Hlavní navigace

Sun představuje nová bezpečnostní řešení na ochranu počítačových sítí před kybernetickými hrozbami

[Tisková zpráva]

Sdílet

Sun představuje nová bezpečnostní řešení na ochranu počítačových sítí před kybernetickými hrozbami

Vyspělé technologie a služby poskytují podnikům a státním úřadům bezpečný přístup, hodnocení rizik, včasné varování a proaktivní zabezpečení

San Francisco, USA (Kalifornie), 10. února 2004; Praha, 19. února 2004 – Společnost Sun Microsystems, Inc. oznámila nová bezpečnostní řešení a technologie, které mají vyřešit stále větší příval bezpečnostních hrozeb vůči počítačovým sítím. Jedná se o další generaci operačního systému Solaris, Sun Managed Security Services, Reference Solution pro tvorbu bezpečných počítačových sítí státních úřadů a vyspělé funkce desky Sun Crypto Accelerator 4000.

„Narušení bezpečnosti stojí podniky a státní úřady rok od roku víc prostředků,“ řekl Scott McNealy, předseda představenstva, prezident a generální ředitel, Sun Microsystems, Inc. „S modelem zabezpečení Javy, operačním systémem Solaris, který je osvědčeným standardem pro státní instituce bezpečnostního typu, technologií Java Card pro bezpečnou autentizaci pomocí karet smartcard a prvotřídním řešením Sun Java System Identity Server přinášíme jednu z nejlepších komplexních strategií a architektur pro důvěryhodné počítačové sítě.“

Sun představuje vlastnosti další generace operačního systému Solaris

Sun oznámil vylepšení operačního systému Solaris 10, které poskytují funkce další generace. Mezi nová vylepšení patří prediktivní technologie samočinné opravy a zdokonaleného zabezpečení N1 Grid Containers. Tyto bezpečnostní funkce v kombinaci s technologií stavového filtrování paketů posilují už tak robustní operační systém Solaris a Trusted Solaris, který je jako jediný komerční operační systém certifikován na úrovni nejvyšších záruk a profilů ochrany. Mezi nové bezpečnostní funkce patří:
. Process Rights Management – omezuje přístup procesů a aplikací k systémovým prostředkům, takže mohou používat pouze ty prostředky, které potřebují k provedení specifických úkolů. Tato nová vlastnost například brání napadené aplikaci narušit celý systém.
. Solaris Cryptographic Framework – jediná kostra pro jednodušší správu a společné využívání kryptografických rutin v systému Solaris. Implementuje do operačního systému Solaris vysoce optimalizované šifrovací algoritmy a kvůli kompatibilitě s existujícími aplikacemi je založena na de facto standardu PKCS #11. Zahrnuje jedinečnou funkci vyvažování zátěže, která umožňuje transparentně využívat hardwarové akcelerátory a softwarové šifrovací rutiny.
. Minimized Install – nová možnost instalace operačního systému Solaris s vypnutými síťovými službami a menším využitím místa na disku. Pracuje v kombinaci s bezplatnou sadou Solaris Security Toolkit, která umožňuje vytvořit důkladně zabezpečenou platformu Solaris, kde jsou spuštěny pouze ty služby, které zákazník potřebuje.
. IP Filter – založený na oblíbeném open source firewallu IP Filter. Tato technologie je integrována a podporována v operačním systému Solaris 10 jako prostředek stavového sledování síťového provozu na vstupu a výstupu ze serveru, skupiny serverů nebo celé podnikové sítě. Umožňuje zákazníkům povolit přístup k vybraným službám v síti a zároveň poskytuje ochranu před hackery.

Sun a VeriSign poskytují podnikům řešení proaktivní správy zabezpečení, které zajišťuje včasné varování, prevenci incidentů a služby rychle odezvy

Sun a VeriSign, Inc., přední poskytovatel služeb zabezpečení infrastruktury pro internet a telekomunikační sítě, oznámily strategickou alianci, která prostřednictvím nové nabídky služeb Sun Managed Security Services (SMSS) přinese zákazníkům komplexní, integrovaná řešení zabezpečení sítí. Služba SMSS rozšiřuje portfolio řízených služeb Sunu. Obsahuje hodnocení zranitelnosti, neustálou správu a monitorování bezpečnostních hrozeb, přičemž využívá služby VeriSign Intelligence and Control Services for Network Security.

