhu 64bitových serverů s procesory AMD Opteron a rozšiřují nabídku Sunu pro trh serverů střední třídy s odhadovaným objemem 25,3 miliardy dolarů.

Sdílet

Datový server Sun Fire X4500, server Sun Fire X4600 a modulární systém Sun Blade 8000 jsou navrženy pro komplikované aplikace v datových centrech, vysoce výkonné výpočetní aplikace, virtualizaci a webové aplikace. Sun s těmito 64bitovými systémy, ve spojení s operačním systémem Solaris 10, vstupuje do segmentu, kam se zatím nikdo neodvážil, a proti konkurenčním řešením na trhu podstatně zvyšuje rychlost, energetickou efektivitu, spravovatelnost a životnost datových center. Tyto systémy, podobně jako ostatní servery x64 Sunu, nabízejí zákazníkům možnost volby mezi operačním systémem Solaris 10, standardními distribucemi Linuxu a systémem Windows.

„Data ukazují, že rosteme rychleji než konkurence – což je výsledkem našeho přístupu k inovacím systémů,“ řekl Jonathan Schwartz, prezident a generální ředitel společnosti Sun Microsystems. „Solaris je s více než pěti milióny distribuovaných licencí jednoznačným východiskem pro zákazníky, kteří se jinak cítí zanedbáváni svými dodavateli Unixu. Uvedením těchto převratných systémů nejen vyplňujeme mezeru na trhu, ale hlavně nově definujeme možnost volby v éře standardů.“ Toto oznámení upevňuje pozici Sunu coby největšího výrobce unixových serverů z hlediska tržeb i počtu prodaných zařízení, jak vyplývá ze čtvrtletní statistiky agentury Gartner Dataquest pro celosvětový trh serverů za první čtvrtletí kalendářního roku 2006. Ze zprávy zveřejněné 23. května tohoto roku dále vyplývá, že Sun jako jediný z prvních pěti výrobců serverů zaznamenal pozitivní růst tržeb v meziročním i čtvrtletním srovnání. Ze serverů Sun Fire X4600 je postaven největší superpočítač v Asii

Server Sun Fire X4600 už ve svých datových centrech začali testovat a implementovat první zákazníci, například ARRI, NewEnergy, Oregonská státní univerzita a Tokijský institut technologií (Tokyo Tech). Tokyo Tech z více než 650 serverů Sun Fire X4600 postavil systém TSUBAME, sedmý nejvýkonnější superpočítač světa a nejrychlejší superpočítač v Asii podle červnové statistiky dlouhodobé výkonnosti v benchmarku Linpack. Společnost NewEnergy dosáhla výrazné úspory nákladů konsolidací 18 serverů, 22 zdrojů napájení, 44 pevných disků a 26 GB paměti RAM – s celkovou spotřebou více než 14 000 wattů – na jediný server Sun Fire x64 s virtualizačním softwarem VMware a spotřebou 550 wattů. Sun Fire X4600 je jediný čtyřcestný server na trhu, který lze v jediném šasi škálovat až na 16cestnou konfiguraci. Zákazníci tak mohou postavit své datové centrum podle svých současných potřeb a zároveň si zajistí flexibilitu zvládnout budoucí růst. Vzhledem k vysokému výkonu a propustnosti serveru Sun Fire X4600 mohou zákazníci jedním takovým serverem při konsolidaci nahradit více než 50 serverů x86, při ceně srovnatelné s konkurenčními 4cestnými servery x64 od HP a IBM. Nové servery Sunu s procesory AMD Opteron a architekturou Direct Connect přináší více než dvojnásobek výkonu srovnatelných serverů s procesory Xeon, jako je například HP ProLiant DL580G4, a rovněž i dvojnásobnou hustotu ve srovnání se serverem HP ProLiant DL585. Výraznou podporu už ohlásili přední partneři a nezávislí dodavatelé softwaru jako Algorithmics BEA Systems, SAP, SAS, Symantec a VMware. Citáty partnerů a další informace najdete na webových stránkách http://www.sun­.com/servers/co­olthreads/tes­timonials/isv­.jsp. Server Sun Fire X4500: definice kategorie datového serveru

Sun Fire X4500 je jako první hybridní datový server na trhu kombinací čtyřcestného serveru s procesory AMD Opteron a úložného řešení s nejvyšší propustností a pětinásobnou hustotou za přibližně poloviční náklady oproti alternativním řešením. Nabízí až 24 TB úložné kapacity v 18 centimetrech rackového prostoru s náklady jen 2 dolary na gigabajt, takže se ideálně hodí pro zákazníky, kteří provozují aplikace s vysokými nároky na přenosové pásmo, například HPC, datové sklady a business intelligence, vysílání digitálních médií, digitální dozor a analýzy dat.

