Hlavní navigace

Sun rozšiřuje architekturu otevřených síťových systémů; nové servery přinášejí převratný výkon, efektivitu a finanční úsporu pro podnikové aplikace

[Tisková zpráva] Sun posílil CMT servery procesory UltraSPARC T2 a T2 Plus 1,6 GHz a vylepšenou technologií logických domén, která využívá operační systém Solaris; Nové blade a rackové servery založené na šestijádrovém procesoru AMD Opteron zvyšují výkon až o 30 procent

Sdílet

SANTA CLARA, Kalifornie – 21. července 2009, PRAHA, 31. srpna 2009 – Společnost Sun Microsystems (NASDAQ: JAVA) obohatila svou architekturu otevřených síťových systémů, která představuje konvergenci počítačových systémů, síťových produktů, softwaru a datových úložišť, o nové procesory 1,6 GHz pro své systémy Sun SPARC Enterprise s operačním systémem Solaris, nový virtualizační software Sun Logical Domains (LDoms) v nejnovější verzi Solarisu a nová řešení založená na otevřených síťových systémech, která zvýší výkon aplikací a návratnost investic. Dále Sun uvedl nové blade a rackové servery s novým procesorem AMD Opteron. Máte-li zájem využít zvláštní akční nabídky na nové servery Sunu, navštivte web http://www.sun­.com/tryandbu­y.

„CMT servery Sunu prokázaly vynikající výkon s masivním multi-threadingem, virtualizací a šifrováním bez jakýchkoli nákladů navíc,“ řekl John Fowler, výkonný viceprezident Systems Group společnosti Sun Microsystems. „Otevřené síťové systémy Sunu poskytují ideální kombinaci výkonu, efektivity a finanční úspory pro nejkritičtější aplikace v podniku.“

Architektura Sun Open Network Systems přináší rychlost, jednoduchost a finanční úsporu napříč celým datovým centrem
Architektura otevřených síťových systémů Sun je o konvergenci otevřených počítačových systémů, sítí, softwarových a úložných technologií, které pomohou zvýšit výkon díky masivní efektivitě a škálovatelnosti. Ta maximalizuje ekonomickou výhodnost provozu počítačových systémů pro podnikové aplikace jako BIDW, ERP nebo CRM. Nově oznámené produkty a řešení:

CMT systémy založené na procesorech Sun UltraSPARC T2 a T2 Plus 1,6 GHz a na softwaru Sun LDoms 1.2 Servery Sun CMT se systémem Solaris přinášejí vyšší výkon, škálovatelnost a spolehlivost díky zabudovaným virtualizačním funkcím a kryptografickém akcelerátoru na čipu bez jakéhokoli příplatku. Kombinace nových procesorů UltraSPARC T2 a T2 Plus s novým softwarem Sun LDoms 1.2 poskytuje další virtualizační funkce a výpočetní výkon, zjednodušuje správu, odstraňuje těžko průchodné body ve sběrnicích a urychluje odezvu aplikací.

Nová verze softwarového produktu Sun LDoms 1.2 v kombinaci s novou verzí operačního systém Solaris přináší následující vlastnosti.

  • Zabudované konfigurační nástroje – Zabudované konfigurační nástroje v prostředí příkazového řádku umožňují zákazníkům rychle začít používat technologii LDoms.
  • Správa napájení CPU – Jedinečné funkce správy napájení CPU automaticky vypínají nevyužitá jádra a šetří tak prostorové nároky systémů.
  • Jumbo rámce – Podpora jumbo rámců, které umožňují zákazníkům posílat souběžně víc dat, zvyšuje výkon sítě, efektivitu síťové infrastruktury a snižuje zatížení procesorů.
  • Mobilita domén – Umožňuje dynamickou migraci domén v závislosti na zvýšených nárocích na prostředky, požadavcích na údržbu nebo kvůli úspoře energie v obdobích nízkého využití pomocí jediného migračního příkazu.
  • Zabudované funkce obnovení – Automaticky zálohují konfigurace LDom na disk pro případ porušení systému.
  • Nástroj pro migraci fyzických instalací na virtuální – Umožňuje zákazníkům rychle nasadit infrastruktury LDom při přechodu ze stávajících systémů SPARC/Solaris na systémy Sun CMT.

Zákazníci mohou dále zvýšit výkon CMT blade serverů pomocí otevřených síťových technologií Sunu, jako je Sun Blade 6000 Virtual Network Express Module (NEM), vysoce výkonný modul 10gigabitového ethernetu (GbE) pro virtualizace sítě, který přináší vynikající náklady na port a snižuje komplikovanost síťové infrastruktury eliminací celé přepínací vrstvy. Další informace o síťových řešeních Sun jsou k dispozici na webové stránce http://www.sun­.com/networkin­g.

