Hlavní navigace

Sunnysoft zvýšil obrat Powertravelleru o 97 % od oficiálního uvedení na trh

[Tisková zpráva] Obrat produktů Powertraveller stabilně roste navzdory recesi na trhu. Nejúspěšnějším je Powermonkey-eXplorer se solární nabíječkou.

Sdílet

Praha 15. února 2010 – Sunnysoft, specialista na oblast mobilních řešení, kapesních počítačů, smartphonů a GPS navigací, prodal v druhém pololetí 2009 o 97 % více solárních nabíječek a záložních energií Powertraveller než v pololetí předcházejícím. Potvrzuje se tak rostoucí trend britské značky navzdory všeobecné recesi nejen u nás, ale i v celém světě. V Čechách se obrat Powertravelleru každý půlrok dokonce zdvojnásobí. Největší odezvu však mělo jeho oficiální uvedení na trh loni v červnu. Sunnysoft je exkluzivním importérem a distributorem značky Powertraveller pro Čechy a Slovensko.

Sunnysoft během roku 2009 postupně uvedl na trh i další zařízení, která byla zmíněna na tiskové konferenci na konci května. Šlo o solární nabíječku notebooků a netbooků SolarGorillu, záložní zdroj pro notebooky PowerGorilla a především menší a stále efektivní záložní zdroj pro netbooky, mininotebooky a mobilní zařízení MiniGorillu. Více o těchto zařízeních se dozvíte na konci tiskové zprávy.

„Powertraveller je jediná značka na trhu, která bere solární dobíjení vážně. Parametry všech výrobků jsou pravdivé a opakovaně ověřované provozem,“ vypočítává jeden z důvodů prodejního úspěchu Michael Horejsek, produktový manažer ve společnosti Sunnysoft s.r.o. „Jsou to produkty, které plní svoji funkci a nemají na trhu konkurenci. Spousta produktů dnes nedostojí uváděným parametrům nebo zůstala ve vývoji na půli cesty. Powertravelleru nahrává i velmi nízké procento reklamací, cca 1,3 %,“ dodává Michael Horejsek.

Hitparáda značky Powertraveller v počtu prodaných kusů od zkušebního uvedení na trh v 8/2008:

  1. Powermonkey-eXplorer – uveden 8/2008
  2. PowerChimp – uveden 12/2008
  3. SolarGorilla – uvedena 6/2009
  4. PowerGorilla – uvedena 7/2009
  5. MiniGorilla – uvedena 8/2009
  6. Motormonkey – uvedena 12/2008

* Údaje k 28. 1. 2010.

Distribuce
Distribuci solárních nabíječek a powerbank (záložní zdroje energie) zajišťují v České republice a na Slovensku společnosti SETOS, Agora, SWS, Recall a samozřejmě Sunnysoft. V blízké budoucnosti Sunnysoft změny v distribuční síti neplánuje. Monitoruje ovšem trh a vyhledává další možnosti distribuce.

„Rádi bychom udrželi stabilní a rychlý růst obratu Powertravelleru, který se každé pololetí zdvojnásobuje. I z toho důvodu plánujeme před letní sezónou 2010 další investice do budování značky a podpory prodeje,“ přibližuje další plány Jiří Strouhal, ředitel divize Obchod ve společnosti Sunnysoft. „Bude to zahrnovat i marketingové kampaně, retailové balení a především chystáme uvedení nového produktu SilverbackGorilla,“ dodává Jiří Strouhal.

O Sunnysoft s.r.o., divize Obchod
Sunnysoft s.r.o. poskytuje firmám, společnostem i jednotlivcům komplexní podporu jejich rozvoje za pomoci mobilních technologií. Díky desetiletým zkušenostem a působení na trhu dnes patří Sunnysoft mezi vyhledávané specialisty s nejširší nabídkou mobilních telefonů, smartphonů, GPS navigací a příslušenství. Na českém a slovenském trhu výhradně zastupujeme značky Powertraveller (www.solarnina­bijecky.cz), Brodit (držáky mobilních zařízení a navigací do aut, www.brodit.cz), a dále značky Krusell (pouzdra a brašny) a Sygic (softwarová navigace).

Ve společnosti Sunnysoft tvoří divize Obchod společně s Mobilním řešením pro firmy a Vývojem software pro koncové uživatele tři hlavní pilíře její činnosti. V roce 2009 jsme se umístili v žebříčku firem TOP 100 ICT, získali titul IT produkt 2009 za řešení mControl a uvedli na trh značku Powertraveller. Více na www.sunnysoft.cz.

