Hlavní navigace

Sun uvádí první NAS s procesorem AMD Opteron

[Tisková zpráva] WASHINGTON, D.C. – SUN NETWORK COMPUTING 2006, 2. května 2006, PRAHA – 23. května 2006 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW) představila Sun StorageTek 5320 NAS Appliance, první úložné zařízení připojené k síti (NAS), které je založeno na procesoru AMD Opteron model 252. Sun StorageTek 5320 NAS Appliance navazuje na úspěch produktové řady Sun StorEdge 5000 NAS Appliance a jeden rok po oznámení předchozí generace přináší 55procentní nárůst výkonu. Možnost upgradu se zachováním dat ochrání dřívější investice zákazníků. Nové zařízení poměrem ceny a výkonu překonává srovnatelná řešení od konkurenčních dodavatelů zařízení NAS až o 50 procent.

Sdílet

Podnikům, které hledají způsoby, jak zvládnout exponenciální růst dat a udržet krok s nároky předpisů, poskytuje zařízení NAS Sunu vysoce škálovatelné a ekonomické řešení ukládání dat s možností škálování prostým přidáváním disků. Není tedy třeba přidávat nové servery NAS.

Sun na rozdíl od konkurence dlouhodobě nabízí korektní a konkurenční podmínky licencování bez skrytých nákladů na software. Systém Sun StorageTek 5320 NAS je klíčovou součástí celkového portfolia Sunu pro správu dat, jehož technologie řeší současné i budoucí potřeby zákazníků v oblasti správy dat.

„Sun zařízením Sun StorageTek 5320 s procesorem AMD Opteron demonstruje své odhodlání trvale inovovat a poskytovat zákazníkům lepší alternativy stávajících řešení NAS. Zatímco jiní dodavatelé vyžadují dalekosáhlé upgrady, Sun přináší prvotřídní škálovatelnost a výkonnost s přidanou výhodou ochrany investic v systému, který lze upgradovat a nainstalovat za pouhých 15 minut,“ řekl Paul Giroux, viceprezident Data Management Group společnosti Sun Microsystems. „Použití procesoru AMD Opteron navíc zákazníkům umožňuje využít investice Sunu do rekordně výkonných standardizovaných serverů x64.“

„Aliance Sun-AMD je v oblasti serverů s procesory x64 velmi úspěšná a těší nás, že uvedením systému Sun StorageTek 5320 NAS tuto spolupráci nyní rozšiřujeme i na trh úložných zařízení,“ řekl Marty Seyer, senior viceprezident AMD pro komerční a vysoce výkonné počítačové systémy. „AMD na serverovém trhu vytvořilo nové rekordy z hlediska výkonu, výkonu na watt a stability architektur. AMD Opteron představuje dokonalou architekturu pro úložné podsystémy. Kombinace předností AMD na procesorovém trhu a odbornosti Sunu v oblasti systémů a úložných platforem vytváří věrohodná řešení s atraktivním poměrem ceny a výkonu, škálovatelností a snadným ovládáním – to vše na vysoce výkonné, standardizované architektuře čipů.“ Zařízení Sun StorageTek 5320 NAS Appliance díky procesoru AMD Opteron představuje jedno z nejvýkonnějších řešení NAS na současném trhu a zároveň do budoucna umožňuje rychle zavádět nově vyvíjené serverové platformy Sun Fire x64.

Hlavní vlastnosti zařízení Sun StorageTek 5320 NAS Appliance:

  • Podpora iSCSI – Zařízení Sun StorageTek 5320 NAS Appliance má certifikaci Microsoft Windows Hardware (WHQL) pro platformy Microsoft Windows a Microsoft Exchange a umožňuje zákazníkům snadno konsolidovat souborové i blokové úložiště s levným vzdáleným přístupem přes IP.
  • Podpora brány – Zařízení obsahuje podporu brány pro systémy střední kategorie Sun StorEdge 6130 a 6920, celé portfolio diskových systémů vyšší třídy Sun StorEdge 9970, 9980, 9985 a 9990 a také systémy Sun FlexLine.
  • Podpora vyhledávání virů – Zařízení obsahuje integrovanou podporu vyhledávání virů v reálném čase na úrovni systému souborů a je certifikováno s několika antivirovými produkty včetně řešení Symantec AntiVirus Scan Engine.
  • Volitelné řešení Compliance Archiving Software – Ukládá a chrání informace a poskytuje funkčnost jednorázového zápisu, opakovaného čtení (WORM) pro chráněná data na stejném serveru Sun StorageTek 5320 NAS.

Sun StorEdge Compliance Archiving System, kombinace technologie Sun NAS a softwaru Sun StorEdge Compliance Archiving, poskytuje autentičnost, integritu, pohotový přístup a zabezpečení v souladu s nejpřísnějšími požadavky široké řady předpisů včetně SEC 240, 17a-4.

Řešení Sun NAS navíc v kombinaci se softwarem pro správu podnikového obsahu a archivaci e-mailů umožňují společnostem snižovat náklady automatizací vyhledávání eDiscovery, vytvářením protokolů pro účely auditu, sledováním informací o identitách a zajištěním trvalé dostupnosti podnikových informací pro rychlé dohledání v případě soudního sporu.

Domníváme se, že implementace zařízení Sun StorageTek 5320 NAS Appliance na Státní univerzitě Georgie pro účely archivace protokolů Oracle poskytne výraznou finanční úsporu a sníží riziko v případě selhání produkčního systému. Z našich počátečních zjištění vyplývá, že doba obnovení v případě poruchy bude zkrácena na pouhou hodinu, zatímco dříve to bylo sedm až čtrnáct dní. Tato implementace nám poskytne levnější alternativu úložné sítě SAN, která by vyžadovala optické spojení mezi Atlantou a Alpharettou,“ řekl J. L. Albert, proděkan Státní univerzity Georgie pro informační systémy a technologie a ředitel IT. „Náš tým se také přesvědčil, že systém StorageTek 5320 NAS lze snadno nainstalovat a používat, což prokázal několik hodin po jeho instalaci.“

Řešení NAS doplňují nabídky služeb Sunu
Zákazníkům, kteří chtějí získat maximální užitek ze zařízení NAS a potřebují rychle reagovat na změny při zajištění ochrany investic, nabízí Sun široké spektrum integrovaných služeb a řešení. Mezi ně patří služby instalace, konfigurace, integrace, migrace dat, migrace provozu, zajištění kontinuity provozu a obnovení po zhroucení. Tyto služby, poskytované profesionály Sunu pro zařízení StorageTek, pomáhají optimalizovat a spravovat výkon zařízení Sun NAS.

Ceny a dostupnost
Zařízení Sun StorageTek 5320 NAS je k dispozici u společnosti Sun Microsystems a kvalifikovaných partnerských prodejců, cena systému s úložnou kapacitou 2 terabajty začíná od 49 990 dolarů. Další informace o řešení NAS společnosti Sun Microsystems najdete na http://www.sun­.com/nas. Další informace o novinkách Sunu a související tiskové zprávy v angličtině najdete na webové adrese http://www.sun­.com/aboutsun/me­dia/presskits/net­workcomputing06q2.