Hlavní navigace

Sun Microsystems uvádí software Role Manager a představuje novou strategii pro řešení podnikového řízení, správy rizik a zajištění shody

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie – 4. března 2008, PRAHA – 10. března 2008 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: JAVA), oznámila dostupnost softwaru Sun Role Manager (dříve Vaau RBACx), který umožňuje zákazníkům automatizovat a optimalizovat zajištění shody s předpisy pro řízení přístupu – což zpravidla bývá obtížný, složitý a manuální proces. Aktuální informace o produktech pro správu identit, které Sun vyvíjí v rámci open source, najdete na webových stránkách www.opensso.org a www.opends.org.

Sdílet

Sun také představil svou strategii podnikového řízení, správy rizik a zajištění shody (Governance, Risk and Compliance, GRC), která má pomoci podnikům lépe spravovat identity, audity a zajištění shody. Kromě rozšíření svého portfolia o produkt Sun Role Manager počítá Sun s uvedením významných nových produktů pro celou oblast správy identit v příštích 12 měsících. Ucelené portfolio Sunu pokryje všechny aspekty správy identit, včetně správy přístupu, federace, zabezpečení webových služeb a funkcí auditu.

Technologie Sunu pro správu uživatelských rolí a identit v podniku poskytují zákazníkům ucelené řešení pro zjednodušení procesů řízení přístupu, zvýšení efektivity auditu a snížení nákladů spojených s plněním požadavků v oblasti GRC. Produkty Sun GRC pomohou podnikům lépe spravovat a vynucovat omezení přístupu k aplikacím na základě rolí a oprávnění zaměstnanců. Kromě toho automatizují certifikaci přístupu a pomáhají společnostem dosáhnout větší efektivity ve vykazování shody s předpisy.

„Aspekty řízení, rizik a shody už nejsou čistě otázkami IT. GRC je problémem i pro nejvyšší vedení podniků,“ řekl Mark Herring, viceprezident marketingu, Software Infrastructure, Sun Microsystems. „Rostoucí množství aplikací používaných zaměstnanci a neustálé dolaďování rolí zaměstnanců vede společnosti k tomu, aby vynakládaly stále větší prostředky na řešení chyb v řízení přístupu – což samozřejmě představuje i obrovská rizika. Proto nyní Sun řeší požadavky GRC ekonomicky výhodným a dlouhodobě udržitelným systémem, který bude fungovat napříč celým podnikem a nabídne zákazníkům solidní základnu pro rozšíření dosahu jejich podniku. Přitom sníží související rizika.“

Představení strategie Sun GRC předznamenává novou éru správy informačního zabezpečení, ve které budou manažeři IT a ostatních podnikových oddělení úzce spolupracovat na vytvoření agilních organizací, jež dokážou rychle reagovat na hrozby. Strategie Sun GRC je určena pro společnosti v dynamických prostředích, kde zákazníci, dodavatelé a partneři nepřetržitě spolupracují, uskutečňují transakce a sdílejí informace. Proto umožňuje společnostem kvalitně spravovat jejich datový majetek, podpořit více uživatelů a více informací bez ohrožení zabezpečení. Sun na vývoji kvalitního portfolia řešení správy identit, které bude založeno na open source technologiích a odpoví na výzvy zákazníků v oblasti GRC, spolupracuje s klíčovými organizacemi a specialisty z oboru. Do rozsáhlé globální sítě partnerů Sunu patří přední organizace jako Accenture, Deloitte & Touche LLP a Pricewaterhou­seCoopers LLP. Ty pomáhají klientům po celém světě identifikovat příležitosti a reagovat na ně, spolupracují se Sunem na vývoji řešení a nabízejí ucelenou řadu služeb, včetně poradenství, implementace a podpory.

Technologie Sunu pro přidělování a zabezpečení přístupu, průběžné zajišťování shody a federaci identit spravují miliardy uživatelských identit po celém světě pro více než 5 000 organizací, včetně společností žebříčku Fortune 50. Ve zprávách Magic Quadrant o řešeních poskytování uživatelských účtů za druhé pololetí roku 2007 (1) a o řešeních správy přístupu na web za druhé pololetí roku 2007 (2) se Sun umístil v kvadrantu lídrů. Portfolio produktů Sunu pro správu identit má zoptimalizovat a zjednodušit proces správy uživatelských identit napříč širokou řadou aplikací. Informace o strategii a produktech Sun GRC a podrobnosti o softwaru Sun Role Manager najdete na webu www.sun.com/ro­lemanager.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).