Hlavní navigace

Sun rozšiřuje nabídku řešení virtualizace

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie, 17. října 2006, PRAHA – 8. listopadu 2006 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: SUNW), která si již déle než 20 let udržuje vedoucí pozici v oblasti virtualizace počítačových prostředí zákazníků, nyní představila své trojsložkové pojetí virtualizace: využívání komoditních technologií, dodávání vlastních vyspělých produktů a technologií a využívání globální odbornosti Sunu v poskytování systémů a softwaru. Sun bude zákazníkům nadále pomáhat využívat virtualizaci k ekonomicky výhodnému získávání lepší synergie a produktivity z jejich počítačové infrastruktury.

Sdílet

Základním kamenem virtualizační strategie Sunu je operační systém Solaris 10, který lze provozovat na různých platformách a nabízí technologii Solaris Containers. Skutečnost, že je zdarma a open source, jej ideálně předurčuje k eliminaci fyzických a finančních překážek spojených s růstem a správou datových center.

„Virtualizace sjednocuje dříve roztříštěné části počítačových systémů,“ řekl John Fowler, výkonný viceprezident Systems Group společnosti Sun Microsystems. „Se stále rychlejším rozrůstáním serverů a rostoucími náklady na energii a chlazení vidíme příležitost uplatnit naše mnohaleté zkušenosti se síťovými řešeními a virtualizací při řešení těchto výzev pro zákazníky. Základem našeho pojetí je Solaris, na němž staví naše servery, úložná zařízení, služby a také služby našich partnerů.“

Nová nabídka v oblasti virtualizace
Jako rozšíření stávající nabídky virtualizačních produktů a služeb nyní Sun oznamuje šest nových produktů:

LDoms: virtualizační technologie pro servery Sun Fire T1000 a T2000 s procesory CoolThreads umožňuje zákazníkům provozovat zároveň několik operačních systémů v kontejnerech systému Solaris. Pomůže zákazníkům snížit nároky na počet serverů, zvýšit jejich využití a efektivitu datového centra.

Solaris pod systémem Xen: Sun v roce 2007 uvede plně podporovanou funkčnost systému Xen v aktualizaci Solarisu 10. To znamená, že zákazníci budou moci vedle sebe provozovat Solaris 10, Linux a Microsoft Windows jako hostované operační systémy v prostředí Virtual Machine pod Solarisem 10. Skutečnost, že Xen hypervisor Sunu je založen na systému Solaris 10, umožňuje zákazníkům kromě systémové flexibility využívat jedinečné vlastnosti Solarisu jako Predictive Self-Healing, DTrace, Solaris ZFS a Solaris Trusted Extensions, i když neprovozují své aplikace přímo v prostředí Solarisu.

Servery Sun Fire x64: servery řady Sun Fire X4000 „Galaxy“ s procesory AMD Opteron další generace a operačním systémem Solaris 10.

Workshopy k zákaznickým řešením: dvoudenní týmové semináře, během nichž jsou vyhodnoceny aktuální podnikatelské požadavky zákazníka, doporučena vhodná technologie a jsou určeny další praktické kroky. Výstupem tohoto bezplatného workshopu (jehož hodnota je odhadována na 10 000 dolarů) je analýza celkových nákladů na vlastnictví, která odhaduje potenciální dlouhodobou úsporu zákazníka.

Služby životního cyklu pro virtualizaci: poradenské, školicí a podpůrné služby na podporu návrhu architektury, implementace a správy virtualizačního řešení zákazníka.

Rozšířená podpora technologií VMware: podpora řešení VMware ESX 3.0.1 na serverech Sun Fire X4600 a modulárních systémech Sun Blade.

Další informace o virtualizačních nabídkách Sunu najdete na adrese: http://sun.com/vir­tualization/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).