Hlavní navigace

Sun Solaris 10 přináší vysoký výkon finančním firmám a institucím

[Tisková zpráva]

Sdílet

Sun Solaris 10 přináší vysoký výkon finančním firmám a institucím

Operační systém Solaris 10 na serverech Sun Fire s procesory x64 přináší velkým finančním institucím vysoký nárůst výkonu a nižší náklady na vlastnictví
SANTA CLARA, Kalifornie – 22. června 2005, PRAHA – 8. července 2005 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW) oznámila, že více než 40 koncepčních testů operačního systému Solaris 10, realizovaných ve spolupráci s firmami z odvětví finančních služeb po celém světě, mělo velice zajímavé výkonové výsledky na nejnovějších systémech Sunu. Se Sunem na těchto zkušebních implementacích spolupracovaly společnosti, jejichž prostředí kladou vysoké nároky na výkon počítačových systémů, například Mitsubishi Securities, SunGard, Burza cenných papírů Filadelfie (Philadelphia Stock Exchange, PHLX), Kasikorn Bank (Thajsko), ABN Amro (Singapur), D.E. Shaw, JP Morgan Chase a největší japonský obchodník s cennými papíry. Tohoto úsilí, jehož výsledkem bylo v některých případech zvýšení výkonu až o 400 procent, se zúčastnilo celkem více než 40 zákazníků.
„Solaris 10 pro procesory x64 poskytuje spolehlivost podnikové platformy za cenu komoditních řešení,“ řekl Richard Ward, ředitel technických služeb, PHLX.
„Tyto případové studie potvrzují vedoucí pozici Sunu jako poskytovatele vysoce výkonných počítačových řešení pro odvětví finančních služeb,“ řekl Stuart Wells, výkonný viceprezident strategického rozvoje a divize Sun Financing, Sun Microsystems. „Věříme, že Sun bude po zbytek roku 2005 i do budoucna v tomto sektoru zaznamenávat růst.“
Sun v posledním roce spolupracoval s vybranými finančními firmami na dalším ověřování operačního systému Solaris 10 na serverech s 64bitovými procesory AMD Opteron a SPARC i na hardwaru konkurenčních dodavatelů. Byly testovány jedny z nejnáročnějších aplikací, na které finanční firmy při každodenním provozu spoléhají, například:

  1. Grid a utility computing (klíčový aspekt obchodního modelu Sunu, kdy zákazník platí jen za to, co skutečně využije),
  2. obchodování další generace,
  3. data v reálném čase,
  4. správa rizik,
  5. autentizace transakcí,
  6. shoda s předpisy,
  7. portály finančních služeb a burzy.

