Hlavní navigace

Sun Microsystems uvádí novou generaci softwaru Identity Manager a posiluje tak své řešení shody s předpisy pro řízení přístupu

[Tisková zpráva] SAN DIEGO, CA BURTON CATALYST CONFERENCE, – 23. června 2008, PRAHA – 1. července 2008 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: JAVA), oznámila okamžitou dostupnost nové verze svého stěžejního softwaru pro správu identit Sun Identity Manager 8.0. Zákazníci si nový produkt mohou stáhnout na adrese: www.sun.com/software/products/identity_mgr/get.jsp

Sdílet

S řadou vylepšení a nových funkcí, například pro ověřování či export dat, je Sun Identity Manager 8.0 prvním softwarem pro přidělování uživatelských identit, který nabízí úplné poskytování uživatelských účtů na základě rolí a umožňuje zákazníkům využívat podnikové role pro správu životního cyklu identit i auditování identit v podnikových a extranetových prostředích. Řešení je úzce integrováno s nástrojem Sun Role Manager, což pomůže podnikům s ověřováním a auditem identit. Zásadní vylepšení provozního reportování navíc zákazníkům umožňují analyzovat údaje o oprávněních, což jim pomůže získat lepší kontrolu nad procesy přidělování a auditu uživatelských účtů. Ze zajištění shody se tak stane samozřejmá součást fungování podniku, což samozřejmě sníží související náklady.

„Zabezpečení informací a shoda s předpisy pro organizace dlouhodobě znamená značné výdaje,“ řekl Mark Herring, viceprezident marketingu divize Software Infrastructure společnosti Sun Microsystems. „Díky užší integraci mechanismů přidělování účtů a správy rolí nabízíme společnostem zvýšený stupeň automatizace. Naše produkty pomáhají řešit každodenní problémy s identitami, kvůli nimž zákazníci ponocují: vytváření a mazání uživatelských účtů, zajištění shody s interními zásadami auditu a náklady spojené s procesy řízení přístupu.“

„Vylepšení v nejnovější verzi nástroje Sun Identity Manager nám podstatně usnadní čtvrtletní audity. Místo abychom se snažili pochopit technický žargon týkající se uživatelských oprávnění, můžeme k udělování a revizím přístupových oprávnění uživatelů používat obchodní terminologii, například názvy pracovních pozic a funkcí,“ řekl Mark Satterfield, senior viceprezident podnikového plánování a architektury ve společnosti Equifax.

S nástrojem Sun Identity Manager 8.0 mají zákazníci nové možnosti, jak rozšířit své služby po internetu a vyhovět zákonným předpisům (například SOX, HIPPA a Basel II) konzistentním, automatickým a ekonomicky výhodným způsobem, který jim zároveň pomůže zvýšit produktivitu a snížit bezpečnostní rizika. Mezi nové funkce nástroje Sun Identity Manager 8.0 patří:

  • Export dat: Software umožňuje exportovat události a data identit do externích datových skladů a analytických nástrojů pro další zpracování. Mezi výhody této funkce patří robustní možnosti generování sestav a správy oprávnění.
  • Komplexní ověřování: Integrací s nástrojem Sun Role Manager lze vytvořit ucelené řešení pro certifikaci přístupu a automatické zpracování výjimek.
  • Lepší integrace pro podnikové role: Integrace s nástrojem Sun Role Manager umožňuje importovat předem nadefinované obchodní role i automatizovat přidělování a audit účtů na úrovni obchodních rolí.

Sun Identity Manager 8.0 je klíčovou součástí řešení Sunu pro zajištění shody s předpisy pro řízení přístupu. Je k dispozici jako samostatný produkt nebo v sadě Sun Java Identity Management Suite, jež dále zahrnuje Sun Role Manager, Sun Java System Access Manager, Sun Java System Federation Manager a Sun Java System Directory Server. Ceny jsou stanoveny v rámci programů předplatného nebo licencování.