Řešení Sun Open Network Systems Enterprise 2.0 pro Oracle – Spojením blade serverů Sun CMT se systémem Solaris a zařízení Sun Blade 6000 Multi-Fabric NEM a Open Storage se softwarem Oracle Fusion Middleware a Oracle Database vytváří ideální platformu pro nasazení aplikací typu Enterprise 2.0. Zákazníci mohou nasadit podnikovou infrastrukturu až o 75 procent rychleji než tradičními přístupy a zkonsolidovat několik aplikačních instancí pomocí zabudované virtualizace na energeticky úsporných CMT blade serverech Sun, jež jsou připraveny i na flash disky. Podrobnější informace jsou k dispozici na adrese http://www.sun­.com/oracleweb

Blade systémy a servery Sun x64 – Nové x64 blade a rackové servery Sun s nejnovějšími šestijádrovými procesory AMD Opteron jsou ideální pro virtualizaci, podnikové pracovní úlohy, konsolidaci datových center a výpočetně náročné úlohy HPC. Mezi servery s novými šestijádrovými procesory AMD Opteron patří serverové moduly Sun Blade X6440 a X6240, server Sun Fire X4440 a úložný server Sun Fire X4540. Sun také představil server Sun Fire X4640, modulární 48jádrový x64 server pro montáž do skříně (4RU) s výjimečnou virtualizační kapacitou pro konsolidaci aplikací a vyšší využití serverové kapacity. Další informace o blade a rackových serverech Sun s šestijádrovými procesory AMD Opteron najdete na webu: http://www.sun­.com/x64/amd.

Inovované systémy CMT vytvořily nové světové rekordy
Podnikové servery Sun SPARC dosud vytvořily více než 60 výkonových prvenství. Mezi nové rekordy patří: Dvouvrstvá typová úloha SAP SD Standard Application Benchmark – Server SPARC Enterprise T5440 (4 procesory/32 jader/256 vláken) vytvořil světový rekord čtyřprocesorového systému v dvouvrstvé typové úloze SAP Sales and Distribution (SD) Standard Application Benchmark se 4 720 uživateli SAP SD Benchmarku pro všechny systémy používající SAP Enhancement Package 4 pro aplikaci SAP ERP 6.0 (Unicode). SAP SD Standard Application Benchmark reprezentuje nejdůležitější úlohy prováděné v reálných ERP podnikových prostředích a demonstruje výkon konkurenčních systémů používaných pro zpracování objednávek a faktur. Server SPARC Enterprise T5440 při chodu řešení SAP s Oracle Database překonal konkurenční server IBM System 550 se čtyřmi procesory POWER6 o 26 procent se 3 752 uživateli SAP SD Benchmarku(1). Tento výsledek rovněž potvrzuje optimální výkon aplikace SAP ERP v systému Solaris a hladkou podporu vícejazyčného prostředí v aplikacích SAP na systémech SPARC Enterprise.

SPECjAppServer2004 – Server SPARC Enterprise T5440 se sedmi instancemi aplikačního serveru Oracle WebLogic Server v prostředí Solaris Containers překonal všechna konkurenční jednouzlová řešení v testu SPECjAppServer2004 s výsledkem 7 661,16 SPEC­jAppServer2004 JOPS@Standard. Tento benchmark zachycuje celkový výkon aplikace a databáze a potvrzuje vysokou škálovatelnost serveru SPARC Enterprise T5440 při použití jako aplikační i databázový server. S nejnovějšími verzemi systému Solaris 10, softwaru Java Server a Oracle Database 11g podal server SPARC Enterprise T5440 o 74 procent vyšší výkon než server HP DL580 G5 s procesorem Intel Xeon a o 21 procent vyšší výkon než předchozí generace serveru SPARC Enterprise 1,4 GHz(2).

SPECjbb2005 – Serverový modul Sun Blade T6320 se systémem OpenSolaris 2009.06 a nejnovější verzí platformy Sun Java Standard Edition (Java SE) (verzí 1.6.0_14 Performance Release) vytvořil světový rekord v benchmarku SPECjbb2005 mezi jednočipovými servery. Tato typová úloha představuje reálný scénář implementace serverové aplikace Java a demonstruje optimalizovaný výkon softwarových produktů Sunu. S 20procentním zlepšením výkonu proti předchozí generaci jednočipového serveru s taktem 1,4 GHz prokazují blade servery Sun mimořádnou škálovatelnost a zároveň umožňují zákazníkům snadno expandovat infrastrukturu blade serverů jednoduchým upgradem osazení šasi.(3)

Další informace o výsledcích CMT serverů Sun ve srovnávacích testech najdete na webu http://www.sun­.com/benchmar­ks.