„Prostřednictvím aliance Sunu a Verisignu můžeme více podnikům poskytovat naše řízené bezpečnostní služby, které jim umožní sledovat hrozby nejen uvnitř podnikové sítě, ale také z internetu,“ řekl Stratton Sclavos, předseda představenstva a generální ředitel společnosti VeriSign, Inc.

Služba SMSS může být zavedena jako samostatné bezpečnostní řešení nebo jako součást komplexní strategie outsourcingu. Zákazník má tak větší volbu a kontrolu nad svým řešením, než jakou mu poskytují nabídky jiných dodavatelů. Jedná se o jedinou integrovanou nabídku řízených služeb s certifikací SunTone, která označuje excelentní provoz a správu informačních technologií. Služba SMSS bude celosvětově k dispozici od letošního února jako předplacená služba s pevnou cenou. Bude možné si ji objednat na období od jednoho do tří let.

Bezpečnostní řešení sítí státních úřadů a komerčního sektoru
Sun také oznámil nové referenční řešení pro bezpečnou platformu přístupu k síti, které má pomoci sestavovat vysoce bezpečné, stabilní a účinné konfigurace sítí. Nové řešení je založeno na nejlepších postupech, které se osvědčily u zákazníků Sunu včetně zpravodajské služby Joint Intelligence Center Pacific (JICPAC) amerického Ministerstva obrany. Tento úřad například poskytl nutné provozní a technické požadavky na vytvoření řešení přístupu k síti založené na rolích a bezpečné týmové spolupráci.

Nové referenční řešení pro bezpečnou platformu přístupu k síti může poskytnout okamžité snížení pořizovacích nákladů. Umožňuje totiž zkonsolidovat několik klientských počítačů na jediného klienta Sun Ray a zároveň poskytuje vyšší účinnost při každodenní práci koncových uživatelů v zabezpečeném informačním toku. Zákazníci jsou v průměru schopni nahradit jediným klientem Sun Ray se síťovým připojením až šest klientských počítačů. To může výrazně snížit náklady na pořízení vybavení pro nové uživatele a dlouhodobé celkové náklady na vlastnictví.

Zdokonalená šifrovací technologie Sunu poskytuje větší flexibilitu systémů a udržuje si desetkrát vyšší výkon než softwarové šifrování

Sun dále oznámil důležitou inovaci desky Sun Crypto Accelerator 4000, díky níž je pro zákazníky otevřenější a flexibilnější. Loni uvedená deska Sun Crypto Accelerator 4000 je hardwarové šifrovací zařízení, které zpracovává bezpečnostní funkce (SSL a IPsec) místo systémového procesoru. Díky tomu zákazníci pro zpracování bezpečných transakcí nemusí pořizovat další výpočetní kapacitu. Deska Sun Crypto Accelerator 4000 dokáže zpracovat až 4300 transakcí SSL za sekundu, je tedy desetkrát rychlejší než šifrování na úrovni softwaru. Nová verze umožňuje zákazníkům podle potřeby nakonfigurovat akcelerátor buď tak, aby poskytoval větší šířku pásma pro zpracování bezpečných transakcí, anebo aby úsporněji využíval systémové prostředky.

Nové nabídky Sunu staví na operačních systémech Solaris a Trusted Solaris, na více než 50 návrzích bezpečnostní architektury Sunu a na partnerských vztazích s uznávanými bezpečnostními a softwarovými firmami jako AC Technology, Inc., Check Point Software Technologies Ltd., Citrix Systems, Inc., Cryptek, Inc., Sourcefire, Inc., Tenix Datagate, Inc., Trusted Computer Solutions, Inc. a VeriSign, Inc. Sun si nadále udržuje prvenství v oblasti bezpečných počítačových sítích. Mezi zákazníky, kterým pomáhá chránit podnikový majetek, patří například čínské Ministerstvo železnic, Howrey, Simon, Arnold and White, LLP, služba Joint Intelligence Center Pacific (JICPAC) amerického Ministerstva obrany a Swedbank.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.
Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi – „The Network Is The ComputerTM“ („Síť je počítačem“), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardware, software a služeb pro provoz Internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na adrese http://sun.com.