Sun nabízí řešení shody s předpisy pro přístup
S novými vylepšeními produktů Sun Identity Manager a Sun Role Manager je Sun jedním z prvních výrobců, kteří nabízejí skutečně komplexní řešení pro podniková prostředí. Jeho řešení shody s předpisy pro přístup pomůže společnostem zjednodušit stávající procesy řízení přístupu, zvýšit efektivitu auditu a snížit náklady spojené se zajištěním shody. Komplexní sada nástrojů pro správu identit s podporou rolí poskytuje zákazníkům rozšířené možnosti přidělování uživatelských účtů. Zároveň poskytuje ucelený ověřovací modul pro zajištění skutečně uzavřeného cyklu shody, včetně možnosti proaktivně revidovat a napravovat nesprávně přiřazený přístup.

Nabízí navíc nejlepší řešení pro generování sestav o shodě v oblasti přístupu, které pomůže organizacím udržet si přehled.

Síť partnerů, profesionální a řízené služby Sunu
Sun se svou rozsáhlou sítí systémových integrátorů nabízí širokou řadu služeb poradenství v oblasti správy identit a vzdáleného řízení provozu, jež pomohou zákazníkům rychle a úspěšně implementovat a spravovat produkty Sunu pro správu identit. Odborníci a partneři Sunu jsou schopni pomocí osvědčených metodik a znalostí zkrátit dobu nasazení a zajistit předvídatelné výsledky – od prvotního posouzení a návrhu architektury nových řešení až po průběžnou správu a monitorování řešení správy identit. Další informace o partnerech Sunu pro řešení správy identit a službách Sunu v oblasti správy identit najdete na adresách: www.sun.com/sof­tware/products/i­dentity/partner­s/consulting_par­tners.jsp a www.sun.com/ser­vice/identity/.

Technologie Sunu pro přidělování a zabezpečení přístupu, průběžné zajišťování shody a federaci identit spravují miliardy uživatelských identit po celém světě ve více než 5 000 organizací včetně společností žebříčku Fortune 100. Ve zprávách Magic Quadrant o řešeních poskytování uživatelských účtů za druhé pololetí 2007 (1) a o řešeních správy přístupu na web za druhé pololetí 2007 (2) se Sun umístil v kvadrantu lídrů. Portfolio produktů Sunu pro správu identit má zoptimalizovat a zjednodušit proces správy uživatelských identit napříč širokou řadou aplikací. Informace o portfoliu produktů Sun pro správu identit najdete na webu www.sun.com/i­dentity.

  1. Gartner, Inc., Magic Quadrant for User Provisioning, 2H07, autoři Earl Perkins a Roberta J. Witty, 23. srpna 2007
  2. Gartner, Inc., Magic Quadrant for Web Access Management, 2H07, autoři Ray Wagner a Earl Perkins, 29. října 2007

O zprávě Magic Quadrant agentury Gartner
Na zprávy Magic Quadrant má autorské právo ze srpna a října 2007 společnost Gartner, Inc., zprávy jsou použity na základě svolení. Magic Quadrant je grafické znázornění situace na trhu v určitém časovém období. Znázorňuje analýzu toho, jak si jednotliví dodavatelé stojí vůči kritériím pro daný trh, která definovala agentura Gartner. Gartner nepodporuje žádného dodavatele, produkt nebo službu zmíněnou ve zprávě Magic Quadrant a nedoporučuje uživatelům technologií, aby volili pouze produkty dodavatelů, kteří se umístili v kvadrantu lídrů. Zpráva Magic Quadrant má sloužit výlučně jako výzkumný nástroj a ne jako návod pro konkrétní rozhodnutí. Gartner se zříká všech vyjádřených nebo naznačených záruk v souvislosti s tímto výzkumem, včetně záruk prodejnosti produktů a vhodnosti průzkumu pro daný účel.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).