Podniková řešení Sunu založená na otevřených síťových systémech
Sun nabízí celé portfolio produktů podnikové třídy Sun Rapid Solution, která spojují jeho architekturu Open Network Systems a technologie klíčových ISV partnerů s komplexními službami podpory, pomáhají rychle uvádět do provozu podnikové aplikace a dosahovat vyšší návratnosti investic. Mezi tato řešení patří: Sun Optimized Oracle CRM Solution – Systémy Sun CMT se Solarisem 10, zabudovanou virtualizační technologií a softwarem Oracle Siebel CRM poskytují platformu s nesrovnatelnou energetickou a prostorovou efektivitou. Umožňují uživatelům zkonsolidovat až 14 000 uživatelů Siebel CRM na jediném serveru SPARC Enterprise T5440. Podrobnější informace jsou k dispozici na adrese http://www.sun­.com/solution­s/enterprise/si­ebel/.

Oracle Optimized Warehouse pro Sun (OWI) – Sun a Oracle dodávají optimalizovaná řešení datových skladů na podporu projektu Oracle Optimized Warehouse Initiative (OWI), který pomáhá urychlit implementace a snížit rizika. Referenční konfigurace spojují Oracle Database se servery Sun SPARC Enterprise M-Series, CMT a Sun Fire x64, s operačním systémem Solaris a diskovými poli Sun Storage. Další informace najdete na webu: http://www.sun­.com/owi.

Enterprise Grid Solutions od společností Sun a Oracle – Prostředí Oracle Database 11g a Oracle Real Application Clusters se servery Sun SPARC Enterprise a x64, systémem Solaris a datovými úložišti umožňují zákazníkům maximalizovat výhody grid computingu s minimálními náklady a komplikacemi u nejrůznějších podnikových aplikací včetně OLTP a BIDW. Další informace najdete na webu: http://www.sun­.com/solution­s/enterprise/o­racle/grid/.

Sun Eco-Optimized SAP Data Center – Podnikové aplikace SAP a technologická platforma SAP NetWeaver v kombinaci se servery a úložnými systémy Sun SPARC Enterprise přinášejí ucelená virtualizační řešení, která optimalizují infrastruktury datových center, snižují nároky na energii, chlazení a místo, snižují náklady na údržbu a umožňují zákazníkům dosáhnout větší flexibility a rychlejší odezvy pro koncové uživatele. Podrobnější informace jsou k dispozici na adrese http://www.sun­.com/sap/upgra­des. Infrastruktura Sun pro implementace IBM WebSphere – Servery Sun CMT a síťové technologie Sun s middleware platformou IBM WebSphere představují vysoce výkonné řešení pro konsolidaci. Sníží náklady na licencování a hardware až o polovinu. Podrobnější informace jsou k dispozici na adrese http://www.sun­.com/websphere.

Řešení Sun Open Network Systems Enterprise 2.0 pro MySQL – Spojuje blade servery Sun x64, Sun Blade 6000 Multi-Fabric NEM a Open Storage s databází MySQL Enterprise pro provoz webových služeb, bohatých médií, služeb Enterprise 2.0 a virtualizaci aplikací s vysokým výkonem a účinností. Podrobnější informace jsou k dispozici na adrese http://www.sun­.com/systems/so­lutions/mysql/de­ployment.jsp. Service Delivery Network Architecture – Metodika Just-In-Time pro samoobslužné dodávky služeb optimalizovanými komunikačními cestami. Architektura sítě pro dodávky služeb podporuje nejrůznější technologie Sunu včetně Projektu Crossbow, technologie Solaris Containers, InfiniBand a ethernetových produktů Sunu.

Dostupnost a cena
Ceny vylepšených CMT systémů Sunu s procesory 1,6 GHz začínají od 23 925 dolarů za blade servery a 33 339 dolarů za rackové servery. Doporučené ceny nových produktů Sun x64 začínají od 2 794 dolarů. Všechny ceny jsou uvedeny v amerických dolarech. Další informace jsou k dispozici na adresách http://www.sun­.com/cmt a http://www.sun­.com/x64. Sun má k nově oznámeným systémům také řadu akčních nabídek. Další informace najdete na webu: http://www.sun­.com/tradeins.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.
Sun Microsystems vyvíjí technologie, na kterých běží globální trh. Drží se jedinečné vize „The Network Is The Computer“ („Síť je počítačem“) a prostřednictvím sdílených inovací, komunitního vývoje a vedoucí pozice v oblasti open source prosazuje spolupráci. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na webové adrese http://sun.com.