O produktech Powertraveller
Powermonkey-eXplorer je vždy připraven pro další dobrodružství a dobije vaše zařízení kdykoli a kdekoliv. Jde o komplexní outdoorové řešení záložní energie na cesty. Díky voděodolnosti má široké použití, lze zavěsit na batoh i položit do písku na pláži a lehce tak nasbírat potřebnou energii pro mobilní zařízení. Znáte to. Jste mimo domov a nutně si potřebujete zavolat či stáhnout e maily. Ale vaše baterie je opět bez energie. Relaxujete na nádherné pláži a váš iPod hraje poslední písničku před vybitím. Jste na horách, díváte se dolů na neuvěřitelně krásnou krajinu a váš fotoaparát má vybitou baterii. Powermonkey-eXplorer je solární záložní nabíječka, vyrobená z materiálů a komponent velmi vysoké kvality. Vytváří tak kombinaci vysoké spolehlivosti a odolnosti, a to právě ve chvíli, kdy to budete nejvíce potřebovat. Produkt se skládá ze solární nabíječky a powerbanky, kterou je možné nabít buď prostřednictvím solární energie, zapojením do elektrické zásuvky či do USB konektoru počítače. Více na: http://www.so­larninabijecky­.cz/Powermonkey-eXplorer.

Solarmonkey se zařízením Solarnut reprezentuje solární outdoorovou nabíječku na cesty. Díky odolnosti proti vodě nebude žádný problém připevnit solární panely na batoh a vyrazit na túru či na pláž. Přes den lehce nasbíráte potřebnou energii pro vaše mobilní zařízení pro další použití, ať už jde o stažení e-mailů, telefonování či přehrávání hudby. Produkt se skládá ze solární nabíječky, Solarnutu a napájecích konektorů pro nejběžněji používané mobilní telefony, smartphony, PDA, MP3 přehrávače či digitální fotoaparáty. Solarnut je navržen pro použití se Solarmonkey pro uchování přebytečné solární energie a/nebo naopak jako doplněk solární nabíječky při zamračené obloze. Může být použit i jako samostatná nabíječka, která dokáže poskytnout mobilnímu telefonu až 15 minut hovoru či hodinu pohotovostního režimu. Více na: http://www.so­larninabijecky­.cz/Solarmonke­y.

PowerChimp je malá, lehká záložní nabíječka se svítilnou na dvě AA baterie. Dva dobíjecí Ni-MH akumulátory AA (o kapacitě 1800 mAh) jsou součástí balení. Díky velkému množství redukcí v balení PowerChimp využijete pro většinu dnešních telefonů, PDA, komunikátorů či MP3 přehrávačů. Akumulátory lze nabíjet vhodnou nabíječkou, nebo přímo z počítače za pomoci přiloženého USB kabelu. Je možné nabít i pomocí solární energie prostřednictvím Solarmonkey. V neposlední řadě si v případě nouze můžete kdekoli koupit dvě jakékoli AA baterie, jednoduše vložit do PowerChimp a dobít váš telefon, PDA či mp3. Díky svým malým rozměrům lehce padne do vaší kapsy, a tak jej můžete mít stále sebou. PowerChimp nelze dobíjet starými nabíječkami Nokia. Více na: http://www.so­larninabijecky­.cz/Powerchimp

Motormonkey je nejmenší a nejlehčí autonabíječka na světě. Bude vás provázet i na těch nejdelších cestách a díky množství dodávaných napájecích konektorů lehce nahradí několik nabíječek najednou, které byste jinak museli vozit sebou. Díky miniaturní velikosti vlastního CL adapteru jistě nebude v autě překážet. Vyniká precizním zpracováním a kvalitou použitých materiálů. Velkou výhodou nabíječky oproti konkurenci je to, že se chová zcela pasivně. Pokud tedy není k CL adapteru připojeno žádné digitální zařízení, Motormonkey neodebírá žádnou energii. Proto ji bez obavy můžete nechat v CL zásuvce automobilu přes noc a autobaterie zůstane v původním stavu. Ve chvíli, kdy připojíte k adapteru zařízení, Motormonkey začne nabíjet a bude-li baterie zařízení nabita na 100 %, Motormonkey se sama vypne. Více informací: http://www.so­larninabijecky­.cz/Motormonke­y.

UVmonkey je malá praktická pomůcka pro měření intenzity UV záření. Můžete je i tak vhodně použít se solární nabíječkou či při opalování. UVmonkey obsahuje chemickou složku, která změnou barvy indikuje intenzitu UV záření. Podle barvy a tedy intenzity budete mít přehled, jak efektivně vaše solární nabíječka pracuje. Více informací: http://www.so­larninabijecky­.cz/Uvmonkey.

