Hlavní navigace

Sun Microsystems vytváří OEM skupinu v rámci Pražského vývojového centra

[Tisková zpráva] PRAHA – 7. září 2006 – Společnost Sun Microsystems rozšiřuje aktivity v Pražském vývojovém centru o novou OEM skupinu. Nově vytvořená skupina vývojářů se bude věnovat návrhu, vývoji a testování nových produktů a platforem pro OEM (Original Equipment Manufacturer) zákazníky společnosti Sun Microsystems. Tito zákazníci nakupují produkty Sunu a integrují je do svých vlastních řešení. OEM skupinu Pražského vývojového centra povede Richard Fussganger, Engineering Manager, OEM Platforms. Nová skupina z počátku nabídne práci 30 vysoce kvalifikovaným vývojářům, v blízké budoucnosti se předpokládá její další rozšíření.

Sdílet

„Vytvoření OEM skupiny představuje významné rozšíření aktivit Pražského vývojového centra, dokonce nad rámec původně zamýšleného rozvojového plánu,“ říká Sanjay Agrawal, ředitel vývoje OEM platforem v Sun Microsystems. „OEM zákazníci představují pro Sun velmi důležitý segment trhu, proto jsem rád, že nabídku na vedení OEM skupiny přijal Richard Fussganger, jehož bohaté zkušenosti s vedením projektů jistě přispějí k úspěchu jeho týmu.“

Richard Fussganger, nově jmenovaný manažer OEM skupiny Pražského vývojového centra Sunu, bude zodpovědný za vybudování samostatného týmu, který bude dodávat produkty a služby OEM zákazníkům Sunu, především z oblasti telekomunikací.

Richard Fussganger přichází do Pražského vývojového centra Sun Microsystems ze společnosti Telefónica O2 Czech Republic (dříve Eurotel), kde pracoval jako ředitel Program Management Office. Mezi dřívější zaměstnavatele Richarda Fussgangera patří rovněž společnost IBM nebo americké a evropské start-up společnosti z oblasti bezdrátových technologií.

Vzdělání v oblasti informatiky a telekomunikací získal Richard Fussganger na ENST ve francouzské Bretani a rovněž i na Slovenské Technické Univerzitě v Bratislavě. Richard Fussganger mluví plynně anglicky, francouzsky, česky a slovensky, mezi jeho koníčky patří počítačové hry, lyžování, tenis, kolečkové brusle a alternativní filmy.

„Vytvořit a vést vlastní skupinu pro OEM zákazníky Sunu je pro mě velkou výzvou,“ říká Richard Fussganger, nově jmenovaný Engineering Manager, OEM Platforms Pražského vývojového centra Sun Microsystems. „Věřím, že svými schopnostmi a zkušenostmi přispěji k realizaci zajímavých projektů, které se stanou součástí špičkových řešení OEM partnerů Sunu.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).