Níže je uvedeno několik výsledků zákazníků. Testy probíhaly v Severní Americe, Evropě a Asii.
Burza cenných papírů Filadelfie zaznamenala po přechodu na Solaris 10 třicetiprocentní nárůst výkonu
Burza cenných papírů Filadelfie (Philadelphia Stock Exchange, PHLX), která dokončila koncepční testování ještě s předběžnou verzí systému Solaris 10, má počátkem července spustit svou platformu pro obchodování s opcemi, která poběží na Solarisu 10. Burza u Solarisu 10 zaznamenala 30procentní nárůst výkonu a využívá nové vlastnosti jako Solaris Dynamic Tracing (Dtrace). Tato funkce poskytuje přímo v jádru systému přes 30 000 sond, které v reálném čase analyzují výkon produkčních systémů.
„Filadelfská burza byla ze Solarisu 10 na procesorech SPARC tak nadšena, že zahájila koncepční testy Solarisu 10 na serverech Sun Fire V40z s procesory x64,“ řekl Richard Ward, ředitel technických služeb burzy. „Některé aplikace jsme již úspěšně přesunuli na Solaris 10 pro servery s 64bitovými procesory Opteron. Máme zájem využít jeho bohaté vlastnosti a architekturu pro vyšší výkon a snížení nákladů prostou rekompilací a instalací.“
SunGard: servery x64 dosahují 1700 zhodnocení za minutu
Divize Investment Systems Unit společnosti SunGard nedávno se Sunem spolupracovala na testování řešení SunGard XAMIN na x64 serverech Sun Fire s operačním systémem Solaris 10 v rámci své neustálé snahy zvyšovat škálovatelnost produktu. SunGard XAMIN je integrovaná sada nástrojů pro měření výkonnosti a správu rizik, která podporuje cyklický proces měření výkonnosti portfolia, řízení rizik a vykazování výsledků. Řešení XAMIN používají jedny z největší světových společností v odvětví finančních služeb. Se servery x64 Sun Fire dosáhlo řešení XAMIN více než 1700 zhodnocení za minutu. Díky tomu může SunGard nabízet XAMIN na finančně výhodné platformě se stejnou bezpečností aplikací, spolehlivostí a škálovatelností Solarisu, na jakou jsou současní uživatelé zvyklí. „Naše práce se systémem Sun Solaris nám umožnila demonstrovat úroveň škálovatelnosti, která je pro existující i potenciální klienty rozhodující. Z hlediska výkonu jsme tak s řešením XAMIN získali ohromný náskok před konkurenčními produkty,“ řekl Doug Morgan, prezident SunGard Investment Systems.
Mitsubishi Securities International: výpočetní síť tvořená systémem Solaris 10 a servery Sun Fire V20z poskytuje vyšší výkon
Společnost Mitsubishi Securities International, sídlící v Londýně, je přední investiční banka. Její koncepční testy prokázaly, že servery Sun Fire V20z s procesory AMD Opteron a systémem Solaris 10 výrazně zkrátily dobu zpracování obchodů a zároveň nabízejí vyšší zabezpečení a stabilitu než jiné platformy. Sun s Mitsubishi Securities Exotic Derivative Group spolupracoval na koncepčním testu přesunu aplikace pro určování cen derivátů na gridovou infrastrukturu tvořenou servery Sun Fire V20z se systémem Solaris 10 a softwarem Sun N1 Grid Engine. Aplikace pro určování cen derivátů je pro banku kritická. Nemožnost dokončit některé výpočty cen by totiž mohla znamenat ztracené obchodní příležitosti a ztracený zisk. Na společnost Mitsubishi Securities, respektive její divizi Mitsubishi Securities Exotic Derivative Group, udělaly tyto výsledky takový dojem, že se rozhodla nainstalovat výpočetní síť tvořenou 49 servery Sun Fire V20z se systémem Solaris 10 a softwarem N1 Grid Engine.
Největší obchodník s cennými papíru v Japonsku říká, že systém Sunu trumfuje Red Hat téměř o 400 procent
Největší japonský obchodník s cennými papíry v březnu dokončil koncepční testování interně vyvinutých aplikací pro obchodování s cennými papíry. Při testech porovnával server Sun Fire V20z a Solaris 10 se systémem Dell PowerEdge a Red Hat Linux 7.3. Server Sun Fire V20z byl v testech až o 378 procent rychlejší než Dell PE2850. Kromě toho bylo shledáno, že prostředí systému Red Hat je pro správu nevhodné. Tato firma pracuje jako velkoobchodní zprostředkovatel obchodů s cennými papíry a nabízí optimalizovaná řešení pro rozmanité potřeby domácích i mezinárodních institučních investorů, firem, finančních institucí a veřejných úřadů v oblasti obchodování s cennými papíry a investičního bankovnictví.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.
Sun se při vývoji technologií, na nichž fungují nejdůležitější trhy světa, drží jedinečné vize „The Network Is The Computer” („Síť je počítačem“). Jeho filozofie sdílení inovací a budování komunit je v popředí další vlny vývoje počítačových systémů – věku participace. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na webové adrese http://sun.com.