###

Sun, Sun Microsystems, logo Sun, Sun Fire, Java, N1, Solaris, Java Card, Sun Ray, SunTone,Trusted Solaris a The Network Is The Computer jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Sun Microsystems, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích.

Kontakt:
Petr Ryvola
Marketing Manager
Sun Microsystems Czech, s.r.o.
Tel: +420 233 009 509
e-mail: petr.ryvola@sun.com
http://www.sun.cz

Na novém serveru Sunfire V20z s procesory AMD Opteron běží Solaris a Linux až o 45 procent rychleji než na konkurenčních serverech

Blade platforma Sun Fire B1600 s novými servery Sun Fire B200× a softwarem N1 Grid Provisioning Server je až o 34 procent levnější než HP

San Francisco, USA (Kalifornie), 10. února 2004, Praha, 19. února 2004 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: SUNW) naplnila svůj příslib extrémního výkonu za atraktivní cenu uvedením nového serveru Sun Fire V20z s výkonnými procesory AMD Opteron. Server zároveň přináší všechny výhody řešení Sun Java Enterprise System v operačních systémech Solaris a Linux. Sun také oznámil nové inovace blade platformy Sun Fire B1600, dvouprocesorový x86 blade server Sun Fire B200× a nejnovější verzi řešení Sun N1 Grid Provisioning Server, které umožňuje zákazníkům snadno kombinovat a spravovat počítače blade s procesory x86 i UltraSPARC a s operačními systémy Solaris i Linux jako jediný soubor prostředků.

„V listopadu Sun oznámil alianci s AMD,“ řekl Neil Knox, výkonný viceprezident, Volume Systems Products, Sun Microsystems, Inc. „A teď už máme náskok proti plánu, když uvádíme první server z celé řady systémů s procesory AMD Opteron. Je to další důkaz naší strategie využívat ekonomickou výhodnost masově vyráběných čipů a přinášet zákazníkům mimořádný výkon za atraktivní cenu, navíc s výhodami řešení podnikové třídy Java Enterprise System pro Solaris a Linux.“

Sun a AMD přinášejí špičkovou odbornost v oblasti síťových počítačů

Vysoce výkonný server Sun Fire V20z se základní cenou 2 795 dolarů je vybaven dvěma 32/64bitovými procesory AMD Opteron a mohou na něm běžet operační systémy Solaris x86, Red Hat a SUSE Linux. SunFire V20z je levnější než servery IBM s procesory Opteron.

„Servery Sun s procesory AMD Opteron poskytují zákazníkům bezkonkurenční flexibilitu, možnost volby a plný výkon 32bitových i 64bitových čipů od globálního lídra na trhu podnikových systémů, jímž Sun je,“ řekl Dirk Meyer, senior viceprezident, Computation Products Group, AMD. „Množství softwarových aplikací, které jsou pro podniky k dispozici, výrazně vzrostlo. Prostřednictvím této aliance plánujeme vyvinout inovativní technologii, která umožní podnikovým zákazníkům pracovat lépe, rychleji a produktivněji a využívat finanční prostředky efektivněji než v minulosti.“

V rámci své aliance společnosti Sun a AMD spolupracují na optimalizaci výkonu operačního systému Solaris, technologické platformy Java a vývojových nástrojů pro systémy s procesory AMD Opteron. S řešeními Java Enterprise System a N1 Grid Engine v operačním systému Solaris pro procesor AMD Opteron mohou zákazníci využívat možnost hladkého škálování z jediného systému na celé výpočetní farmy. Sun a AMD mají také v úmyslu spolupracovat s linuxovou komunitou na definici a prosazení aplikačního binárního rozhraní (ABI) pro 64bitový UNIX-Linux, které přispěje k lepší interoperabilitě. Unixové a linuxové aplikace budou totiž schopny nativně běžet v jakémkoli operačním systému, který bude toto rozhraní ABI podporovat.

