Hlavní navigace

Sun se svými blade servery zaznamenal výrazný růst tržeb a počtu zákazníků

[Tisková zpráva] Nejširší portfolio blade serverů na trhu zahrnuje modely s procesory AMD Opteron, Intel Xeon a SPARC. Sun rozšířil Sun Blade 8000 System o první modul se čtyřmi sokety pro procesory Intel Xeon a zpřístupnil výkon Solarisu se čtyřjádrovým procesorem Intel Xeon.

Sdílet

SANTA CLARA, Kalifornie – 20. února 2008, PRAHA – 5. března 2008 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: JAVA), zaznamenala u celé své řady systémů Sun Blade dramatický nárůst zákazníků a tržeb. Podle IDC* tak Sun za třetí čtvrtletí kalendářního roku 2007 získal v celosvětovém měřítku prvenství v růstu počtu prodaných kusů i továrních tržeb z blade serverů. Od okamžiku, kdy v polovině roku 2006 znovu vstoupil na trh blade serverů, dosáhl Sun sdílené čtvrté příčky v podílu na trhu blade serverů z hlediska továrních tržeb (za 3. čtvrtletí 2007)*, uvedl 29 nových blade serverů a souvisejících produktů a získal přes 300 nových zákazníků produktů Sun Blade. Sun zároveň oznámil uvedení serverového modulu Sun Blade X8450, který přináší energeticky úsporný výkon čtyřjádrových procesorů Intel Xeon do rodiny systémů Sun Blade 8000.

„Dynamický vývoj pozice Sunu na trhu blade serverů je svědectvím o inovativní konstrukci našich systémů a extrémní výkonnosti a efektivitě blade serverů,“ řekl Michael McNerney, ředitel produktové řady blade serverů, Sun Systems Group. „Odezva zákazníků na servery Sun Blade je drtivě pozitivní. Vyhovuje jim nejen to, že podporujeme různé procesorové architektury a operační systémy, ale i to, že Sun dodává ucelený balíček – servery, datová úložiště, software i služby.“

Produkty Sun Blade bodují u zákazníků
Produkty Sun Blade od prvního uvedení v roce 2006 nasadilo více než 300 podnikových zákazníků v nejrůznějších odvětvích, včetně finančních služeb, energetiky a technických služeb, médií, školství, telekomunikací, státní správy a webu 2.0. Mezi zákazníky, kteří produkty Sun Blade nasadili v poslední době, patří například Gracenote, Italia Postel, Navisite, Stockcharts.com, Texas Advanced Computing Center (TACC) a Univerzita ve Wisconsinu.

Počítačové centrum TACC ve spolupráci se Sunem a AMD nasadilo nejvýkonnější počítačový systém světa pro otevřené vědecké bádání – Ranger. Ten je založen na systému Sun Constellation a využívá téměř 63 000 jader čtyřjádrových procesorů AMD Opteron. Plný provoz systému Ranger byl spuštěn 4. února a v pátek 22. února se v Austinu konalo slavnostní uvedení do provozu.

Díky dynamickému růstu zájmu zákazníků se Sun za třetí čtvrtletí kalendářního roku dělil o čtvrtou příčku v tržním podílu továrních tržeb z blade serverů. Zákazníci tak jasně oceňují hodnotu uceleného, skutečně diferencovaného portfolia, jež zahrnuje procesorové technologie UltraSPARC, AMD Opteron i Intel Xeon.* Se svým portfoliem blade serverů zaznamenal Sun i další produktové a obchodní milníky:

  • Podařilo se vyvinout a uvést na trh 29 nových blade produktů, včetně osmi modulů blade serverů, čtyř šasi a 17 modulů vstupních a výstupních rozhraní. Podrobnější informace najdete na webu http://www.sun­.com/blades.
  • Byl spuštěn online portál Sun Blade Modular Solution, který umožňuje zákazníkům a technologickým partnerům prohlížet, plánovat a získávat podporu k řadě nezávislých aplikací pro systémy Sun Blade. Na portál můžete přistupovat přes adresu http://wikis.sun­.com/display/Bla­deSystems.
  • Bylo dosaženo 35 rekordů v typových úlohách s osvědčenou horizontální a vertikální škálovatelností systémů i energetickou efektivitou, a to u rozmanitých pracovních úloh od vysoce výkonných výpočetních aplikací (HPC) přes virtualizaci až po kryptografii. Podrobné výsledky srovnávacích testů najdete zde: http://www.sun­.com/servers/bla­des/8000/benchmar­ks.jsp a http://www.sun­.com/servers/bla­des/6000/benchmar­ks.jsp.
  • Nová komunita Sun Blade na webu http://www.sun­.com/bladescom­munity.

Sun Blade X8450 přináší čtyřjádrové procesory do modulárního systému Sun Blade 8000
Serverový modul Sun Blade X8450 přináší výpočetní výkon čtyř čtyřjádrových procesorů Intel Xeon řady 7300 do rodiny Sun Blade 8000. Nabízí výkonnost a propustnost rackových serverů v provedení blade, takže se ideálně hodí pro virtualizaci, HPC, databáze a další podnikové aplikace. Obsahuje 32 slotů DIMM – tedy dva sloty DIMM na jedno jádro – což nabízí zákazníkům maximální kapacitu pro výpočetně náročné aplikace HPC a virtualizaci s možností škálování pro budoucí růst.

Modulární systém Sun Blade 8000 nyní umožňuje zákazníkům vybrat si mezi procesory Intel Xeon i AMD Opteron a mezi širokou paletou standardních operačních systémů, včetně Solarisu 10, Linuxu, Windows a VMware.

Další vlastnosti serverového modulu Sun Blade X8450: 

  • propustnost rozhraní 160 Gb/s;
  • čtyři sběrnice x8 PCIe; dvě sběrnice x4 PCIe s integrovanou přepínací technologií PCIe;
  • transparentní správa systému Sun Blade pro hladké začlenění do stávajících řídících infrastruktur;
  • sdílená infrastruktura pro maximální dostupnost, na serverových deskách nejsou žádné větráky ani zdroje napájení.

Dostupnost a cena
Serverový modul Sun Blade X8450 se čtyřjádrovými servery Intel Xeon se dostane na trh v průběhu března, cena základní konfigurace začíná na 8 905 dolarech. Další informace o modulu Sun Blade X8450 najdete na adrese: http://www.sun­.com/servers/bla­des/x8450/