SolarGorilla je profesionální solární outdoorová nabíječka na cesty pro napájení či dobíjení Notebooků a dalších mobilních zařízení, jako jsou např. PDA, mobilní telefony, MP3 přehrávače, digitální fotoaparáty, PSP, iPod, GPS navigace, GPS přijímače atd. O napájení notebooků se stará 24V výstup a 5V USB výstup obstará energii pro podporované digitální mobilní zařízení. SolarGorilla dokáže dobíjet i další profesionální záložní zdroj, kterým je PowerGorilla.

Jednoduchým otevřením solárních panelů a jejich vystavením slunci se SolarGorilla aktivuje. Pevné, technicky vyspělé panely zajišťují jedinečnou sílu a spolehlivý výkon. V odolném krytu je SolarGorilla připravena na jakoukoli cestu. Zelená LED dioda značí sílu nabíjení. Výkon nabíječky je závislý na síle slunečního záření a počátečním nabití zařízení. Více na: http://www.so­larninabijecky­.cz/Solargori­lla

PowerGorilla je přenosná záložní nabíječka na cesty pro napájení či dobíjení notebooků a dalších mobilních zařízení, jako jsou např. PDA, mobilní telefony, MP3 přehrávače, digitální fotoaparáty, PSP, iPod, GPS navigace, GPS přijímače atd. Kapacita vnitřní baterie je úžasných 21 000 mAh. Díky možnosti měnit výstupní napětí jednoduchým kliknutím (v rozmezí 8,5–24 V), dokáže PowerGorilla napájet či dobíjet širokou řadu dnešních notebooků či netbooků. PowerGorillu tak právem můžeme nazvat mobilní UPSkou. Kromě výstupu pro notebooky s měnitelným napětím obsahuje 5V USB výstupní port. Díky tomu můžete prostřednictvím přiloženého USB kabelu a redukci dobíjet většinu mobilních zařízení, a to i současně s nabíjením notebooku. Stává se tak skvělým společníkem na delší cesty nebo expedice, kde máte omezený přístup ke zdroji elektrické energie.

PowerGorilla dodá vašemu notebooku 2–5 hodin života, mobilní telefonu dokáže vdechnout život až 20krát. Díky 24V napětí můžete nabíječku využít i pro jiná zařízení než je laptop, např. satelitní navigace, vybrané videokamery a další. Prostřednictvím 5V USB konektoru můžete dobíjet také další produkty Powertraveller (Powermonkey-eXplorer, Powermonkey-Classic, PowerChimp či např. Soundtraveller K3000ST. Více parametrů a přehled konektorů zde: http://www.so­larninabijecky­.cz/Powergori­lla.

MiniGorilla byla vyvinuta pro poslední modely netbooků, ale také dokáže dobíjet elektronické knihy, videokamery, mobilní telefony, GPS navigace, kamery a mnoho dalších zařízení. Rozsah napětí pro dobíjení je široký – 8,4V; 9,5V; 10, 5V; 12V&19V ad. Netbooku dokáže dodat energii až na 5 hodin života a mobilní telefon dobije až 9krát, a to díky kapacitě 9000 mAh. MiniGorilla je velice odolná a má laserově leptané gumové hrany. Je dodávána s univerzální AC/redukcí – můžete ji použít ve více než 150 zemích světa, s neoprenovým obalem a kompletní sadou redukcí, tzv. Monkeynuts a Gorillanuts, které umožňují konektivitu většině běžných elektronických zařízení. MiniGorilla má mnoho bezpečnostních prvků zahrnujících ochranu proti zkratu a přebití. Pokud je výstupní napětí (uložené v paměti z předchozího použití) vyšší než povolené napětí nově dobíjeného zařízení, MiniGorilla se automaticky vypne. MiniGorilla se vypne i po dvou minutách nečinnosti, tedy pokud k ní není připojeno žádné zařízení, nebo v případě, že připojené zařízení je již plně dobito. Zařízení má dlouhou výdrž – i v případě, že ho nepoužijete po dobu jednoho roku, kapacita baterie se sníží o méně než 10 %. MiniGorilla je vybavena LCD obrazovkou, která zobrazuje kapacitu baterie, výstupní napětí a úroveň nabití. Modré podsvícení se vypíná po 5 sekundách, zařízení tak šetří energii. Více zde: http://www.so­larninabijecky­.cz/Minigorilla.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).