Hlavní navigace

Supermapy portálu Centrum.cz fungují i v mobilu

[Tisková zpráva] Portál Centrum.cz spouští mobilní Supermapy. Přes mobilní telefon si tak uživatelé mohou kdekoli najít správnou adresu a nejsou už vázáni jen na počítač. Nyní mohou hledat v mapách právě tam, kde to potřebují, protože je mají stále s sebou.

Sdílet

„Největší užitek mohou mobilní mapy přinést ve městech, kde lidé potřebují rychle najít neznámou ulici, třeba když spěchají na schůzku. Supermapy v mobilu jsou praktické i pro turisty. Oproti konkurenčním službám totiž zobrazují například vrstevnice, lesní cesty, pomníky, lomy, a mnoho dalších užitečných geografických údajů. Supermapy jsou teď pro turisty užitečné bez ohledu na to, zda plánují výlet u svého počítače nebo už třeba na kole brázdí okolí Máchova jezera“, říká Jan Nehasil, architekt vyhledávacích služeb na Centrum.cz.

Mobilní Supermapy je potřeba před prvním použitím stáhnout do telefonu. To lze buď přes WAP nebo přímo z počítače pomocí infračerveného portu, bluetooth či propojovacího kabelu. Jednoduchý návod i s flashovým průvodcem k jednotlivým funkcím mobilních Supermap je k dispozici na webové stránce http://superma­py.centrum.cz/mo­bilni-mapy. Samotná obsluha map v telefonu je intuitivní a jednoduchá, velmi podobná způsobu, jakým se Supermapy používají na internetu.

Portál Centrum.cz stále zdokonaluje i Supermapy na internetu. Nedávno do nich například doplnil více než 500 kempů, přes 600 hradů a zhruba 900 zámků, stovky tvrzí, desítky věží, skanzenů a dalších pamětihodností.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).