„Sun a Oracle společně dodávají vysoce výkonnou podnikovou platformu s procesory AMD Opteron,“ řekl Chuck Rozwat, výkonný viceprezident serverových technologií ve společnosti Oracle Corporation. „Nový server Sun Fire V20z s vysoce škálovatelnou a flexibilní databází Oracle poskytuje zákazníkům cenově výhodné 64bitové řešení pro provoz rozhodujících aplikací.“

Možnost kombinovat a spravovat různé systémy Sun

Sun dále zvyšuje flexibilitu své inovativní blade platformy Sun Fire B1600, která umožňuje kombinovat a spravovat různá zařízení typu blade. Společnost uvádí nový blade server Sun Fire B200× se dvěma procesory Intel Xeon a zdokonalené řešení N1 Grid Provisioning Server 3.1 Blades Edition. Sun je jediným velkým výrobcem, jehož blade platforma podporuje procesory UltraSPARC i x86, operační systémy Solaris i Linux a specializovaná síťová blade zařízení, která zajišťují provoz sítí a zabezpečení. Blade platforma Sunu plně osazená novými servery Sun Fire B200× je až o 34 procent levnější než podobně nakonfigurovaná blade platforma společnosti HP.

Blade server Sun Fire B200× je ideální pro provoz webových služeb, podnikové infrastruktury a počítačových farem. Nabízí zákazníkům skvělou možnost volby a flexibilitu, poskytuje nejlepší poměr ceny a výkonu a nejvyšší hustotu ve skříni o rozměrech 3U. Kromě nového serveru Sun Fire B200× oznamuje Sun zdokonalený software N1 Grid Provisioning Server 3.1 Blades Edition, který umožňuje zákazníkům spravovat fyzická zařízení, například jednotlivé počítače typu blade, jako soubor virtualizovaných prostředků. N1 Grid Provisioning Server 3.1 Blades Edition je dvakrát rychlejší než předchozí verze. Díky tomu, že zjednodušuje správu blade serverů a pomáhá dosahovat lepšího využití serverů, může zkrátit dobu implementace serverů z několika týdnů nebo dnů řádově na minuty. Kromě toho nová verze přináší podporu blade serverů s procesory x86 a zařízení Sun Fire B10n Content Load Balancing Blade.

Nové verze a snížení cen produktů Sun Fire a Netra

Sun také oznámil, že server Sun Fire V240 se bude nyní dodávat s procesory UltraSPARC IIIi 1,28 GHz, které poskytují až o 33 procent vyšší výkon. Ceny standardních konfigurací se dvěma procesory, 2 GB paměti a dvěma disky jsou sníženy o 18 procent v případě serveru Sun Fire V210 a o 15 procent v případě serveru Sun Fire V240. Dále v návaznosti na úspěch serveru Netra 240 DC, který byl uveden v prosinci 2003, představil Sun server Netra 240 AC, nejlevnější dvouprocesorový odolný server, který byl navržen pro náročné potřeby telekomunikačních operátorů a státní správy.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.
Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi – „The Network Is The ComputerTM“ („Síť je počítačem“), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardware, software a služeb pro provoz Internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na adrese http://sun.com.

###

Sun, Sun Microsystems, logo Sun, Sun Fire, Solaris, Java, N1, Netra a The Network Is The Computer jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Sun Microsystems, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích. Všechny ochranné známky SPARC jsou používány na základě licence a jsou ochrannými známkami společnosti SPARC International, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích. Produkty nesoucí ochrannou známku SPARC jsou založeny na architektuře vyvinuté společností Sun Microsystems, Inc. Unix je ochranná známka registrovaná ve Spojených státech a dalších zemích, která je exkluzivně licencována společností X/Open Company, Ltd.

Kontakt:
Petr Ryvola
Marketing Manager
Sun Microsystems Czech, s.r.o.
Tel: +420 233 009 509
e-mail: petr.ryvola@sun.com
http://www.sun.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).