Hlavní navigace

Sun představuje první úložný blade a tři nové blade servery, které zajišťují extrémní efektivitu datového centra

[Tisková zpráva] Nový blade pro ukládání dat poskytuje špičkovou škálovatelnost a výkon; nový CMT blade vytvořil čtyři světové rekordy v podnikových a HPC testech; Netra ATCA blade přináší vyšší úroveň výkonnosti pro poskytovatele služeb

Sdílet

SANTA CLARA, Kalifornie – 21. října 2008, PRAHA – 13. listopadu 2008 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: JAVA), rozšířila své portfolio o nový úložný blade a dva nové serverové moduly zaměřené na zvýšení efektivity v podnicích. Diskový modul Sun Blade 6000, první Open Storage blade společnosti Sun, nabízí úložnou kapacitu až 1,2 TB a v kombinaci se systémem souborů Solaris ZFS představuje platformu připravenou na diskové jednotky flash, která změní ekonomický aspekt provozu datových center. Nový serverový modul Sun Blade T6340 s procesorem UltraSPARC T2 Plus nabízí zabudované virtualizační technologie Solaris Containers a Logical Domains (LDoms), které z něj dělají ideální platformu pro konsolidaci a virtualizaci webových aplikací, rozsáhlých databází, aplikací ERP a CRM. Serverový modul Sun Blade X6240 se čtyřjádrovým procesorem AMD Opteron exceluje díky špičkové paměťové kapacitě a propustnosti ve vysoce výkonných výpočetních úlohách (HPC), při konsolidaci a virtualizaci pracovních úloh. Sun dále oznámil nový blade server Sun Netra CP3250 ATCA s procesorem Intel Xeon pro telekomunikační trh. Všechny nově oznámené podnikové systémy si zákazníci mohou objednat k bezplatnému 60dennímu testování v rámci programu Sun Try and Buy, jehož podrobnosti jsou uvedeny na adrese www.sun.com/try­andbuy.

Sun současně s tímto oznámením rozšiřuje své portfolio blade serverů a poskytuje zákazníkům nové alternativy. Portfolio blade serverů Sun zaznamenává už čtyři čtvrtletí v řadě trojciferný či lepší meziroční růst tržeb a sedm čtvrtletí v řadě dosahuje čtvrtletního nárůstu počtu dodaných kusů, jak vyplývá ze srpnové zprávy IDC Worldwide Quarterly Server Tracker. Vynikající hodnotu a výkon blade serverů Sun oceňuje široké spektrum podnikových zákazníků ve státní správě, v energetice a technických službách, ve školství, médiích, telekomunikacích i mezi poskytovateli webových služeb, kteří integrovali produkty Sun Blade do své infrastruktury. Mezi nové zákazníky produktů Sun Blade patří společnosti Citco Technology Management, DLR Case, Western Governors University, Last.fm a SAP University Competence Center. Případové studie zákazníků produktů Sun Blade najdete na webu www.sun.com/cus­tomers/.

„Zákazníci dnes požadují výkon, efektivitu a možnost volby – a Sun jim je přináší. Meziročně jsme téměř ztrojnásobili náš podíl na trhu blade serverů(1),“ řekla Lisa Sieker, viceprezidentka marketingu systémů společnosti Sun Microsystems. „Portfolio blade serverů Sun nabízí efektivitu na každé úrovni datového centra a poskytuje stavební prvky s procesory x64 a SPARC pro takovou infrastrukturu, která od počátku vyjde levněji a lze ji v průběhu let snadno rozšiřovat. A nyní, uvedením našeho prvního úložného blade modulu, přinášíme revoluci Open Storage systémů na trh blade systémů.“

Nový Open Storage blade zjednodušuje nasazení a správu úložného řešení
Nový diskový modul Sun Blade 6000 poskytuje rychlý a jednoduchý způsob, jak průběžně rozšiřovat lokální úložnou kapacitu. Nabízí tak zákazníkům nepřekonatelnou škálovatelnost úložiště ve stávajícím šasi, neboť poskytuje okamžitě použitelnou kapacitu pro nové aplikace. Jako platforma připravená pro disky flash poskytne nový diskový modul ještě větší výkon aplikací v budoucnu, kdy odstraní další výkonové překážky datových úložišť. Diskový modul Sun Blade 6000 využívá integrované rozhraní SAS (Serial-Attached SCSI), které je zabudováno v modulárních systémech Sun Blade, a proto představuje ekonomicky výhodné a vysoce výkonné přímo připojené úložné řešení pro provoz webových aplikací a malých databází. S technologií JBOD v provedení blade nabízí diskový modul Sun Blade 6000 dvakrát větší úložnou kapacitu SAS na jeden blade server než srovnatelný systém IBM a o třetinu větší kapacitu než podobný systém HP. Další informace o diskovém modulu Sun Blade 6000 jsou k dispozici na webu www.sun.com/ser­vers/blades/6000sto­rage/.

Vylepšené portfolio podnikových blade serverů přináší rekordní výkon, škálovatelnost a flexibilitu
Serverový modul Sun Blade T6340 se dvěma procesory UltraSPARC T2 Plus poskytuje díky architektuře Sun CMT masivní škálovatelnost, výpočetní hustotu a energetickou účinnost v blade provedení. S možností nainstalovat až 768 jader do standardních šasi Sun Blade 6000 nebo 6048 je Sun Blade T6340 plně optimalizován pro vysoce distribuované aplikace jako MySQL a jiné vícevrstvé podnikové aplikace. Díky zabudovaným virtualizačním technologiím Logical Domains (LDoms) a Solaris Containers je nový Sun Blade T6340 také ideální konsolidační a virtualizační platformou pro rozsáhlé databáze, aplikace ERP a CRM. Na serveru Sun Blade T6340 mohou zákazníci zkonsolidovat stovky aplikací, což jim jednak umožní lépe využít kapacitu serveru – a především zásadně sníží nároky na energii, místo a chlazení. Další informace o serverovém modulu Sun Blade T6340 jsou k dispozici na webu www.sun.com/ser­vers/blades/t6340.

