Hlavní navigace

Sun se vrací ke svým kořenům na Wall Street

[Tisková zpráva]

Sdílet

Sun se vrací ke svým kořenům na Wall Street

Sun uvádí nové standardizované systémy a rozšiřuje podporu dodavatelů softwaru pro odvětví finančních služeb

New York (New York, USA), 21. září 2004, Praha, 15. října 2004 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: SUNW), vzala Wall Street útokem, když uvedla nejširší soubor řešení pro trh finančních služeb ve své historii. Jonathan Schwartz, prezident a provozní ředitel Sunu, před více než stovkou předních zákazníků z oblasti finančních služeb oznámil významné milníky v úsilí společnosti přinášet inovace pro trh finančních služeb.

„Už déle než 20 let spolupracujeme s nejnáročnějšími světovými trhy a dodáváme systémy, které podporují růst společností v oblasti finančních služeb,“ řekl Schwartz. „Nyní se vracíme ke svým kořenům a představujeme nejsilnější technologickou řadu v historii Sunu. Futuristická technologie operačního systému Solaris 10, servery s bezkonkurenčními procesory AMD Opteron, úložná řešení další generace a profesionální služby odpovídající rostoucím požadavkům zákazníků posouvají Wall Street do budoucnosti. Když vezmete v úvahu inovativní ekonomické modely a programy upgradu, které nabízíme zákazníkům, je zcela evidentní, že Sun disponuje nejvyspělejším portfoliem pro tento trh.“

Při této příležitosti oznámil Schwartz nové zákazníky a partnery, které se Sunu podařilo získat, a skupinu vítězů oceněných za inovace systému Solaris. Mezi zúčastněné zákazníky patřily tokijská a filadelfská burza, Visa, Reuters, Archipelago a SunGard. Schwartz dále nastínil podrobnější informace o produktech Sunu uvedených v rámci posledního čtvrtletního balíčku. Mezi ně patří inovativní, finančně výhodné technologie, bezkonkurenční globální podpora a programy konkurenčního upgradu, které mají výrazně zvýšit výpočetní výkon nejnáročnějších informačních systémů na světě. (Viz související tiskové zprávy na adrese www.sun.com/news.)

„Wall Street, stejně jako Wimbledon nebo závodní dráha v Indianapolis, je místem pro ty nejlepší. Wall Street je jedním z nejnáročnějších technologických prostředí na světě a představuje zlatý standard i pro firmy z ostatních odvětví. Zdánlivě levná, nekvalitně podporovaná řešení od takzvaných diskontních výrobců nemohou uspokojit požadavky zákazníků. V nových produktech, službách a programech upgradu zúročuje Sun své více než dvacetileté zkušenosti z Wall Street, silný zájem o rostoucí trhy, robustní unixovou základnu a nejširší portfolio produktů ve své historii,“ uzavírá Schwartz.

Základem těchto oznámení je zdokonalování unixového systému Solaris, který byl přizpůsoben pro standardizované systémy nižší cenové kategorie. Kombinace špičkových standardizovaných procesorů AMD a Intel a architektury SPARC se systémy Solaris 10 a Linux přináší finančním institucím mimořádnou konkurenční výhodu a možnost volby. Sun zároveň představil špičkové servery a v hlavních rysech nastínil obchodní akce a nabídky profesionálních služeb pro společnosti v oblasti finančních služeb, které tak budou moci využívat výhodný poměr ceny a výkonu standardizovaných počítačových systémů.

Sun Solaris: Výhoda pro Wall Street

Nová řešení Sunu řeší klíčové problémy, s nimiž se v současné době potýkají společnosti v oblasti finančních služeb, které se snaží nabízet lepší služby za nižší ceny. Zákazníci uvádějí, že pořizovací náklady jsou pouze prvním krokem a nyní se potýkají s nepřekonatelnými problémy z hlediska škálovatelnosti, integrace a zabezpečení. Výkonné řídící nástroje systému Solaris 10 – včetně technologií Dynamic Tracing (D Trace), N1 Grid Containers a Trusted Solaris – přinášejí bezkonkurenční zabezpečení, využití systémových prostředků a spolehlivost, které pomáhají společnostem na kapitálovém trhu překonávat problémy, na něž narážejí u zdánlivě „levných“ systémů.

„Výsledky technologie Sunu, kterou jsme nedávno implementovali, na nás udělaly dobrý dojem,“ řekl William Morgan, ředitel IT na filadelfské burze. „Technologie D Trace, která je součástí nového operačního systému Solaris, nám pomohla rychle určit, jak vyladit naše důležité obchodní aplikace pro optimální výkon. Kromě toho přináší Solaris 10 výrazný nárůst výkonu samotného operačního systému. V situaci, kdy filadelfská burza rozvíjí nově zavedenou platformu pro obchodování s opcemi PHLX XL, budou tato technologická vylepšení hrát stále důležitější roli pro naše zákazníky mezi makléři. Obchodní platforma PHLX XL dokládá naše odhodlání poskytovat obchodní platformy s vysokou kapacitou a širokými možnostmi. Spoléháme se na Sun, že nám zajistí dostatečný výkon, systém Solaris 10 na nás v tomto ohledu velmi zapůsobil,“ dodal Morgan.

Nároční zákazníci požadují Sun

Sun usnadňuje cestu k nejvyspělejším technologiím zabezpečení, škálovatelnosti a dostupnosti prostřednictvím různých programů, například výzvy pro platformu Solaris-Opteron, programu pro přechod z Linuxu na Solaris, programu pro migraci ze serverů s procesory Xeon a také atraktivními akcemi pro vývojáře. Služby Sun Preventive Services + Premier Options nabízejí zákazníkům z odvětví finančních služeb podporu pro náročné aplikace na místě. Portfolio přizpůsobených nabídek zahrnuje servisní pracovníky dostupné na místě, záruku odezvy do 30 minut a sklad náhradních součástí na místě. Komplexní sada volitelných služeb Premier Options zahrnuje to nejlepší, co mohou služby Sun Preventive Services nabídnout, a další špičkové služby, které jsou zaměřeny na snižování celkových nákladů na vlastnictví, předcházení vzniku problémů, zvyšování dostupnosti a zkvalitňování celkového stavu datových center.

Sun prezentuje své produkty na Wall Street společně s předními světovými zákazníky z odvětví finančních služeb, nezávislými dodavateli softwaru a dalšími partnery. Další informace najdete na adrese www.sun.com/news.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi „The Network Is The Computer™“ („Síť je počítačem“), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardwaru, softwaru a služeb pro provoz internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na webové adrese http://sun.com.

Sun, Sun Microsystems, logo Sun, Solaris, N1 a The Network Is The Computer jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Sun Microsystems, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích. Všechny ochranné známky SPARC jsou používány na základě licence a jsou ochrannými známkami společnosti SPARC International, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích. Produkty nesoucí ochranou známku SPARC jsou založeny na architektuře vyvinuté společností Sun Microsystems, Inc. UNIX je registrovaná ochranná známka registrovaná ve Spojených státech a dalších zemích, která je licencována výhradně společností X/Open Company Ltd.

PR kontakt:

Petr Ryvola
Marketing Manager
Sun Microsystems Czech, s.r.o.
Tel.: +420 233 009 509
E-mail: petr.ryvola@sun.com
http://www.sun.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).