Hlavní navigace

Sun představil unikátní projekt Blackbox v Praze na Žofíně

[Tisková zpráva] Společnost Sun Microsystems včera poprvé na živo v České republice představila své unikátní řešení mobilního datového centra, zabudovaného ve standardním 20' přepravním kontejneru. Na pražském Žofíně měli návštěvníci šanci si celé zařízení detailně prohlédnout, stejně jako získat zasvěcené informace o jeho široké škále možných nasazení v praxi od odborníků ze Sunu. Prohlídku si v průběhu dne nenechali ujít zástupci řady významných českých společností, akademické sféry i odborné veřejnosti a médií.

Sdílet

První plně virtualizované datové centrum na světě – Sun Modular Datacenter (Sun MD) – vyvolalo velký zájem zákazníků i odborníků z oblasti informačních a komunikačních technologií již při svém uvedení. Od té doby s ním Sun navštívil desítky měst po celém světě a představil je tisícům zákazníků a partnerů. Chybět samozřejmě nemohla ani Česká republika, kde již více jak deset let úspěšné působí lokální zastoupení společnosti a od roku 2006 také velké vývojové centrum, zahrnující více jak tři stovky softwarových vývojářů.

Proč zvolit Sun Modular Datacenter S20

Propracovaná konstrukce modulárního datacentra překračuje četná omezení tradičních datových center a poskytuje energeticky účinné řešení, které lze velmi rychle nasadit prakticky kdekoli v místě potřeby. Sun MD splňuje vysoké požadavky na rozšiřitelnost i mobilitu, poskytuje výpočetní výkon až 18 teraflopů a až 3 petabajty diskové kapacity v heterogenním prostředí. Lze je nasadit za desetinu času, který je potřeba k návrhu, vybudování a zprovoznění typického „zděného“ datového centra – a také za zlomek nákladů na jeho stavbu. Díky chlazení vodou nabízí Sun MD o 40 procent nižší náklady na chlazení ve srovnání s typickým datovým centrem, a to bez ohledu na konkrétní osazení technologiemi. Přehledné informace o řešení Sun MD naleznete na adrese http://www.sun­.com/sunmd. Nekompromisní řešení pro širokou skupinu zákazníků

Projekt Blackbox nabízí celou řadu možností využití, například:

  • Všude tam, kde není čas a prostor k vybudování klasického „zděného“ datového centra
  • U vyspělých vědeckých či vojenských projektů – lze je nasadit prakticky kdykoli a kdekoli
  • V rámci rozvojových zemí – počítačový systém je dostupný i v místech bez dostatečné infrastruktury
  • V lokalitách využívajících alternativních zdrojů energie – snadný přesun k takovým zdrojům ad

Při plánování expanze Hansen Transmissions v Indii jsme uvažovali o tom, že bychom nové datové centrum postavili sami. Došli jsme ale k závěru, že potřebujeme být schopni zajistit služby IT ještě v průběhu výstavby továrny. Sun Modular Datacenter S20 je pro nás skvělým řešením – je finančně výhodné a snadno jsme ho zprovoznili, řekl Marnix Maes, ředitel IT ve společnosti Hansen. Díky řešení Sun Modular Datacenter budeme schopni nabízet služby IT už v částečně postavené továrně, takže téměř okamžitě začneme realizovat návratnost naší investice. Počítáme také s tím, že stejný model využijeme i na podporu naší expanze v jiných zemích.“ Informace o dalších referenčních zákaznících, využívajících Sun MD při svých projektech naleznete na stránkách „Sun MD – Perspectives“ (www.sun.com/pro­ducts/sunmd/s20/per­spectives.jsp).