Hlavní navigace

Sun Microsystems vyhlášen Investorem roku 2005

[Tisková zpráva] PRAHA – 24. května 2006 – Společnost Sun Microsystems získala za investici do pražského vývojového centra ocenění Investor roku 2005 s největším ekonomickým přínosem v sektoru strategických služeb. Ocenění Investor roku vyhlašuje v rámci programu Partnerství pro podporu přímých zahraničních investic v České republice agentura CzechInvest společně se Sdružením pro zahraniční investice AFI, pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu.

Sdílet

Pražské vývojové centrum Sunu bylo slavnostně otevřeno 15. března 2006, Investice společnosti Sun Microsystems představuje zhruba 260 milionů korun do nových pracovních míst pro špičkové odborníky na vývoj softwaru a 253 milionů korun do technologického vybavení. V novém vývojovém centru bude pracovat přes 200 vývojářů, přičemž do roku 2008 by se měl jejich počet zdvojnásobit na 400.

„Osobně mě velmi těší, že Česká republika zvítězila v těžké konkurenci mnoha zemí při rozhodování o takto významné investici do vývoje nejmodernějších softwarových technologií,“ řekl Zdeněk Pilz, generální ředitel české pobočky společnosti Sun Microsystems. „O významu investice, na jejímž získání má nemalý podíl i agentura CzechInvest, svědčí rovněž získané ocenění, které vychází z objektivních kritérií hodnocení investic.“

V současné době pracuje v pražském vývojovém centru více než 200 vysoce kvalifikovaných odborníků na vývoji klíčových softwarových technologií Sunu. Hlavním projektem pražského vývojového centra je open source projekt NetBeans, nejlepší vývojové prostředí pro platformu Java. Kromě NetBeans se pražské vývojové centrum podílí rovněž na vývoji operačního systému Solaris, produktů Sun N1 Software (nástroj na řízení životního cyklu infrastruktury IT), NetBeans Mobility Pack a platformy Java Enterprise Edition.

Kompletní výsledky 6. ročníku ocenění Investor roku a kritéria hodnocení najdete v tiskové zprávě agentury CzechInvest na adrese http://www.czechin­vest.cz/web/pwci­.nsf/nws/C975C5­3DC21E3434C1257171002C9B­E2?OpenDocumen­t.