Vysoce škálovatelné, energeticky a prostorově úsporné CMT servery Sunu nastavily laťku výkonnosti vícejádrových/ví­cevláknových systémů. Dosud si připsaly více než 60 světových rekordů. Serverový modul Sun Blade T6340 k tomu přidal čtyři nové světové rekordy v klíčových testech podnikových a HPC aplikací:

  • SPECjbb2005 – V tomto benchmarku zaměřeném na výkon podnikových Java aplikací exceluje serverový modul Sun Blade T6340 v kategorii dvouprocesorových systémů, neboť spojuje nejstabilnější implementaci Javy na trhu s jedinou vícesoketovou CMT blade platformou na trhu. Serverový modul Sun Blade T6340 předstihl ostatní blade servery od IBM, HP a Dellu o více než 23 procent. Nejlepší dvouprocesorový systém založený na technologii Power6 překonal o 89 procent, což z něj dělá jednu z nejvýkonnějších a nejefektivnějších platforem pro nasazení podnikových Java aplikací(2).
  • SPECompM2001 – Ve standardním benchmarku SPECompM2001 dosáhl nový serverový modul Sun Blade T6340 rekordních výsledků mezi všemi dvouprocesorovými systémy na trhu, když překonal blade IBM JS22 s procesory Power6 o 32 procent(3).
  • SPECint_rate2006, SPECfp_rate2006 – Ve výpočetně náročných testech SPECint_rate2006 a SPECfp_rate2006 vytvořil serverový modul Blade T6340 světové rekordy pro všechny dvouprocesorové systémy. Nejlepší výsledek dvouprocesorového serveru IBM Power 570 překonal o 31 procent v testu propustnosti operací s celými čísly a prokázal až 1,2násobnou výhodu v testu propustnosti operací s plovoucí desetinnou čárkou proti dvousoketovému serveru HP rx2660 s procesory Itanium(4). Tyto výpočetně náročné testy byly provedeny s diskovým modulem Sun Blade 6000, který zajistil vysoký výkon místního úložiště. Výsledky prokázaly, že serverový modul Sun Blade T6340 představuje přenosnou, škálovatelnou platformu pro vývoj a nasazení paralelních aplikací a provoz výpočetně náročných úloh, zejména v kombinaci se systémem Solaris 10 a softwarem Sun Studio 12.

Serverový modul Sun Blade X6240 nabízí špičkovou paměťovou kapacitu a propustnost, což z něj dělá vynikající volbu pro vysoce výkonné výpočetní úlohy (HPC), virtualizaci a konsolidaci. Využívá nejnovější čtyřjádrový procesor AMD Opteron k efektivnímu spouštění úloh náročných na operace s plovoucí desetinnou čárkou a podnikových úloh obdobných, jako je benchmark SPECjbb2005, v němž Sun Blade X6240 díky nejvyšší výkonnosti paměti vytvořil nejlepší výsledek ze všech systémů se dvěma procesory AMD Opteron(5). Díky dvojnásobku paměti oproti konkurenčním blade serverům a vrcholné propustnosti (až 142 Gb/s) mohou zákazníci na serverové moduly Sun Blade X6240 konsolidovat mnoho starších systémů. Sdílená infrastruktura platformy blade serverů jim ušetří energii potřebnou k napájení a chlazení. Další informace o serverovém modulu Sun Blade X6240 jsou k dispozici na webu www.sun.com/ser­vers/blades/x6240.

Sun přináší poskytovatelům telekomunikačních služeb novou úroveň efektivity datových center Sun Netra CP3250 ATCA je první osmijádrový, dvousoketový blade server Sunu s procesory Intel Xeon a také jeho nejvýkonnější x64 blade server třídy operátorů. S podporou 10gigabitového ethernetu a až 24 GB paměti je systém optimalizován pro provoz nejnáročnějších telekomunikačních aplikací. Blade server Netra CP3250 je určen pro prostředí s náročnými pracovními úlohami, v nichž si udržuje vynikající výkon a energetickou účinnost. Nabízí téměř dvojnásobek výpočetních prostředků dvoujádrových blade serverů ATCA založených na architektuře Intel, které se v současné době používají, ovšem bez zvýšených nároků na napájení a chlazení. Navíc zaručuje ochranu investic do stávajících 32bitových aplikací. Sun tímto produktem rozšiřuje své špičkové portfolio serverů třídy operátorů a nabízí telekomunikačním a komunikačním zákazníkům nové alternativy založené na čtyřjádrových procesorech Intel Xeon L5408. Další informace o blade serveru Sun Netra CP3250 ATCA jsou k dispozici na webu www.sun.com/ne­tra/cp3250/.

Služby a dostupnost
Sun nabízí řadu služeb, které pomohou zákazníkům získat maximální užitek z investic do blade infrastruktury – od služeb migrace přes ekologické služby až po virtualizaci. Další informace o službách Sunu jsou k dispozici na webu www.sun.com/ser­vice.

Všechny nově oznámené produkty jsou nyní k dispozici. Informace o portfoliu blade serverů společnosti Sun najdete na webu www.sun.com/ser­vers/blades.