Modulární systém Sun Blade 8000: současná nejvyspělejší modulární platforma
Modulární systém Sun Blade 8000 je jediný systém navržený pro vysoce náročné výpočetní úlohy, který nabízí výkon, cenu a flexibilitu špičkových serverů montovaných do skříní společně se spravovatelností a efektivitou blade serverů. Jedná se o ideální platformu pro konsolidaci a virtualizaci serverů v prostředí datových center, pro podnikové aplikace, rozsáhlé implementace vysoce výkonných aplikací a vysoce náročné databáze v prostředích Solaris, Linux a Windows. Sun Blade 8000 poskytuje dvojnásobnou životnost a propustnost oproti předním blade serverům na trhu při méně než čtvrtinové náročnosti na prostor. Na rozdíl od tradičních blade serverů konkuruje Sun Blade 8000 i serverům montovaným do skříní svojí více než dvojnásobnou propustností, o polovinu nižšími nároky na prostor a o téměř 40 % nižšími nároky na elektrickou energii. Tyto výhody snižují znečištění životního prostředí a jsou dostupné za až o 60 % nižší pořizovací cenu ve srovnání se srovnatelně konfigurovanými servery montovanými do skříní a blade servery. Další informace o produktech představených na akci Network Computing najdete v online press kitu na adrese http://sun.com/a­boutsun/media/pres­skits/2006–0711/. Servery Sun x64 mají na kontě 100 světových rekordů Server Sun Fire X4600 s procesory AMD Opteron a architekturou Direct Connect již vytvořil 4 rekordní výsledky v uznávaných typových úlohách, které odrážejí výpočetně náročné úlohy používané ve výrobních podnicích, bioinformatice a objektově orientovaných databázích. Podrobnosti a další informace o testech serveru Sun Fire X4600 najdete na adrese http://www.sun­.com/servers/en­try/x4600/ben­chmarks.jsp. Kompletní přehled více než 100 rekordních výsledků dosažených servery Sun Fire x64 v typových úlohách najdete na adrese: http://www.sun­.com/x64/benchmar­ks/.

Na spravovatelnosti záleží
Všechny servery Sun x64 jsou vybaveny servisním procesorem Integrated Lights Out Manager (ILOM), který zajišťuje funkce správy, monitorování a řízení a zjednodušuje správu velkého množství serverů v datovém centru. Technologie ILOM v kombinaci se softwarem Sun N1 System Manager a Sun N1 Service Provisioning System vytváří jedinečnou řídící architekturu s vysokou mírou automatizace, jež umožňuje týmu IT věnovat čas jiným projektům. Další informace o softwaru Sun N1 System Manager najdete na adrese: http://www.sun­.com/software/pro­ducts/system_ma­nager/. Služby Sunu pomáhají zákazníkům udržet si náskok Sun nabízí celé portfolio služeb, které pomohou zákazníkům informovaně, s podporou a rychle přejít na nově oznámené servery x64 podnikové třídy. Na podporu rychlé implementace si mohou zákazníci vybrat z následujících doporučených služeb Sunu: Enterprise Installation Service, Sun iRunbook Service, Sun System Monitoring, Sun Update Connection Enterprise, Sun Application Readiness Service, Sun Cluster Implementation Service a Sun Educational Services. Další informace najdete na adrese: http://www.sun­.com/x64/busi­ness-services/.

Další informace o serveru Sun Fire X4600, datovém serveru Sun Fire X4500 a modulárním systému Sun Blade 8000 včetně cen, dostupnosti a akčních nabídek najdete na webové stránce http://www.sun­.com/x64. Sun nyní splňuje direktivu Evropské unie pro omezení nebezpečných látek (RoHS), která platí od 1. července 2006. Všechny součásti společnosti Sun Microsystems, od partnerů a dodavatelů až po zaměstnance a ředitele, důsledně dodržují všechny státní a ekologické předpisy platné v zemích, kde se produkty Sunu prodávají. Sun průběžně provádí proaktivní změny svých produktů v očekávání potřeb zákazníků a v zájmu životního prostředí. Direktiva RoHS je jedním z mnoha ekologických předpisů, u nichž je vyžadována součinnosti Sunu. Další informace najdete na webové stránce http://www.sun­.com/aboutsun/eh­s/rohs.html.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).